Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

ordic

Üye
Tepki
22
İsim
Orhan K
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Aruera
Bugün kayapınar lunaparkın oradan ofise geldim, kayapınarda oturuyorum

Scudo

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@ordic
Ben de araştırma yolundayım lunaparkın ordan ziyade arkasında kalan 50m lik yoldan talaytepe mevkiiye geçiyorum, lunapark taraflarına gelecek olursam da Park 75' in içinde dönüp duruyorum, yolu keyifli. Herhalde birkaç kez denk geliriz. Bisikletinizin kadrosu belli artık görürsem tanırım :)

Tepki
0
İsim
ferit akgenç
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
herkese selamlar arakadaşlar. bu konularda çok az bilgi sahibiyim. çok özür dileyerek hazır bilginize müracaat etmek istiyorum. forumdaki bilgileri az çok anlıyorum ama hangi modelde ne var bilmediğim için sonuca varamıyorum. durum şu ki: 55 yaşındaki kayınpederim kendisi için bisiklet araştırmamı istedi. 1000 liraya kadar ikinci el 1500 liraya kadar da sıfır olabilir diyor. ikna olacağı bir özellikte belki 2000 liraya kadar çıkabilir. genelde şehir içi yolda kullanacak ama biraz araziye de uysa fena olmaz. hibrit denen bisikletlerin mantığında olabilir. yokuşu kolay çıkması iyi olur. kendi nacizene bilgime dayanarak 175cm boyunda olduğu için 51 kadro ve akıcı sürüş için de 27.5 veya 28 jant olabilir diye düşünüyorum. dediğim gibi fazla bilgim yok. 5 seneye kadar modeller olabilir. tavsiyelerinizi bekliyor ve şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
@feritakgenç
Kayınpederinizin fiziksel durumunu ve maddi seviyesini bilmiyorum ama eğer günlük yaşamında kullanacaksa elektrikli bir katlanır bisiklet güzel olurdu.

Onun dışında kadro boyu bisikletin türüne hatta markaya göre farklılık gösterebilir. Şehirde kullanacaksa dağ bisikleti almayın. Nispeten kalın lastikli şehir bisikleti hibrid işinizi görecektir. Akıcılık jant boyuyla alakalı değil kalitesiyle ilgili. Sizin fiyat aralığınıza 26 jant daha uygun olacaktır.

1000 1500 gibi rakamlar ünümüz piyasasında çok komik rakamlar olarak kaldı. Bence peder bunun farkında değil. En iyisi siz aradan çekilin bir bisikletçiye götürün. Ondan sonra aldığınız bisikletin kalite ya da 2.el de bir arıza çıkarsa siz kötü olmayın.

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
@ordic
Bunun aynısını bulabilir miyiz acaba sağda solda? Özellikle İstanbul'da. 1.87 boya uygun bir kadro olarak.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Mehmet Nejat Karahan
Degil istanbul'da Goggle da dahi bulamiyorsun. Ilginc bir model. Sadece yabanci bi kac forum da ikinci el satilma ilanlari cikmiş zamaninda , o kadar. Arkadas cok sansli

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay
Tepki
0
İsim
ferit akgenç
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@yenhesa
teşekkür ederim. decathlondan btwin almayı düşünüyordu. kaliteli bişey alalım demiştim. btwin iş görür mü

Tepki
222
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
@mariokaldato
@mariokaldato
Aldığı yerde bir tane daha 48 kadro varmış, öyle yazmıştı ama bana olmaz herhalde. Küçük gelir.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

yenhesa

Aktif Üye
Tepki
212
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
@feritakgenç
Benim 2 tane bisikletim btwin şu anda. Marka ve firma olarak memnunum. Hem mağazada dener, oradaki personel de yardımcı olur. Yalnız her mağazasında çok çeşit olmayabiliyor, ürün yelpazesi geniş bir mağaza tercih edin.

ordic

Üye
Tepki
22
İsim
Orhan K
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato

Hocam bu kadar az bulunması iyi mi? Kötü mü? Bilemedim ? ama bisiklet güzel ve hafif 9.8 kilo, üzerinde shimano sora aktarıcılar var, simano göbek ve jant, tektro v fren, maxiss lastik. Bu özelliklerin seviyesi nedir? İyi midir sizce?

