Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Başlık
4
Tepki
203
İsim
Mehmet Nejat Karahan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Tern
Bisiklet türü
Katlanır
  • Beğen
Tepkiler: mariokaldato

ordic

Üye
Başlık
0
Tepki
17
İsim
Orhan K
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Degil istanbul'da Goggle da dahi bulamiyorsun. Ilginc bir model. Sadece yabanci bi kac forum da ikinci el satilma ilanlari cikmiş zamaninda , o kadar. Arkadas cok sansli
Hocam bu kadar az bulunması iyi mi? Kötü mü? Bilemedim 😊 ama bisiklet güzel ve hafif 9.8 kilo, üzerinde shimano sora aktarıcılar var, simano göbek ve jant, tektro v fren, maxiss lastik. Bu özelliklerin seviyesi nedir? İyi midir sizce?

Ben de araştırma yolundayım lunaparkın ordan ziyade arkasında kalan 50m lik yoldan talaytepe mevkiiye geçiyorum, lunapark taraflarına gelecek olursam da Park 75' in içinde dönüp duruyorum, yolu keyifli. Herhalde birkaç kez denk geliriz. Bisikletinizin kadrosu belli artık görürsem tanırım :)
Sizde ne var?

Aruera

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
80
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam bu kadar az bulunması iyi mi? Kötü mü? Bilemedim 😊 ama bisiklet güzel ve hafif 9.8 kilo, üzerinde shimano sora aktarıcılar var, simano göbek ve jant, tektro v fren, maxiss lastik. Bu özelliklerin seviyesi nedir? İyi midir sizce?

Sizde ne var?
Bende Kron Tx 150 var, tabi sizinkine kafa tutamaz ama biz de buluyoruz yolumuzu ;)

abducekic

Üye
Başlık
1
Tepki
4
İsim
Abdullah
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba abiler
Bu sene antrenmanlar yapıp seneye yaz zamanı 600-700 km'lik tura çıkmayı düşünüyorum butcem kısıtlı
Boyum 192 cm
Acaba Mosso Legarda 1921 ile böyle yollarda çok sıkıntılar yaşarmiyim böyle uzun tura cikabilirmiyim çünkü üstüne en az 30 kilo ağırlık gelicek ben 85kgim 115-120 kg ile 600-700 km ye dayanabilirmi yoksa daha iyi bir bisiklet mi almalıyım ? Şimdiden sağolun

• Beğen

ordic

Üye
Başlık
0
Tepki
17
İsim
Orhan K
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bende Kron Tx 150 var, tabi sizinkine kafa tutamaz ama biz de buluyoruz yolumuzu ;)
Estafurullah, iş pedalları çevirende biter :) müsait bir akşam turlayabiliriz istersen

Arkadaşlar bisikleti sürerken fazla öne eğilmemek için açısı ayarlanabilir gidon boğazı almayı düşünüyorum. İnternette 110 tl ye alınabilir ürünler. Bu hususta dikkat etmem gereken bir şey var mıdır?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Aruera

Aruera

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
80
İsim
B. BUDAK
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Estafurullah, iş pedalları çevirende biter :) müsait bir akşam turlayabiliriz istersen

Arkadaşlar bisikleti sürerken fazla öne eğilmemek için açısı ayarlanabilir gidon boğazı almayı düşünüyorum. İnternette 110 tl ye alınabilir ürünler. Bu hususta dikkat etmem gereken bir şey var mıdır?
2 haftadır hasta halimle süre süre iyileşemedim bi türlü, keşke mesajınızı evvelden görseydim bu akşam da hem 75 te hem de Kent Meydanı civarında sürdüm. Şu sıralar iyileşmeyi deneyeceğim lâkin aklımdasınız bi ara müsait misiniz diye yoklamak isterim :)
Yani açılı gidon boğazı istiyorsanız sizin bileceğiniz iş, bisikletinizle uygun mudur bilmem lâkin belki spacer takmayı da düşünebilirsiniz uyumlu bir parçayla daha zevkli bir görüntü oluşabilir. Keyifli bol pedallamalar dilerim.

