Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@technoburak
Amortisorlu bisiklet alacaksan ustundeki masa minimum suntour nex olmali rl ibaresi ise gidondan kitlenebildigini ifade eder. Hlo masa ustunden kitlenebildigini ifade eder. Mumkunse rl al.
Dolayisiyla mosso 1827 degilde carraro 227, salcano nun city wings yada diger modellerini incele. Carraro 224 te ne masa vardi hatirlayamadim.

Edit: 18 inch 46cm e geliyor. Bencede 44 yada 46 tercih et amortisorlu modelde.

• Beğen
Tepkiler: technoburak
Scudo
Tepki
8
İsim
Burak Şenel
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Arkadaşlar öncelikle hepinize teşekkür ederim ilginiz ve yardımlarınız için son yaptığım görüşmeler ve araştırmalar neticesinde fiyat olarak da daha cazip gelen sedona 410 alacağım ve maalesef internetten sipariş vereceğim kurulumu da bir bisikletçiye yaptıracağım sanırım kendim yapamam.. marka model kesin sedona 410...

kadro konusu 44 mü 48 mi onu düşünüyorum şu anda ona da karar verdiğim an özellikle 2017 model bulursam hemen sipariş vereceğim...

• Beğen
Tepkiler: uussff
Tepki
8
İsim
Burak Şenel
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Sedona 410 inceleme başlığındaki kullanıcıların tercihlerine ve burdaki arkadaşların da yorumlarına bakarak 48 kadro siparişi veriyorum umarım pişman olmam yardımcı olan herkese tekrar teşekkür ederim..

cemkurkcu

Üye
Tepki
136
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@technoburak

Pişman olacağın bir şey yok. 52 kadro büyük gelirdi. Ben 52'nin inip binmelerde sıkıntısını yaşıyorum. Doğru tercih olmuş; ilerde üstünde oynamalar yapabileceğin bir bisiklet :harika: Benim gözüm de 410'da idi ama iki tane bisiklet alacağımız için 300'e düşmek zorunda kaldım :( Artık ileride forumdaki üstatların yardımıyla Sedona 300 üzerinde değişiklikler yapacağım.

• Beğen
Tepkiler: technoburak

Archlonus

Üye
Tepki
0
İsim
deniz
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba, bir sorum olacaktı da. Kron tx 150 hd 28 jant bisiklet sadece yolda mı sürülebilir, yoksa dağlık bölgelerde yada arazilerde de sürülebilir mi?

yokgibi

Aktif Üye
Tepki
89
İsim
Numan U
Bisiklet
Sedona
@Archlonus

Dağlık bölge ve arazi için kronun xc modrllrri daha. uygun olur diye düşünüyorum. Tx biraz daha şehre yakın. Xcler ise dağ diye biliyorum

Archlonus

Üye
Tepki
0
İsim
deniz
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@yokgibi
Bende öyle biliyorum da benim şimdi kullandığım bisiklet 2018 model tx 150 zaten genellikle yolda kullanacağım, sadece asfalt zemin dışındaki zeminlerde kullanmak bisiklete çok zarar verir mi onu merak ediyorum da.Bisikletin kilitlenebilir maşası var bu arada

Tepki
1
İsim
kerim
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
merhabalar siteye yeni katıldım ilk bisikletimi alma aşamasındayım scott sub sport modelini düşünüyorum şehir içinde kullanmak (işe gidiş geliş + ulaşım ) ve de haftasonları birkaç saatlik mesafelerde seyahat için uygun olduğunu düşündüm pek emin olamasamda. fakat boy konusunda tereddütlerim oldu stoklarda medium beden var benim boyum 181 cm iç bacak boyum 85 cm bu ölçüler large bedene yakın duruyor ama medium da olur gibi geldi. yardımcı olabilirsenz çok sevinirim

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

yokgibi

Aktif Üye
Tepki
89
İsim
Numan U
Bisiklet
Sedona
Yok zarar vermezsiniz.
Daha fazla yolda kullanacaksanız ve haldır huldur çukurlara girip zıplamayacaksanız tx daha uygun olur ama elinizdeki xc'ye ince lastik takarak asfaltta kullanıma uygun hale getirebilirsiniz.
Ne bileyim eğer xc nin maşası kitlenmiyorsa kitlenebilir bir maşa ve lastik değişimiyle yeni bisiklet almaktan kurtulabilirsiniz.

Değiştirmek gerekli mi diye düşündürüyor açıkçası.

@kerim çiçek
Merhabalar kerim bey.

Kadro boyu konusunda bir.şey diyemeyeceğim ama ilk bisiklete o kadar fazla para vermek konusunda sakıncalarım var. Belki öğrenci olduğum içindir bu. Bilemiyorum.
Beden için kadroyu denemenizde fayda var

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar konuyla alakasız ama uygun fiyata 227 bulamamam sebebiyle whistle 1727 sahibiyle görüşüp bisikleti denedim. S beğen yazıyor ama benim boy 1.74 bacak boyu 75 cm falan ancak küçük olmasını beklerken ön demir apış arasına değiyor. Aslında küçük duruyor bisiklet ama yüksek. Pedalı tam bacağına doğru ayarladım ama durunca, bisikleti hareket ettirince yüksek geldi. Az da olsa zorlandım. Pek bisikletten de anlamıyorum. Sizce bu normal mi yoksa bu bisiklet bana büyük mü? Yerden yüksekliği şöyle ama S ?

