Şehİrde Yipranmayacak Bİsİklet ??

can cebeci

Üye
Tepki
0
Genelde şehirde binebileceğim, mazgallarda başımı az ağrıtacak, bozuk yollarda sırıtmayacak, yeri geldiğinde ağırlığından şikayet etmeyeceğim bisiklet arıyorum.

Bisiklerleri tanıma konusunda Amatör olduğumdan yardımcı olursanız sevinirim.

Kron XC 1000 , Sedona 711 , Trek 3500 , Whistle, Giant Boulder yada tur bisikleti örneğin trek FX 7.0 - 7.1 in tavsiye olunduğunu gördüm. Kafamda düşündüğüm 800.-TL 'lik tutarada yakınlar.

Fren seçiminde de hidrolikten ziyade V fren amatörler için tercih edilmeli mi ?f

Son olarakda, ön süspansiyon olmasının avantajı olur mu, yolda giderken kapatmam gerekiyorsa ve ağırlık yapıyorsa dezavantaj olmaz mı ? veya ön süspansiyonun yolda ya da hafif arazide katkısını görürmüyüm ?? Az yorucu olursa binerken ve merdivenlerde taşırken büyük avantajım olur.

İstanbul yolları malumunuz olduğu için, dağ bisikleti lastiği seçmeyi düşünüyorum. Gerçi tur bisikleti mi , dağ bisikleti mi jant nasıl fark ediyor pek bilmiyorum, sadece inceliğinden dolayı aralara girmesin yeter.

Yardımlarınızı bekliyorum...

Scudo

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
Anladıgım kadarı ile hem off road hem de şehirde kullanacaksınız. Bize bisiklete ayıracak bütçenizi belirtirseniz. Daha yardımcı olabiliriz.

can cebeci

Üye
Tepki
0
@psychologicalmaniac

Off road ile pek ilgim yok, yolda giderken şuraya da bi bakayım zihniyetiyle 2-3 km anca yaparsam yaparım. Ağırlıklı olarak asfalt olacaktır, arada birde bozuk zemin olabilir, düşerim zaten.

Fiyat olarakda 700-800 TL civarında uygun olur diye düşünüyorum ilk defa ciddi anlamda bisiklet hakkında deneyimler yaşayacağım için.

İbrahim Aslanhan

Forum Bağımlısı
Tepki
814
Bisiklet
Scott
hmm anlıyorum. O off road olunca önerilerim olabilcekti ama geneli asfalt olunca pek anlayamayabiliyorum. Diğer arkadaşlarım eminimki sizi bilgilendireceklerdir. iyi geceler Can bey.

Tepki
18
bence kesinlikle 28 jant tercih edin trek fx 7.0 ve 7.1 e birde bianchi shape e bir bakın

can cebeci

Üye
Tepki
0
@Ege Muallaoğlu

EVET DEDİĞİNİZ GİBİ TRAK FX MODELİ GÜZELMİŞ, LASTİKLERİDE İNCE DEĞİL GÖRDÜĞÜM KADARIYLA, FİYATIDA 850.-TL CİVARINDA.

SÜSPANSİYON OLMAMASININ DEZAVANTAJI OLUR MU ? KİMLER İÇİN GEREKLİ BU AMARTİSÖR ?

Tepki
7
merhabalar

Ön amortisörlerin gereksizliği konusunda bu forumda yorumlar okudum ve buna rağmen asfalt kullanımı yapacak olsamda 28 jant amortisörlü bir tur bisikleti aldım. Kullandıkça anladımki amortisör biniciye aynı bisiklet üzerinde iki farklı bisiklet kullanma tarzı sağlıyor ve gerekli bir aksesuar. Tabiki kilitli olmak kaydıyla.

• Beğen
Tepkiler: ali bayrak

can cebeci

Üye
Tepki
0
@altug akyel

AMORTİSÖRLÜ TUR BİSİKLETİ VAR MI ÖNERECEĞİN ??

DAĞ BİSİKLETİ İLE TUR BİSİKLETİ HANGİ KONUDA AYRILIYOR PEKİ..

BİR TEK JANT KONUSU AKLIMA TAKILIYOR, NEDEN 28 JANT ??

Tepki
18
teker çapı buyuk olduğu için ve gene mtb ye gore lastik daha ince olduğu için çok daha güzel ve hızlı bir gidişi var ben 2 senedir surekli 28 jant bisiklet suruyorum teki yol bisikleti gayet memnunum hayatımdan ikisinde de amortisör yok hiçte gerek duymuyorum çok rahatsız gelirse amortisörlü sele boruları var yeteri kadar işini görür bence hiç 26 jant alma amortisörlüye de hiç gerek yok bence

Burak B

Aktif Üye
Tepki
43
Şehir içi kullanacaksanız amortisöre hiç gerek yok.
28" jant kullanılmasının nedeni daha az pedal çevirerek daha çok yol gitmenizdir.
Trek'in FX 7.1 veya Specialized Sirrus Sport'lara bakabilirsiniz. Eğer estetiğe önem veriyorsanız Sirrus Sport'u tavsiye ederim.

Erol Kethüda

Aktif Üye
Tepki
51
İsim
Erol Kethüda
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Kron xc 1000 için iyi yorumlar okudum forumda.Sağlam ve kullanışlı bir bisiklet olduğunu söyleyen çok.İlla mtb alacaksanız xc 1000 ya da Sedona 711 V öneririm forumda okuduklarım kadarıyla.Ben de önümüzdeki günlerde alacağım ikisinden birisini büyük ihtimalle.Gerçi Zonguldak'ta her yer dağ,bayır,toprak olduğu için ben tabiki mtb alacağım fakat sizin farklı olabilir pekala.

Tepki
4
istanbul'da ve çoğunluk asfalt kullanacaksanız eğer hiç mtb ile kendinizi yormayın derim. ben whistle guipago aldım donanımı oldukça üst seviyede ve buna göre fiyatı makul seviyede. ben 1000 TL ödedim ama forumda 900 TL fiyat aldığını söyleyenlerde olmuş. bir aydır kullanıyorum tavsiye ederim.

(link)