• Beğen

pandie

Üye
Başlık
0
Tepki
1
İsim
Furkan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar. Şehir bisikleti alacağım fakat uzun araştırma sonucu 4 tane bisiklet arasında kaldım, yardımlarınızı bekliyorum :)
  • Mosso Legarda 1924 CT MSM V
  • Sedona 410
  • Carraro Sportive 224
  • Salcano City Sport 40 V
İlk üçünün fiyatları 2000TL'lerde, Salcano ise 1870TL fakat - ne kadar olacağını bilmesem de - bayideki abi bana indirim yapacağını söyledi.
Tasarım olarak Sedona 410 pek sevmedim fakat oldukça hafif bisiklet olduğu için vb çok fazla övülmüş.
Siz ne dersiniz? Salcano'yu alırsam ileride pişman olur muyum?

• Beğen
Tepkiler: abducekic

abducekic

Üye
Başlık
1
Tepki
4
İsim
Abdullah
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhabalar. Şehir bisikleti alacağım fakat uzun araştırma sonucu 4 tane bisiklet arasında kaldım, yardımlarınızı bekliyorum :)
  • Sedona 410
  • Carraro Sportive 224
İlk üçünün fiyatları 2000TL'lerde, Salcano ise 1870TL fakat - ne kadar olacağını bilmesem de - bayideki abi bana indirim yapacağını söyledi.
Tasarım olarak Sedona 410 pek sevmedim fakat oldukça hafif bisiklet olduğu için vb çok fazla övülmüş.
Bende aynı bisikletler arasında kaldım muhtemelen mosso almayı planlıyorum ancak öneri olarak algılama herhangi bir tecrübem yok.

mariokaldato

Bir karadelik'te B.İ.M mağazası açmak lazım
Başlık
97
Tepki
28.640
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
  • Sedona 410
  • Carraro Sportive 224
Salkanoyu al en iyi bisiklet markasi o. Hem yerli mali digerleri yurtdisindan geliyor

• Muhteşem
Tepkiler: Desert Fox

Desert Fox

CARRARO Sportive 321 Deore
Başlık
17
Tepki
1.232
İsim
TAHA
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
  • Sedona 410
  • Carraro Sportive 224
sedona 410 üste kalan parayı kenara yok,biraz birikim yaparsın beğenmediğin parçaları yavaş yavaş güncellersin güzel olur tavsiyem bu
sabit maşa seçmen daha iyi

abducekic

Üye
Başlık
1
Tepki
4
İsim
Abdullah
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Sedona 410
Carraro Sportive 224
Mosso Legarda 1921
Bu bisikletler ile uzun 600-700kmlik yolculuklar mümkün müdür ?
Yani heybe ağırlığı benim ağırlığım bu bisikletler için sorun çıkarır mı ?
Çok teşekkürler...

Mert E.

We create Chemistry
Başlık
15
Tepki
2.780
Bisiklet
Giant
Katlanir bisiklet alma arifesindeyken gene kurtlandim, aklima kotu kotu seyler geliyor. Katlaniri her halikarda alacagim da. Bir de dilemma'nin icine dustum.

Toplanin bakalim sizce hangisi:

A) 2017, 60 mm suspansiyon masali, yuksek komponentli (shimano gobekler, XT setler) hibrit mi?
B) 2019, Sabit karbon masali,dusuk komponentli (no name gobekler, Altuslar, Tektrolar) sehir mi?

Ikisi de iyi marka, ikisi de estetik olarak guzel, A'nin aleyhine agirlik farki ihmal edilebilir (~2 kg), B'nin aleyhine fiyat farki ihmal edilebilir..

Buyrun teravih sohbetine.

• Beğen
Tepkiler: Gökay Akçay

Gökay Akçay

Aktif Üye
Başlık
6
Tepki
473
İsim
Gökay Akçay
Başlangıç
1987—88
Bisiklet
Fuji
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Katlanir bisiklet alma arifesindeyken gene kurtlandim, aklima kotu kotu seyler geliyor. Katlaniri her halikarda alacagim da. Bir de dilemma'nin icine dustum.

