Şehir-Tur bisikleti seçimi (800-900 TL arası)[28 jant, V fren]

Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Merhaba arkadaşlar daha önceden YOL bisikleti konusu açmıştım ama Kararsızlık beni öldürüyor. :) Hoş görünüze sığınarak ve diğer arkadaşlara da fikir olması açısından şu modeller hakkında yorum rica ediyorum. 800-900 TL segmentindekileri belirledim:

1-Carraro Sprotive 224
2-Mosso 1324
3-Sedona 300S
4-Salcano City Sport 40V

Temel özellikler: 28 Jant, V Fren, Arka vites aktarıcılar ALTUS

NOT: Görünüm ve bir tık önde olarak Mosso 1524 ü gördüm Çünkü hem ön hemde arka aktarıcı ALTUS

Scudo

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba,
mossonun 1524 olduğunu tahmin ediyorum 1324 bulamadım çünkü :) birbirine çok uzak bisikletler değil sonuç olarak. Göz zevki daha çok ön plana çıkıyor gibi. Mossoyu ön plana almışsın ama bence marka olarak Sedona daha ön plana çıkıyor, tip olarakta carraroyu daha çok beğendim. yani sonuç olarak aslında senin göz zevkine kalmış olay içinin rahat edeceği modeli al bence.

C. Tiryaki

Daimi Üye
Tepki
501
Bisiklet
Scott
Bisikletlerinizi çok spesifik olarak belirlemişsiniz ve aralarından bir tercih istiyorsunuz biliyorum ama benim başka bir tavsiyem olacak kabul ederseniz.

Bu bisikletler 2015 model mi bilmiyorum ama bence bisiklet alırken 1-2 senelik modeller arasında fark olmuyor. Makyajlanıyorlar sadece. (Ciddi değişime uğrayanlar da vardır tabi)

Demem o ki; Burada saydığınız bisiklet markalarına göre 2-3 gömlek daha üstün olan Scott markasının 2014 model Sub Speed 40 bisikleti 1170 TL. Nakit alımda sizin belirlediğiniz üst fiyata alma ihtimaliniz var. Ayrıca bisikletin arkasında Altus değil Acera var. Gerçi seri dışı, Nuh Nebi'den kalma vites de olsa ben Scott seçerdim. Şimdiden hayırlı olsun yeni bisikletiniz.

(link)

Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Carraroda indirim buldum. Çift katlı jant, michelin patlama driençli lastik. gibi + lar mevcut. 790 'a taksitle alacağım sanırım.. Scott gibi üst segment markalar olabilir, ama bu benim 28" jant yol bisikleti olarak ilk tecrübem olacağından, başlangıç olarak fiyat/performans açısından "Carraro 224" iyi duruyor diye düşünüyorum.

@_murdoch_ @Hamit E. @C. Tiryaki

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Merhaba Şöyle bir mesajım vardı ilginizi çekebilir;

@Burcuu

@serdar k

Tepki
48
Bisiklet
Carraro
@serdar k Arka aktarıcı takımı ACERA diğer ekipmanlarda düşünüldüğünde fiyat/performans olarak iyi duruyor. Sadece hantal bir görünümü var. Belki bazı revizyonlarla sportif bir hale getirilebilir. Ağıırlık, garanti, vites gurubu ve fiyat kıyaslaması bence iyi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@abdullah demir bu bisikleti daha dün inceledim dechatlonda. f/p kesinlikle çok iyi. Ben 1 aya kadar alıyorum o konu net yani. ama senin baktığın bisikletler segmentinde değil bence newarka 500 dü sanırım oda ilgini çekebilir biraz daha pahalı sadece 1200 tl civarıydı yanılmıyorsam.

no_name

Daimi Üye
Tepki
198
İsim
mesut
Bisiklet
Bianchi
Bianchi discovery aldım memnunum şu anda,10-15 gün sonra da 300-400 km lik bi tur planım var lastikleri değişiraem yeter heralde

