Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Tepki
106
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Şehir Tur bisikleti arayanlara tavsiye:
Arayan arkadaşlara tavsiye

Sedona 410 - 2016
(link)

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato
Scudo

DayKnight

Aktif Üye
Tepki
197
İsim
Mahmut
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Katlanır
Dostlar selamlar,

Eşime ve bana bisiklet baktık. escape r3 ve Escape city almak istiyoruz.
Son fiyat olarak Escape city için 2800, r3 için de 2300 dediler. Daha uyguna bulma şansımız var mı?

tetriser

Üye
Tepki
3
İsim
T.E.K
Merhabalar herkese,

Yıllar önce bıraktığım bisiklet sürme işine tekrar girmeyi düşünüyorum. En son salcano ng750 sürdüm o da şuanda kardeşimde. Ben şehir bisikleti almak istiyorum.

Öncelikle Ankara Dikmen'de yaşıyorum yani Ankara'dan arkadaşlar varsa iletişime geçebiliriz. Bütçe olarak 1000 diye başladım ama 1500'ü zorlarım eğer gerçekten fiyat/performans bir model bulabilirsem. Sıfır veya temiz olması şartıyla ikinci el alabilirim. 175 boy 77 kilodayım. Bacak uzunluğum 78 cm(Belki Ankara'dan satmak isteyen olur diye yazıyorum). Ankara'da üzerine 200 300 lira koyup satmayan güvenilir bir bisikletçi varsa onu da yazabilirsiniz. Şimdiden teşekkürler, forumu takipteyim.

uussff

Daimi Üye
Tepki
228
@tetriserAnkarada satilik merida speeder 20 v vardi sizin butcenize uygun. Ustteki mesajlarda paylasilmisti, hala duruyor ise mutlaka irtibat kurun.

memphis

Üye
Tepki
22
@tetriser

Maşallah ne güzel forum :) paslaşmalar yardımlaşmalar Allah işinizi gücünüzü rast getirsin
Hayırlı cumalar

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1000 - 1500 aralığında ;

Mosso Legarda 1821 ,Carraro 224 Sportive , Salcano City Sport 40 v.b. seriler giriyor sanırım

tetriser

Üye
Tepki
3
İsim
T.E.K
@uussff
İletişime geçtim. Henüz yanıt alamadım. Teşekkürler.

@TatanQa_tr
Aralarinda bir karsilastirma yaparsak en f p ürün hangisidir? Yani viteslerdeki ufak model farkli ne kadar farkeder bilmiyorum. Mesela ikisi de tourney oluyor fakat kodlari farklı. Bunlar ne kadar fark eder bilemiyorum.

Tepki
3
İsim
Ufuk
Bisiklet
Carraro
Öncelikle selamlar, hayalim olan İstanbul Antalya bisiklet turunu yapmak için doğru bisiklet arayışındayım. Tahmini 1200 km civarı bir tur olacak, kamp çadırı uyku tulumu vesaire yüklerimde olacak yine. Bisiklet için şuan ayırdığım bütçe 2000 tl civarında, 2. El de alabilirim bisikleti. Böyle bir etkinlik için bana önerebileceğiniz marka model tavsiyeniz nedir?

• Beğen

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tetriser aralarındaki farkları çok detaylı söyleyemem , ancak ana noktalarda şunlar sizin seçimlerinize göre değişecektir ;

- Kadro şeklini beğenmeniz (çok aşırı fark yoktur)
- Sabit maşa mı ? yoksa amortisörlü maşa mı ? ( Zoom maşa olmasın)
- Vites oranları ve vites sayısı ( burada Vites aktarıcıları çok önemli , sanırım hepsinde ön aktarıcı Tourney iş görür sıkıntısız , arka vites aktarıcılara bakın derim en azından Shimano Altus olsun)
- Tekerleklerin seçimi ( incelik , dayanıklılık)
- Frenler V Fren mi Hidrolik mi ? (v fren bakımı kolay hafif , hidrolik özellikle ıslakta iyi frenleme ağır bakımı zahmetli)

v.b. Hepsinde ortak özellik ; sadece bisiklet değil , ihtiyaç duyulan komponentlere de hatırı sayılır harcama yapacaksınız ;

- Kask
- Eldiven
- Ön/arka flaşörlü ışık
- Sağlam kilit
- matara/suluk kafesi
- Kış için çamurluk
- Sele rahatızsa yeni sele
- Yaz/kış için özel giysi (teri dışarı atan koku yapmayan)
- SPD pedal ve ayakkabı ( bence gerekliler zira performansa etkisi büyük)

tetriser

Üye
Tepki
3
İsim
T.E.K
@TatanQa_tr geotech trip cx5, salcano city sport 01-city fun 50, carraro sportive 220, gibi modelleri ikinci elde buldum. Sizce nasıl bir tercih yapmaliyim. Ayrica kilitlenebilir amortisörler tamamrn kilitlenmiyo az da olsa etkisi devam ediyor gibi seyler duydum. Bu durumda duz masa almak daha mantıklı gibi sehir ici turlar icin. Bir de az önce bi bisiklet denedim. Carraro sportive 220. 51 cm kadrosu vardi ama sanki beni yormayacak gibiydi(boyum 1.75). Yoksa ben acemilikle farketmedim mi büyüklüğünü...

