Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Guvenimo

Üye
Tepki
1
İsim
Güven Arıcan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar tur bisikleti almayı düşünüyorum bu model sizce nasıldır? Alternatif olarak 2000tl bütçem var onun yerine bunu da düşünebilirsin dediğiniz modeller olursa tavsiyelere açığım.

(link)

Scudo

erman35

Forum Demirbaşı
Tepki
1.174
İsim
ERMAN
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@emirhan54
selam bende 1821 msm h aldım ikinci el olarak az kullanılmış marka ile ilgili bir sorun yok isterseniz formda (link) linkinden mosso kullanıcılara da bakabilirsiniz.
benim tercih sebebim; kadrolarını kendileri ürettikleri için ucuza mal etmeleri bundan dolayıda diğer markalara göre ucuz olmaları bütcem buna yetti diyebilirim.

• Beğen
Tepkiler: Guvenimo
Tepki
0
İsim
Levent Çetinkaya
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar,
Eşimle birlikte iki bisiklet alma düşüncemiz var. Hafta sonları öncelikle 4-5 km'lik sahil gezileri, (İzmir'deyiz bu arada) biraz kondisyon kazandıktan sonra ise ayda 1 veya 2 kez uzun turlar (40-50 km gibi) yapmayı düşünüyoruz. Genellikle asfalt olacak gittiğimiz yerler. Sorduğum yerler bize şehir (hybrid) bisikletlerini önerdiler.

Bir yer bize Corelli Trivor 4.0 veya 5.0 (erkek için), Corelli Sandy 3.0 veya 4.0 (kadın için) önerdi. (İkisinin toplam fiyatı 2.200 gibi bişey)
Başka bir yer ise Kron TX 100 hem erkek hem de kadın için olanını önerdi. (İkisinin toplam fiyatı 2.300-2.500 arası olcak)

Çok fazla bir bütçemiz yok bisiklet için. Önceden de Dechatlon'un hybrid bisikletlerine bakmıştık. Onların da fiyatları bir tanesi 1800-2000 arası.

Bisikleti aldık mı da sürekli değiştirmek istemiyoruz. Uzun yıllar bakımını vs yapıp binmek istiyoruz. Corelli'nin belirttiğim modelleri iş görür mü?
Ya da Kron TX 100 modeli mi tercih etmeliyiz?

Kafa karışıklığımıza son vermek istiyoruz. Çok kararsız kaldık. Lütfen bu konuda bizi biraz aydınlatın.

Mert E.

We create Chemistry
Tepki
3.598
Bisiklet
Giant
@Levent Levent

Levent bey, yanlış anlamazsanız, aynı mesajı kopyala yapıştır yaparak içinde "şehir, bisiklet, corelli" geçen her konuya asmanıza gerek yok.

Ha keza, sorduğunuz soru da çok geniş cevaplı bir soru. Corelli Trivor nedir, Sandy nedir, komponentleri nelerdir, TX 100'ün donanımı nedir, takdir edersiniz ki bunları sizin yerinize araştırmayalım isterseniz.

Ayrıca kafanız niye karışık?

• Beğen
Tepkiler: CIPTIS

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@Guvenimo
bu, dizayn olarak çok güzel bir bisiklet. Özellikle mavisi ve kahverengisi benim de çok hoşuma gidiyor. Eğer amacınız bagaj da kullanmak ise alabilirsiniz. Ama bagajla işim olmaz diyorsanız size ağırlıktan başk abir şey getirmeyecektir. Ürün güzel, marka iyi fiyat normal. bisiklet 14 kg civarı, bu bisiklete göre normal

• Beğen
Tepkiler: Guvenimo

quarez

Üye
Tepki
0
İsim
Sarp
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Selamlar lütfen bilgili birileri bana yardımcı olabilir mi ? Ben 175 boyundayım iç bacak boyum 77 78 bana mdm v fren sehir bisikleti lazim butcem max 1500 1600 tl mosso legarda 1821 bana uygundu ama hiçbir yerde bulamadım. Tavsiyelerinizi bekliyorum. Bu arada kadro boyu için bir kac kişiye sordugun zaman sana 46 olur dediler denemem lazim ama maalesef bulunduğum şehirde genel olarak bayiler yok. Şimdiden tesekkur ederim

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@quarez
1.75 boy için 46 kadro küçük. Bacak arası boyu 77 ise 48 50 boy uyar. Aynı şehirde bisikletçi olmasın sorun değil. İnternetten alırsınız. Fakat ölçüleri iyi belirleyin ona göre alın. Mümkünse bir tane bulun buluşturun deneyin. Farklı markalarda ölçüler de fark ediyor. Giant 46 size cuk otururken carraro 46 küçük gelebilir.