@Aruera
Sizde ne var?

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@ordic
Bende Kron Tx 150 var, tabi sizinkine kafa tutamaz ama biz de buluyoruz yolumuzu ;)

abducekic

Üye
Tepki
10
İsim
Abdullah
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba abiler
Bu sene antrenmanlar yapıp seneye yaz zamanı 600-700 km'lik tura çıkmayı düşünüyorum butcem kısıtlı
Boyum 192 cm
Acaba Mosso Legarda 1921 ile böyle yollarda çok sıkıntılar yaşarmiyim böyle uzun tura cikabilirmiyim çünkü üstüne en az 30 kilo ağırlık gelicek ben 85kgim 115-120 kg ile 600-700 km ye dayanabilirmi yoksa daha iyi bir bisiklet mi almalıyım ? Şimdiden sağolun

• Beğen

ordic

Üye
Tepki
22
İsim
Orhan K
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Aruera

Estafurullah, iş pedalları çevirende biter :) müsait bir akşam turlayabiliriz istersen

Arkadaşlar bisikleti sürerken fazla öne eğilmemek için açısı ayarlanabilir gidon boğazı almayı düşünüyorum. İnternette 110 tl ye alınabilir ürünler. Bu hususta dikkat etmem gereken bir şey var mıdır?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Aruera

Aruera

Aktif Üye
Tepki
165
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
@ordic
2 haftadır hasta halimle süre süre iyileşemedim bi türlü, keşke mesajınızı evvelden görseydim bu akşam da hem 75 te hem de Kent Meydanı civarında sürdüm. Şu sıralar iyileşmeyi deneyeceğim lâkin aklımdasınız bi ara müsait misiniz diye yoklamak isterim :)
Yani açılı gidon boğazı istiyorsanız sizin bileceğiniz iş, bisikletinizle uygun mudur bilmem lâkin belki spacer takmayı da düşünebilirsiniz uyumlu bir parçayla daha zevkli bir görüntü oluşabilir. Keyifli bol pedallamalar dilerim.

• Beğen

pandie

Üye
Tepki
1
İsim
Furkan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar. Şehir bisikleti alacağım fakat uzun araştırma sonucu 4 tane bisiklet arasında kaldım, yardımlarınızı bekliyorum :)
  • Mosso Legarda 1924 CT MSM V
  • Sedona 410
  • Carraro Sportive 224
  • Salcano City Sport 40 V
İlk üçünün fiyatları 2000TL'lerde, Salcano ise 1870TL fakat - ne kadar olacağını bilmesem de - bayideki abi bana indirim yapacağını söyledi.
Tasarım olarak Sedona 410 pek sevmedim fakat oldukça hafif bisiklet olduğu için vb çok fazla övülmüş.
Siz ne dersiniz? Salcano'yu alırsam ileride pişman olur muyum?

• Beğen
Tepkiler: abducekic

abducekic

Üye
Tepki
10
İsim
Abdullah
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@pandie
Bende aynı bisikletler arasında kaldım muhtemelen mosso almayı planlıyorum ancak öneri olarak algılama herhangi bir tecrübem yok.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.471
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@pandie
Salkanoyu al en iyi bisiklet markasi o. Hem yerli mali digerleri yurtdisindan geliyor

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Tepki
1.426
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@pandie
sedona 410 üste kalan parayı kenara yok,biraz birikim yaparsın beğenmediğin parçaları yavaş yavaş güncellersin güzel olur tavsiyem bu
sabit maşa seçmen daha iyi