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
1-Carraro Sprotive 224
2-Mosso 1324
3-Sedona 300S
4-Salcano City Sport 40V

bU Bisikletleri zaten ileride arkasına bagaj takmalıyım, önüna çamurlık takmalıyım gibi düşüncelere gideceksin ileride. aYrıca Hoprider 500 sanıldığı kadar da ağır bir bisiklet değil. Bu arada yukarıda ki 4 lüden seçim yapacak olursan da sedona yada carraro 224 tercih et.Bu noktada En çok bilinen carraro galiba.

Tepki
48
Bisiklet
Carraro
@serdar k @no_name @_murdoch_ Evet arkadaşlar sonunda aldım gittigidiyor da extra 100TL indirim + 50TL maximum puan + 6 taksitle 940-100-50=790 a gelmiş oldu. Vakit ayırdığınız için teşekkürler. Şimdi gelsin turlar... :)

• Beğen
Tepkiler: no_name

QEXEC

Aktif Üye
Tepki
47
İsim
Nurettin
Bisiklet
Mosso
Mosso kullanıcısı olarak Mosso tavsiye ederdim ama bunları değil. Anlayamadığım Sedona 300S e o kadar (liste fiyatı 410$) verene kadar LEGARDA1521 MSM V alırdım (liste fiyatı:740tl) tabi 650tl ye kadar satanlar var.

LEGARDA1524 V ile LEGARDA1521 MSM V arasındada göbek ve maşa hariç fark göremedim bu ekipmanlar o kadar fiyat farkı yaratacağınıda sanmıyorum. doğrusu.

Tepki
48
Bisiklet
Carraro
@_murdoch_ @QEXEC Teşekkür ederim. LEGARDA 1524 ün ön süspansiyon maşasını kilitleme elciklerden yapılabiliyor, ön ve arka aktarıcılar ALTUS Bu açılardan daha modarnite bir bisiklet ANKARADA bayisinden 890' a buldum aslında. Eğer Carraro 224 ü seçmeseydim. Kesinlikle seçimim MOSSO LEGARDA 1524 olurdu. Umarım diğer arkadaşlara fikir oluşturur.. Keyifli sürüşler diliyorum.

Tepki
11
Carraro'yu tavsiye etmem.. Yakın zamanda bisikletin garantisi bulunmasına rağmen ruble dişlisinin önce garanti kapsamına girmediğini söylediler. (Garanti belgesinde "tüm parçalar garanti kapsamındadır" yazmasına rağmen.) Sonra kullanıcı hatası olduğunu söylediler( kullanıcı hatası nasıl olur onu tanımlamıyorlar) Ayrıca Accell Bisiklet firması saygısız ve aşağılayıcı yaklaşıyor müşteriye, sorun çözme niyeti yok.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
@artvandaley öncelikle geçmiş olsun. Bu konuda carraro açısından pek memnuniyetsizliğe rastlamadım. Ama size ayıp etmişler. Eğer 1-2 tane olumsuzluk görseydim, mosso yu tercih edebilirdim ama nasip. BU olumsuzlukların buralarda yer alması bile, tercihi etkileyeceğini düşünerek, yetkililerin daha duyarlı davranması lazım..

Tepki
3
İsim
Erdal
Bisiklet
Kron
@abdullah demir çok iyi fiyat bana 880 TL peşin demişti en son kızıltoprak'ta bir bayii, güzel bisiklet benim de radarımda güzel günlerde kullanın

• Beğen
Tepkiler: abdullah demir

crowley

Üye
Tepki
15
İsim
Birkan UZ
Bisiklet
Bianchi
merhabalar bende bisiklet arayışındayım Carraro 224'ü nereden aldığınızı özelden yazabilir misiniz sakıncası yoksa. iyi günler de kullanın bu arada :D

• Beğen
Tepkiler: abdullah demir