Şehir/tur bisikleti tavsiyeleri

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
malesef hocam / çok net bir şekilde dönüş yaptı adamlar... biraz bekleyip ay sonu tekrar soracağım

Scudo

cpt.erhan

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Erhan
Bisiklet
Specialized
Neyse bekleyeceğiz o zaman. Olmadı bende ararım. Mail atarım. Belki istek çok diye getirirler bir an önce. Mevcut bisikletle devam o zaman. Teşekkür ediyorum yardımlarınız için.

poet

Daimi Üye
Tepki
167
sana şunu diyiiim lapierre ve carraro manisada yapılıyor merida ise tayvan var gel gerisini sen düşün :)

cpt.erhan

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Erhan
Bisiklet
Specialized
@dichter Dizayn ve mühendislik Fransaya ait.Son kontrollerde Fransada yapılıyormuş. Buda daha önce almış bir arkadaşın incelemesi.Dağıtıcı firmanın yeri Manisa diye biliyorum. (link) Hatta son kontrolünü yapan kişinin isminin olduğu bir yazıda kutudan çıkıyormuş.

@Aykuttasdelen Diganların sahibinden.com ilanında elinde 3 tane olduğu görünüyor. (link) Arayıp pazarlık yapıp,uygun kadro boyu varsa alınabilir. Tabi ki görüp deneyerek alma taraftarıyım ama son çare olarak aklınızda bulunsun.

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
@dichter

vallahi onu bilmiyorum ama aradaki ufak farka daha iyi donanım verdikleri kesin :) US 600'da

zaten olumsuz bir dönüş vs olur ise carraro alıcam tekrar sanırım :/

bayağı bir gıcık durum oldu

Merida ise donanım seviyesi ve fiyat orantısına göre diğerlerinin altında kalıyor F/P açısından o yüzden en son çare vs gibi kafada o olabilir diye düşünüyorum

@cpt.erhan Denemeden almamak lazım, genel kanaat olarak bakmayı incelemeyi öncelikli olarak düşünüyorum :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
bence merida speeder bak derim.

edit :speederla çok paraymış yahu.

şuan kullanıyorum ve çok memnunum : (link)

cpt.erhan

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Erhan
Bisiklet
Specialized
@kivilcimb Focus Sram via da 2 yapraklı aynakol var. Şehir içi için uygun ama uzun turlarda yüklü bir şekilde yeterli olur mu? Kadro olarak çok güzel bir bisiklet. Ama ben uzun tur planladığım için bana yeterli olmayacaktır diye düşünüyorum.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
çok anlamam turculuktan.
bundan önceki kulladığım speeder 3*9 du. aynakol 52-42-30
focusta 2*10 aynakol 48/32
karar sizin.

KürşatK

Üye
Tepki
1
İsim
Kürşat K.
Bisiklet
Fuji
Lapierre Urban Shaper 600 Ankarada (link)bir adet vardı geçen pazar, hala satılmadıysa. Benim de içim gitti ama pahalı geldi, Fuji Absolute aldım. Biraz indirim konusunda pazarlık yapıp şansınızı deneyebilirsiniz. Bence tasarımı çok iyi.

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
Ülkede kıtlık var sanırım :) böyle bir şey olamaz ya :) ne zaman bir şey alacak olsam kalmadı veya lokasyonları 600km kadar uzak :)

celik310

Üye
Tepki
8
İsim
Ali Çelik
Bisiklet
Carraro
Usta Lapierre yi getiren firma biziz Accel Grup bizde onun shop uyuz ki istersen getirebiliriz
Carraro 330 da süper bi bisiklet düz maşa schwalbe kron silik lastik var Deore xt arka aktarıcı önde deore aynakol heryeri güzel bi bisiklet
Her şekilde kendin bilirsin Meride ile ilgili yorum yapamam yapmam yanlış olur

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
Sedona 2015 İstanbul temalı bisiklet hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Bilgiler Siteden alıntıdır / Sram hakkında hiç bilgim yok

tekrar yarış bisikleti almamak için kasıyorum sizce parasını hak eden bir alet mi ?

Konu başlığında düzenleme yapamadığım için buraya ekledim umarım :)

:SEDONA
KADRO ÖLÇÜSÜ:44/48/52
VİTES SAYISI:2X10
MAŞA:SEDONA ALLOY
VITES FREN KOLU:SRAM VIA-GT TRIGGER
VİTES ÖN:SRAM VIA-GT 2X10
VİTES ARKA:SRAM VIA-GT 10 SPD
FREN:SRAM VIA-GT
FREN KOLU:AVID FR5
AYNAKOL:SRAM VIA-GT 48/32T
KASET:SRAM PG-1030 11/32T
ZİNCİR:SRAM PC-1031
JANT ÇEMBERİ:SEDONA DA-40
HAZNE ÖN:SRAM VIA-GT
HAZNE ARKA:SRAM VIA-GT
LASTİK:SCHWALBE DURANO RACE GUARD 700X32
GİDON BOĞAZI:SEDONA İSTANBUL
GİDON:SEDONA İSTANBUL
SELE BORUSU:SEDONA İSTANBUL
PEDAL:WELLGO - LU C29
SELE:

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
Üstte çıksın diye bir yorum ama, sanırım sram hakkında bilgi pek yok shimona kadar :)

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
Sedona İstanbul 2015'de karar kıldım hayırlısı diyorum artık :/

Gökhan BİROL

Forum Demirbaşı
Tepki
794
İsim
Gökhan Birol
Bisiklet
Lapierre
@dichter
Yahu bu montaj olayina neden bu kadar takilir insanlar, bir turlu anlayamiyorum. Uretim desen eyvallah. Da montaj bu.
Getirin komponentleri, en kral montaji yapayim size, yarim saatte bir bisiklet cikartayim. Bisikletin montaji zor degil ki? Turkiyede fabrikalarda motorlu arac montaji yapiyor dunyaya satiyor adamlar. Bilip bilmeden bos yere konusmayin.

• Beğen
Tepkiler: cpt.erhan

cpt.erhan

Daimi Üye
Tepki
200
İsim
Erhan
Bisiklet
Specialized
@stoploss :) Her şehir içi bisiklet tavsitesiyle ilgili konuya aynı mesaj yazmazsan arkadaşlar yardımcı olabilir :)

sorunun cevabına gelecek olursak bahsettiğin yokuş hakkında gerçekten bir fikrim yok ama şehir içinde çıkılamayacak yokuş yoktur diye düşünüyorum. Bahsettiğin modellerden urban 600 bütçeni belki aşabilir. Urban 600 ve 400 hakkında çok uzun süre inceleme yaptım. İki modelden birisini almayı düşünüyordum. Sonra biraz daha donanım yerine kadroya önem vererek Specialized Sirrus Elite 2015 aldım. Urban 600 ve 400 gerçekten çok çok iyi bisikletler. Hangisini alırsan al pişman olmazsın

Aykuttasdelen

Forum Demirbaşı
Tepki
364
İsim
Aykut TAŞDELEN
Bisiklet
Cube
@stoploss hocam kondisyon yok ise tabi kesilir kalırsın :)
ben büyük adada bir profesyonel bisikletçi arkadaş ile tanıştım, sonrasında aynı noktaya gidecektik ama ben bisiklet ile yürüdüm... o ise oturduğu yerde itfaiye istasyonuna çıkılan yokuşu çıktı :) ben yürüyerek can çekiştim bisiklet üzerinde kendimi düşünemiyorum...kendisi uçtu gitti. O şekilde bakarsak olaya x bir bisiklet ilede yokuşun yarısında bayılır kalırsın, önemli olan o kondisyonu kazanmak.

ben sedona istanbulda karar kıldım öncelikle sram olması (shimona dan farklı bir şey deneyelim dedim ) + ( 2x10 vites olması) sonrasında beğenmez isen almak zorunda değilsin ben gidip bakmadım bile daha sıcaklar biraz üşengeçlik yaptı vallahi.

Barbaros yokuşunu çıkar mısın, çıkabilirsin ama seni de yokuş çıkana kadar ezer bir süre böyle gidersin... ama inmesi dersen süper olay :D (trafiğe kapalı olsa keşke diyesim geldi...)

yol-şehir karışık :)
  1. la pierre us600
  2. sedona istanbul
  3. Mosso 730TCA
  4. merida speeder "200"-veya -"300" (300 olanı bütçeni bayağı aşıyor)
  5. carraro 330

Hiko

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Carraro
Kondüsyon kondüsyon kondüsyon...
Evime giderken 2 dik yokuş çıkıyorum. Sanırım eğim yüzde 5-7 arası. Başlarda birinci viteste daha yarısında mahvolmuş hissediyorken, şimdi ikinci viteste her ikisini de durmaksızın çıkabiliyorum. Eşim dahi başlarda şansını denemez iken şimdi tamamını birinci viteste çıkabiliyor. Dolayısıyla paranızın yettiği, içinize sinen hafif ve donanımlı bir bisiklet alıp tadını çıkarın. Sonra da kondüsyon seviyenizi yukarı taşıyın.

Arseyus

Daimi Üye
Tepki
213
Arkadaşlar hayırlı günler.

Daha öncede forum'da dağ bisikletimi şehir bisikletimi diye fikir istemiştim sağolsun baya yardımcı oldular. Bu vesile genelde asfalt nadiren kaldırım ve sokaklar'da kullanmak için doğru seçimin şehir bisikleti olduğunu anladım. 2015 aralık ayında felan alıcaktım bisiklet fakat havaların soğuk olması nedeni ile almadım ve şimdi tekrardan almaya niyetlendim. Yalnız sıkıntı şuki 2016 modelleri gerçekten çok pahlı. Ben 1500 tl carraro sportive 227 felan düşündüm görünen oki onu dahi bu fiyata alamıyorum galiba dolayısı ile 1500 üstüne çıkmam mümkünde değil zira alay konusu bile olur çevreden :)

Farklı bir marka ve model öneriniz varsa sevinirim. Genelde işe gidip gelmek için olucak. Bu arada bugüne kadar üst düzey bir bisiklet deneyim olmadı. Acaba diyorum şöyle 600 700 tl arası sade biri bisiklet almak şuan için dahamı iyi olur sizce?

Şimdiden teşekkürler.