Şehir ve sahil için bisiklet seçimi

• Konuyu başlatan ErdemA
  • Başlangıç Tarihi
E

ErdemA

Misafir
Merhaba.

Sahilde ve yolda kullanmak için maksimum 500 liraya kadar bir bisiklet almayı düşünüyorum.

Boyum 1.71 kilom 99.

Şu an bir dağ bisikletim var ancak şehir yollarda çok yoruyor bu nedenle şehir bisikleti alacağım. Sanıyorum şehir bisikletleri CTB diye geçiyor.

Salcano İstanbul M modelini düşünüyordum ancak 28” CTB olduğu için vazgeçtim. 28” CTB'lerde boyun 1.75 den az olmaması gerek deniyor.

Sonra Salcano Bodrum M modelini düşündüm. 26” CTB bana uygun muhtemelen ama kalitesi nasıldır bilemiyorum.

Genelde sahilde bineceğim ve aşırı hız meraklısı değilim. Bu fiyat aralığında hangi bisikleti seçmemi ve nereden temin etmemi önerirsiniz?

Teşekkürler.

Scudo

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
Kron XC 3000 kadroya XC 500 modelinin parçaları takılmış halde satılıyor.Peşin 500 tl.Sirkeci Efor Bisiklet istersen bir araştır.Hoşuna giderse alırsın rengi metalik gri ve amötüsörlü bisiklet.21 vites bisiklet.Gerisi sana kalmış...

sonEr´´

Forum Bağımlısı
Tepki
1.421
Bisiklet
Salcano
scott sub ve trek fx serısı tam sızın aradıgınız serıler ;)

sadana

Forum Bağımlısı
Tepki
2.319
Erdem,Sen önce bir kilo vermeye çalış kardeş..En az 15-17 kg kadar.
Bu şekilde hangi tazr olursa olsun seni keser.Ve bisiklet seçimi için xc 4000 veya sedona 781 seçebilirsin.Veya Bu linkdekiler hoşuna gider sanırım.

(link)

En iyilerini alman dileğiyle.

Metehan Mendi

Daimi Üye
Tepki
296
İlahi Sadana , arkadaş dağ bisikletim var bir de 500 tl ye kadar şehir bisikleti almak istiyorum diyor sen +2000 liralık racing mtb öneriyorsun :) .. Erdem Bey benim size önerim eğer 700 tl ye çıkabilirseniz Trek 7.0 modeli olur ki tam sizin aradığınız bisiklet budur .. Bisiklet seçiminde boy uzunluğuna göre jant ebatı diye bir kriter yoktur , Boyunuza uygun ölçüde kadro seçmeye dikkat edin yeter ..

berk öndül

Aktif Üye
Tepki
50
Selamlar.Size yardımcı olması açısından , elimde hiç kullanılmamış sedona 311 var 19" kadro şehir içinde kullanacaksanız ve kilonuzuda göz önünde bulundurursak rahat edersiniz.Sedona 311 şehir-tur bisikleti olarak geçiyor. berk_ondul@hotmail.com dan bana e mail yolu ile ulaşırsanız fiyat hakkında konuşuruz.Resimleride atarım. :)

dantelk

Üye
Tepki
28
Merhaba;

Bisikletin jant çapının, boyunuz ile bir alakası yok. Boyunuz 1.65 de olsa 1.80 de olsa, 28" jantlı bir bisiklet kullanabilirsiniz. Önemli olan KADRONUN boyu. Sizin boyunuza da, 16 ya da 18 inch bir bisiklet kadrosu uygundur.

Açıkçası dağ bisikletinden inip 500 liralık bir city bike'a binince, her ne kadar performans açısından bir iyileşme hissedecekseniz de, öyle aman aman bir yükseliş olacağından şüpheliyim. Tabii elinizdeki dağ bisikletinin de çok aşırı dandik olmadığını farz ediyorum.

500 Liraya Salcano Istanbul alabilirsiniz. Bir de, Kron Tourier serisi ve Sedona 311 var; ancak bunların fiyatları 500'ü biraz geçer. Ben Sedona 311 kullaniyorum (boyum 1.69, kadro 17.5") gayet memnunum.

Trek FX serisi, yukarıdaki modellerin hepsinden güzeldir, ama bu bütçeyle sıfırını alma şansınız yok. Trek FX'lerin 2. elleri de neredeyse yok denecek kadar az. Kısacası bu fiyata Trek City Bike alınamaz.

Bence yukarıda satılık olan 311'i bir inceleyin, ancak 19" kadro size muhtemelen büyük gelecektir.

minolta35

Aktif Üye
Tepki
48
Dandelk'in söylediklerinin altına imzamı atarım.
Ayrıca bir şey daha eklemek istiyorum.28'' bisikleti sahil ya da düz bisiklet yollarında kullanacaksanız problem yok ama bildiğimiz büyük şehirlerin yollarında trafikte, hele bir de kaldırım in-çık falan yapacaksanız 26'' kadar kıvrak olmuyorlar bilesiniz.