Dosyalar

Tepki
6
İsim
Ezgi Kayık Korulu
Deneyimli arkadaslar, yeniden tecrübelerinize ihtiyaç duyuyorum :) Zamanında buralarda cocuk koltuğu ararken sorularimla cok bunaltmışlığım vardır. Şimdi, eskiden kalma salcano excel bisikletim vardı. Cocuk koltuğu taktım 1 yıldır kızımla böyle geziyorduk. Fakat bu yıl kızımın okulu biraz uzağa taşındı. Aslında uzak değil bisikletle 15 dk lik bir mesafe ama yokuşlu yolları. Excelle arkada 22 kilo taşıyarak o yokuşu çıkmak ölüm gibi hatta bir iki kez düştük diyebilirim. Bende bu bisikleti kız kardeşime bırakıp kendime yeni bi bisiklet almaya karar verdim. 1200 tl limitim var. Yokuşu en rahat tirmanabilecegim hafif bisiklet önerilerinize açığım. Vakit ayırıp yardimci olmaya çalışan arkadaslara şimdiden minnettarım ?

Tepki
5
İsim
İsmail Arılık
Bisiklet
Kron
Yakın zamanda Kron TX500 aldım. Sedona 330 düşünüyordum ama sıfırını bulamadım. Şu sıralar Sedona bulmak biraz zor gibi. Piyasadan çekileceklerini duydum, 2019 modeller gelir mi emin değilim. 410 modeli için konuşursak, amortisör yok. Ancak çukurlu yolda amortisör şart. Yoksa bir zaman sonra bileklerden ağrılar çekmeye başlarsınız. Carraro Kron'a göre daha pahalı gözlemlediğim kadarıyla. Bunun nedeni muhtemelen marka adı. Bunların üçü de iyi marka, bisikletleri de iyi. Ancak f/p açısından TX 500 öneririm size. Aldım alalı bir sıkıntısını görmedim. Uzun yola da gittim, hem performanslı hem rahat. Bu arada alacaksanız 2018'ler tükenmeden alın, zira 2019 çok daha pahalı olacak. Aslında bu normal karşılanmalı, zira tamamiyle Deore ekipmanla geliyor. Açıkçası eski fiyatlar yükselirse şu anki TX 500'ümü üstüne biraz koyarak yeni TX 500 ile değiştirebilir miyim diye düşünüyorum.

@Plazakadını

Tekeri ince ve dişsiz, ayrıca amortisörsüz olmalı bisikletiniz. 10 kilonun üstünde almamaya çalışın. =)

Tepki
8
İsim
Burak Şenel
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
@Plazakadını
O fiyata sedona 410 önerebilirim 2. El temiz bulabilirsiniz...

vanhelcing

Aktif Üye
Tepki
30
Merhabalar arkadaşlar;

Geçen sene Mosso Legarda 1821MDM V bisiklet aldım. Yaklaşık git gel 40 km olan işyerine haftada 2 gün gittim. Ayrıca hafta sonları arada arkadaşlarla tura çıktım. Kullanım sıklığım bu şekilde.

Bu sene onu satıp daha iyi bir model almak istiyorum. 0 veya 2.el olabilir.

Yine aynı şekilde şehir bisikleti olacak. Limit 2500 TL civarı.

İlk tercihim yine hafiflikten dolayı maşası amörtisörsüz olması.

Öneri verebilirseniz çok sevinirim.

• Beğen
Tepki
8
İsim
Burak Şenel
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Size almak isteyip de ilk bisikletim olacağı için tereddüt edip alamadığım bisiklet önereyim giant escape city 2 herşeyiyle hazır ve aksesuarına göre hafif denilebilecek bir bisiklet o rakamlar için bir göz atın derim..

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar bir bisiklet buldum. Beğendim kullandım ama şehir bisikleti 28 jant olduğundan dolayı mıdır bilmiyorum sele üzerinde ayaklarım yere değmiyor. Ama gidon mesafesi vs uzak değil. Bacak arama aldığımda kasığıma değiyor ama ayaklarım yere değiyor. iç bacak ölçüm hesabıma göre 75 cm boyum 1.74 cm. Bisiklet s beden ancak boyutları resimde belirttiğim gibi. Sizce bu bisiklet bana gider mi? Alırsam büyük sorunlar yaşar mıyım? Keşke der miyim? Dediğim gibi bisikleti beğendim.

elric1982

Daimi Üye
Tepki
664
İsim
Murat
Başlangıç
2012—13
Bisiklet
KTM
Bisiklet türü
Şehir - Tur
verdiğiniz bilgilere göre sıkıntı yaşamazsınız. sele üzerinde ayaklarınızın yere değmemesi gayet normal

OgulcanGuven

Aktif Üye
Tepki
191
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba.
Ben ikinci el 2017 model Sedona 410 buldum. Dükkan sahibi peşin fiyata 1400 TL bırakabileceğini söyledi. Bisikleti gördüm, gayet temiz ve 2 ay daha garantisi var.
Sizce bu fiyata Sedona 410 alınır mı?
Bir de bugün ölçmeyi unuttum ama 48 kadro boyu bisiklet benim boyum ise 1.75. Uygun olur mu? Bilen/kullanan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.

• Beğen

OgulcanGuven

Aktif Üye
Tepki
191
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@memphis
Evet bugün gidip gördüm benim çok istediğim bir bisiklet ama çok fazla inceleyemedim. Sizin boyunuz kaç acaba ki küçük geldi?