TatanQa_tr

Forum Bağımlısı
Tepki
4.331
İsim
Taner
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
BMC
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@tetriser geptech bilmiyorum saşcabo city sport 10 sanırım yazdığınız , ki geotech harici o modellerden daha iyi komponentlere sahiptir.

Size uygun bisiklet kadro boyunu interneti aratarak bulabilirsiniz ki yardımcı tennikler çok. Benim boyum 1.83 ve iç bacak boyum 81cm ve 51cm kadro bana iyi geliyor

Salcano pardon ... mobilin azizliği :)

Tepki
3
İsim
Ufuk
Bisiklet
Carraro
Banada yardımcı olabilirmisiniz arkadaşlar

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@pedallıyorum
Uzun tur icin size uygun olan tur bisikletleri full çelik olan aletlerdir fakat pahalidirlar. Butceni biraz arttiririm dersen sana carraro 330 yada giant escape , merida speeder serisi oneririm. Ikinci elde bakabilirsin.
Hersey paraya dayali malesef bu dunyada

Ozelden mesaj yazdim

• Beğen
Tepkiler: TatanQa_tr
Tepki
51
Bisiklet
Scott
Şehir bisikletinde rahatlık arıyorsanız , Salcano Mostar veya o tarz bisiklet tavsiye ederim. Gerçekten çok rahat. Arkadaşlarimdan kime kullandırdıysam herkesin dediği çok rahat bisiklet. Kilosu 15.5 civarı .bence çamurluklu ve arka bagajli olarak kilosu çok iyi. Tourney vites var gecisleri çok iyi. Çok araştırdım aldım bisikletimi, niyetim göbekten Nexus 7 almaktı.fakat sonra iyiki almamisim dedim çünkü 24 vites olmasi her tarafa her yola gitmenize olanak sağlıyor. Bunun yanına yol bisikleti de aldım yeni. Mostar hakikaten manda kasa Mercedes gibi rahatlık olarak. Geçen sene Nisan ayında aldım. işe gidip gelirken her gün kullanıyorum.bazen hafta sonları da 40-50 km yapıyorum hiç sorun çıkarmadı . Hızlanması filan çok iyi şehir bisikleti olmasina rağmen. çok spor bı görüntüsü yok ama her konuda daha kullanışlı.yaz kış kullanabilirsiniz. Ben o zaman peşin 1150 TL ye almıştım simdi fiyatı nedir bilmiyorum . Tekrardan ısrarla söylüyorum deneme şansınız varsa bu bisikleti bir deneyin.sizde rahatlık konusunda bana hak vereceksiniz. Son olarak Mostar ile bir gezimde hafif rampa olan bı yerde 52 km hız yaptım aynı yerde yeni aldığım yol bisikleti ile o da SCOTT speedster20 ile 55 km hız yaptım , Mostar hız olarak ta fena değil. Soru sormak isteyene bisiklet ile ilgili cevap verebilirim .

Profil resmimdeki benim Mostar

Tepki
3
İsim
Ufuk
Bisiklet
Carraro
Benim bisiklet için maksimum bütçem 1500 civarı, sedona 410 lar veya mosso legendary 1821 ler nasıl uygun mu?

Furkan B.

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Geotech
@pedallıyorum Ben geotech life ile Ayvalık - Antalya yaptım 1100 kmlik bir turdu. İkinci el almıştım 400 tl'ye. Yani evet bisiklet önemli bir etken ama öncelikle bu işe inancınız size bu turu yaptıracaktır. Şimdiden kolay gelsin :)

KADQ35

Üye
Tepki
55
İsim
Kadir NALDÖĞÜCÜ
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar aranizda Carraro sportive 330 kulanan var mı ?

memphis

Üye
Tepki
22
arkadaşlar burası yeri midir bilmiyorum ama kışlık bisiklet kıyafeti ve ekipmanları olarak neler kullanıyorsunuz ?
ikinci el trek 7.1 denk geldi bir tane nasıl bir bisiklet ? bilgisi olan kimse var mı ?

• Beğen