Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Şeffaf

Forum Bağımlısı
Tepki
2.470
İsim
Burak
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Diğer
@Theory0
şekerim ekstra ağırlık meselesini ne yapacaksın :)

Scudo

metalikfb

Aktif Üye
Tepki
131
İsim
furkan A.
Bisiklet
Claud Butler
@Guanzo45 orbea alırdım kendim CARRARO manifesto kullanıyorum ona da bak bence

@fberen GT traffic çok güzel bisiklettir

A.l.t...

Daimi Üye
Tepki
367
İsim
BUHARİ A.
Başlangıç
1974—75
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@sekizce. Benimde daha önceden almak için baktığım bisikletti bu..Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın

• Beğen
Tepkiler: sekizce

Mince

Üye
Tepki
0
İsim
Mustafa
Merhaba. bianchi 727 touring 1500 2000 arası bisikletlerde donanım - fiyata göre iyi gibi. Tabi kadro nasıldır bilemiyorum. Nasıl bir tercih yapmalıyım? Başka markalar varmı tercih edilebilecek?03889AD9-775C-4107-9971-70012CAF13D9.png

fberen

Üye
Tepki
14
İsim
Can
Bisiklet
Mosso
Şehir bisikleti almak istiyorum fakat seçim yapmak çok zor. Çünkü işin maddiyat kısmı çok zorluyor insanı. Tabiki herkes en iyi markayı en iyi donanımla almayı ister fakat maddiyat olunca bir seçim yapmak gerekiyor. Sizce üst seviye markaların düşük donanımlısı mı orta halli veya yerli markaların yüksek donanımlısı mı

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@fberen
Hepimiz sizin geçtiğiniz yollardan geçtik.Benzer soruları biz de sorduk.Mantıklı bir soru sormuşsunuz.
Size kendi tecrübelerimle söylüyorum.Şehir biskletinin en makbülü hafif,ucuz ve basit donanımlı olanıdır.Mesala tourneyli,sabit maşalı ve v frenli olanı.İnan fazlasına değmez.Yol bisikleti veya dağ bisikleti söz konusu olsa idi; alabildiğinin en pahalısını en kalitesini al derdim.

• Beğen
Tepkiler: efaruk

Kook

Aktif Üye
Tepki
170
@fberen 8

Donanımdan kasıt vites sistemini kabul edersek eğer daha yüksek vites sayısını daha hafif bir bisikleti hissedebileceğinizi, farkı anlayacağınızı düşünüyorsanız üst seviye donanım tercih edin yoksa 7 li 8 li sistemler de iyidir. Yalnız dişli oranlarına dikkat edin benim bahsettiğim yalnızca vites sayısı idi.

Üst seviye markaların açıkçası biraz abartıldığını düşünüyorum. Marka, model tercihinizde kullanıcının arkadında duran, kadro sorunu az çıkan bisiketleri tercih edin bence.

Sizin özelinizde buraya yazmış bulunayım, eğer kullanım geçmişinizden, bisikleti ne amaçla kullanacağınızdan, kişisel özelliklerinizden vs. bahsedilirse daha iyi yardımcı olunacağını düşünüyorum.

fberen

Üye
Tepki
14
İsim
Can
Bisiklet
Mosso
@hamlet2006
Hocam peki önerin var mı? Kilom 125 boy 1.90 bu nedenle kadroda sıkıntı çıkmayacak şekilde bir tercih yapmam lazım bir de burda çıkmaza giriyorum.
Kullanım geçmişim yok. Şehir içi ve birazda gezi amaçlı kullanmayı düşünüyorum.

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@fberen

Çok basit düşüneceğiz.Öncelikle hiç kafanızı karıştırmadan şu bisikleti alın:(link)
Fiyatı makul,hafif ve amaca uygun.Amacımız ise öncelikle 125 kg dan 100-105 kg seviyesine bu bisiklet ile inmek olsun.Fiyatı pazarlık ile biraz daha indirilebilir. Böylelikle 100-105 kg seviyesine geldiğinizde ise çok az bir zarar ile satabilirsiniz.Kilo verdikten sonra gerçek zehiri size vereceğiz: ''Yol bisikleti'':kedicik: Bisiklet keyfi o zaman başlayacak.:harika:

fberen

Üye
Tepki
14
İsim
Can
Bisiklet
Mosso
@hamlet2006
Sabırsızlıkla bekliyorum zaten ? Hocam birde gt traffic 2.0 var yakın fiyatta ama kadrosu biraz değişik dayanıksız gibi duruyor siz ne dersiniz

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@fberen
Bu dediğiniz bisikleti bilmiyorum.Ama mantığımız şu olmalı,tip olarak hoşumuza giden makul fiyatlı bir bisiklet alalım.İlk hedef 100-105 kg seviyesine düşelim.Bu bisikleti bir nevi basamak gibi görelim.Eğer bisiklet dünyasından hoşlanırsanız,ki büyük keyif alacağınıza eminim, daha sonra havai fişekleri yol bisikletine geçerek patlatalım.:harika:
Bir çok arkadaş da tutan formülasyon budur.