Toplanin bakalim sizce hangisi:

A) 2017, 60 mm suspansiyon masali, yuksek komponentli (shimano gobekler, XT setler) hibrit mi?
B) 2019, Sabit karbon masali,dusuk komponentli (no name gobekler, Altuslar, Tektrolar) sehir mi?

Ikisi de iyi marka, ikisi de estetik olarak guzel, A'nin aleyhine agirlik farki ihmal edilebilir (~2 kg), B'nin aleyhine fiyat farki ihmal edilebilir..

Buyrun teravih sohbetine.
Muhtemelen konu yine forum klasiği “şehir bisikletinde sabit maşamı yoksa suspansiyon muya” dönecektir, öncelikle günlük kullanımda amortisör bana saçma geliyor ama buna rağmen A bisikletini almanızı öneririm kadro kaliteleri benzer ise komponetleri arasında önemli bir fark var bisiklet yıllandıkça üzerindeki aksamın kalitesi daha çok önem kazınıyor,
Ayrıca dişli oranlarınada dikkat edinki altıntepe yokuşunu rahat çıkın 😂

• Beğen

Tolga67

Aktif Üye
Başlık
1
Tepki
100
İsim
Tolga67
  • Sedona 410
  • Carraro Sportive 224
Tercihleriniz arasında Merida da olsun çok kaliteli markadır. Eğer Merida'ya bütçem yetmeyebilir derseniz Mosso bu saydığınız diğer markalardan çok daha iyidir.

• Beğen
Tepkiler: abducekic

Furbey40

Üye
Başlık
0
Tepki
2
İsim
İbrahim
Başlangıç
1981—82
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
1- Şehir bisikleti seçiminde düz maşa mı, yoksa amortisörlü veya kilitli maşamı?
2- Fren türü olarak hidrolik disk firen ya da V fren hangisini önerirsiniz?

pandie

Üye
Başlık
0
Tepki
1
İsim
Furkan
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Tercihleriniz arasında Merida da olsun çok kaliteli markadır. Eğer Merida'ya bütçem yetmeyebilir derseniz Mosso bu saydığınız diğer markalardan çok daha iyidir.
Hocam maksimum 2000TL harcamayı düşünüyorum ve en ucuz hybrid Merida bisiklet 4000TL. Tabii ki saydıklarımdan daha iyi markalar ve bisikletler bulunmakta fakat arada fiyat olarak uçurum var. Onun dışında Mosso iyi bir marka haklısınız ama özelliklerine bakıldığında 300-400TL daha fazla harcanacak kadar üstün müdür Salcano'dan?

ordic

Üye
Başlık
0
Tepki
17
İsim
Orhan K
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hocam maksimum 2000TL harcamayı düşünüyorum ve en ucuz hybrid Merida bisiklet 4000TL. Tabii ki saydıklarımdan daha iyi markalar ve bisikletler bulunmakta fakat arada fiyat olarak uçurum var. Onun dışında Mosso iyi bir marka haklısınız ama özelliklerine bakıldığında 300-400TL daha fazla harcanacak kadar üstün müdür Salcano'dan?
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

amasseia

Üye
Başlık
0
Tepki
58
İsim
Ali
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Furbey40 şehir dışına, araziye, toprak yola çıkacaksaniz kilitli amartisorlu maşa alabilirsiniz ama 2.000 TL bandındaki amortisörlü maşalar tam randımanlı, konfor odaklı çalışmıyorlar çünkü çok sertler ve hassas değiller, diğer handikapi ise ekstra ağırlık oluşturmaları.
Fren konusunda disk fren daha iyidir yalnız "V" freni de yabana atmamak gerekir. Hidrolik disk fren daha iyi sonuç verir ama hem ağırlığı daha fazladır hem de bakımı V frene göre daha zordur. Ancak çok bir fiyat farkı yoksa disk fren alabilirsiniz, ama butcenize zorlayacaksa da v fren alabilirsiniz ak ile kara değil neticede.
Kesin ve net konuşmadım çünkü kullanacak sizsiniz. Nerde ve nasıl kullanacağınızı siz daha iyi bildiginizden yol göstermeye çalıştım. Düşünün, yordayin ve ona göre tercihlerinizi yapın.

• Beğen
Tepkiler: Furbey40
Yukarı Alt