Ölçü için detaylıca bakacağınız bir kaç site var. Link bulmaya çalışıyorum bulunca ekleyeceğim. Bir ona bakın bir de üreticinin kendi sitesindeki ölçü tablosuna bakın.

Yinelemek istiyorum. 1.75 boy için 46 kadro uygun değildir.

en güzel ölçü alabileceğiniz site şudur, (Türkçeye çevirin)

(link)

Son düzenleme:

quarez

Üye
Tepki
0
İsim
Sarp
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Söyleyen kişiler ellerinde 46 kaldığı için söylediler sanırım. Hocam peki ne önerirsiniz bana belirttiğim kosullarda? Bu arada zaten internetten alacağım

Guvenimo

Üye
Tepki
1
İsim
Güven Arıcan
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Şeffaf

Ben de boyumu belirtmeyi unutmuştum 183 cm dolayısıyla bu Giant 48 cm kadro boyu ile küçük kalabilir en iyisi gidip yerinde denemek ya da dediğiniz gibi bir yerden bulup.

Reque

Üye
Tepki
6
İsim
Enes D.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
2 bisiklet arasında kaldım.
(link)

(link)

sizce hangisi ? boyum 1.75

seko35.50

Forum Bağımlısı
Tepki
17.175
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
(link) bu tabloya bir göz atın bence,kadrolar size biraz küçük gelecekmiş gibi geliyor.direk gidip deneme şansınız varsa daha doğru olur.bu arada carraro fiyat güzel aynısını 1500e aldı bi arkadaş.bide daha yakışıklı duruyor:)
Reque

Son düzenleme:

citybike80

Üye
Tepki
4
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sedona İstanbul Şehir Bisikleti 28 2015 hakkında fikriniz nedir?önerirmisiniz

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@citybike80
Hastasıyım. İyi fiyat veren birini bulursam hayatta kaçırmam. Sram 2x10 via gt var üzerinde.

• Beğen
Tepkiler: citybike80

citybike80

Üye
Tepki
4
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Şehir - Tur
ikinci el mi tavsiye edersiniz sıfır mı?hepsiburada da 2700 tl şuan.

Reque

Üye
Tepki
6
İsim
Enes D.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@seko35.50
İlgin için teşekkürler :)
Kron tx 300 modelini aldım. Satıcı arkadaşla boylarımız aynıymış. Sele ayarı ile tam uyum sağlıyoruz. F/P açısından kronu tercih ettim. Şuanlık memnunum inşallah ilerleyen zamanlarda bir problem yaşamam :)

citybike80

Üye
Tepki
4
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Reque
hayırlı olsun.ne kadara anlaştınız?

• Beğen
Tepkiler: Reque

Reque

Üye
Tepki
6
İsim
Enes D.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1000 tl.
Üstündeki 200 liralık ekipmanlarda dahil fiyata

• Beğen

citybike80

Üye
Tepki
4
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Ümit
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Reque
çok iyi rakam.2.el galiba..

• Beğen
Tepkiler: Reque

Reque

Üye
Tepki
6
İsim
Enes D.
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Evet çok temiz kullanmış.
Lastikler aşınmamış bile

• Beğen

steeprocks

Üye
Tepki
26
İsim
Yalçın Rock
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sevgili bisiklet severler bu siteye yeni üye oldum.
Biliyorum burada bisiklet konusunda çok şeyler yazıldı ve paylaşıldı.
Benim spesifik birkaç sorum olacak. Hergun kampuse gidiş geliş 25 km lik sürüşler için uygun bir şehir bısıkletı arıyorum. Futbol yüzünden sol bileğim ve sağ dizden kıkırdak ve menisküs amelıyatlıyım. şimdi diyeceksiniz "vazgeç bu bisiklet sevdasından" ;)))
şehir bisikletleri konusunda internetden bayağı bilgiler edindim ancak sizlerinde fikirleri önemli , burada çok tecrübeli ve benimle aynı sorunları olan arkadaşların olduğundan eminim.

Bana önerileriniz ne olabilir? Bulunduğum ildeki tüm bisikletçileri dolaştım ama ticari yaklaştıklarından hepsi kendi sattıkları bisiklet markalarını önerdiler. Aklıma yatan bazı markalar 28 inç 27 vitesli ön amartisörlü V frenli bisikletlerden Merida Crossway 40, Ghost square trekkıng 3, Cube Touring etc.
Diğer soracaklarımı sonraki yazışmalara bırakıyorum. ayna kol/ruble oranları vs.
Hepinize iyi pedallar ve haftasonları dilerim
Yalçın

• Beğen