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

mesuttkgz

Üye
Tepki
55
İsim
Mesut
Bisiklet
Carraro
Merhabalar,
Arkadaşım için Şehir/Tur hibrit bisiklet arıyoruz.
Bütçe: 3.000 TL
Boyu: 1.80
Kilosu: 95

Hangi kadro boyunu tercih etmeliyiz?
Bisiklet sporuna yeni başlayacak bu yüzden kondisyonu zayıf. Yokuşu çok olan bir bölgede ikamet ettiğinden yokuşları biraz daha rahat çıkaracak özellikte arıyoruz.
Yardımlarınızı rica ederiz.

oettinger

Üye
Tepki
1
İsim
sönmez
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
herkese merhaba,

buradaki yorumlarda eminim çok faydalı bilgiler ve tavsiyeler vardır. hiç şüphem yok. ancak hepsini okuyup karar vermem çok zor. öncelikle marka ve model olarak nokta atışı yaparak bir bisiklet almak istiyorum. arabamı sattım ve bisiklet ile işe gidip geleceğim. güzergah sahil boyunca Beşiktaş-Sarıyer. bilen bir arkadaşımdan ön bilgi aldım. tabi ki şehir tur bisikleti alacağım. öncelikli olarak olmazsa olmaz deore ayna kol,hazne, sram x5 aktarıcı olmasını belirtti. muadil olarak sedona 350 var. ancak fiyat pahalı. sizin önerebileceğiniz ve marka model olarak ne alabilir.? fiyat 2500-3000 tl

saygılarımla.

Tepki
5
İsim
İsmail Arılık
Bisiklet
Kron
Merhabalar.

Aslında yeni konu açacaktım ama nasıl yapacağımı bulamadım (Gerçekten nasıl yapılıyor? =D).

Bir bisiklet alarak aranıza katılmayı düşünüyorum. Dağdan aşağı yuvarlanma gibi bir düşüncem yok, yarışlara da katılacağımı düşünmüyorum. Şehir içinde bineceğim, ara sıra da gruplarla turlara ya da ormanlık alanlara gezintiye çıkabilirim. Aslında spor amaçlı da olsun istiyorum. Bir yandan spora da gidiyorum zaten. Bu durumda sanırım benim için en uygun bisiklet türü şehir bisikleti. Siz deneyimli kişilerin bu konuda önerilerini almak isterim. Hangi markanın hangi modelini önerirsiniz? Bütçeyi 3 bin liraya kadar zorlayabilirim. Ancak gereksiz pahalı bir model istemiyorum. Ama gövdesi, vitesi, freni, vb. önemli parçaları da azıcık kaliteli, sorun çıkarmayan parçalar olsun.

Araştırmalarım sonucu Sedona 330 veya Kron TX500'ü düşünmeye başladım. Sedona daha çok öneriliyor sanki ancak, fiyatları benzer olmasına karşın, Kron TX500'ün Sedona 330'a göre bariz bir donanım üstünlüğü var gibi duruyor. Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda? Bu iki bisikleti karşılaştırabilir misiniz? Tabii ki başka bisiklet tavsiyesi de alabilirim.

Değerli yorumlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

tekay

Üye
Tepki
9
İsim
çetin tekay
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ismailarilik

Her şeyden önce kendi boy ve kilonuza göre, bisiklet kadro boyu ve özellikleri hakkında bir profesyonellerden yardım almanızı öneririm.
kadro boyunuzu ve özellikler hakkında bilgi aldıktan sonra nette bir araştırma yapın. Bütçeyi de ona göre bölün.
İkinci husus bisikleti aldıktan sonra olmazsa olmazları aksesuarları da hesaba koyunuz.(Bisiklet aydınlatmaları, kask, gözlük, aksesuarlar, giyim vb. gibi)
Bulunduğunuz şehirde yollar nasıldır bilmem ama zaten şehir bisikleti bir bisiklete karar vermişsiniz. Takip edeceğiniz grup hibrit olmalı. Bende bir Merida Crossway kullanıcısı olarak tavsiye edebilirim. Bütçe olarak Crossway alabileceğinizi düşünüyorum.
Hatta 2. el bir Crossway üst modellerden alabilirsiniz.
Hayırlısı olması dileğimle.

Machagi

Üye
Tepki
88
İsim
Serdar
Bisiklet
Diğer
Merhabalar
Şehirde,hafif arazide ve uzun vadede turlarda kullanmak üzere almayı düşündüğüm,Kafamda parasına değer mi ? Sorularını netleştirecek,aşağıdaki bisiklet hakkında yorumlarınıza ihtiyacım vardı.saygılarımla.
(link)

hamlet2006

Cırbağa dedesi
Tepki
32.964
İsim
Süleyman
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Machagi
Modaya uymanızı ve bu paraları vermişken ''gravel bike'' lara yönelmenizi tavsiye ederim.Hem bu şekilde yol bisikleti disiplinini de denemiş olursunuz.

• Beğen
Tepkiler: Machagi
Tepki
5
İsim
İsmail Arılık
Bisiklet
Kron
@tekay

Yorumunuz için teşekkür ederim. Merida bisikletlere baktım ama Crossway'i göremedim; acaba artık üretilmiyor mu, öyleyse alternatifi ne olabilir: (link)

sekizce

Üye
Tepki
33
İsim
merve
Bisiklet
Merida
@ismailarilik
Bende bu aralık ayının sonunda crossway 20v aldım bu yılki modellerde yok bayilerden 2018model merida bisikletlere de bakabilirsiniz son kalanlar vardır mutlaka

(link)