Şehir/tur bisikleti seçim rehberi

Başlık
0
Tepki
1
İsim
kerim
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Ghost
Bisiklet türü
Şehir - Tur
merhabalar siteye yeni katıldım ilk bisikletimi alma aşamasındayım scott sub sport modelini düşünüyorum şehir içinde kullanmak (işe gidiş geliş + ulaşım ) ve de haftasonları birkaç saatlik mesafelerde seyahat için uygun olduğunu düşündüm pek emin olamasamda. fakat boy konusunda tereddütlerim oldu stoklarda medium beden var benim boyum 181 cm iç bacak boyum 85 cm bu ölçüler large bedene yakın duruyor ama medium da olur gibi geldi. yardımcı olabilirsenz çok sevinirim

• Beğen
Tepkiler: mariokaldato

yokgibi

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
83
İsim
Numan U
Bisiklet
Sedona
Yok zarar vermezsiniz.
Daha fazla yolda kullanacaksanız ve haldır huldur çukurlara girip zıplamayacaksanız tx daha uygun olur ama elinizdeki xc'ye ince lastik takarak asfaltta kullanıma uygun hale getirebilirsiniz.
Ne bileyim eğer xc nin maşası kitlenmiyorsa kitlenebilir bir maşa ve lastik değişimiyle yeni bisiklet almaktan kurtulabilirsiniz.

Değiştirmek gerekli mi diye düşündürüyor açıkçası.

@kerim çiçek
Merhabalar kerim bey.

Kadro boyu konusunda bir.şey diyemeyeceğim ama ilk bisiklete o kadar fazla para vermek konusunda sakıncalarım var. Belki öğrenci olduğum içindir bu. Bilemiyorum.
Beden için kadroyu denemenizde fayda var

BF Okuru

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
12
Arkadaşlar konuyla alakasız ama uygun fiyata 227 bulamamam sebebiyle whistle 1727 sahibiyle görüşüp bisikleti denedim. S beğen yazıyor ama benim boy 1.74 bacak boyu 75 cm falan ancak küçük olmasını beklerken ön demir apış arasına değiyor. Aslında küçük duruyor bisiklet ama yüksek. Pedalı tam bacağına doğru ayarladım ama durunca, bisikleti hareket ettirince yüksek geldi. Az da olsa zorlandım. Pek bisikletten de anlamıyorum. Sizce bu normal mi yoksa bu bisiklet bana büyük mü? Yerden yüksekliği şöyle ama S 🤔

Dosyalar

• Beğen
Tepkiler: 1 kişi

Plazakadını

Gereksiz eleştiri gizli hayranlıktır..
Başlık
0
Tepki
2
İsim
Ezgi Kayık Korulu
Deneyimli arkadaslar, yeniden tecrübelerinize ihtiyaç duyuyorum :) Zamanında buralarda cocuk koltuğu ararken sorularimla cok bunaltmışlığım vardır. Şimdi, eskiden kalma salcano excel bisikletim vardı. Cocuk koltuğu taktım 1 yıldır kızımla böyle geziyorduk. Fakat bu yıl kızımın okulu biraz uzağa taşındı. Aslında uzak değil bisikletle 15 dk lik bir mesafe ama yokuşlu yolları. Excelle arkada 22 kilo taşıyarak o yokuşu çıkmak ölüm gibi hatta bir iki kez düştük diyebilirim. Bende bu bisikleti kız kardeşime bırakıp kendime yeni bi bisiklet almaya karar verdim. 1200 tl limitim var. Yokuşu en rahat tirmanabilecegim hafif bisiklet önerilerinize açığım. Vakit ayırıp yardimci olmaya çalışan arkadaslara şimdiden minnettarım 😊

Başlık
0
Tepki
4
İsim
İsmail Arılık
Bisiklet
Kron
Yakın zamanda Kron TX500 aldım. Sedona 330 düşünüyordum ama sıfırını bulamadım. Şu sıralar Sedona bulmak biraz zor gibi. Piyasadan çekileceklerini duydum, 2019 modeller gelir mi emin değilim. 410 modeli için konuşursak, amortisör yok. Ancak çukurlu yolda amortisör şart. Yoksa bir zaman sonra bileklerden ağrılar çekmeye başlarsınız. Carraro Kron'a göre daha pahalı gözlemlediğim kadarıyla. Bunun nedeni muhtemelen marka adı. Bunların üçü de iyi marka, bisikletleri de iyi. Ancak f/p açısından TX 500 öneririm size. Aldım alalı bir sıkıntısını görmedim. Uzun yola da gittim, hem performanslı hem rahat. Bu arada alacaksanız 2018'ler tükenmeden alın, zira 2019 çok daha pahalı olacak. Aslında bu normal karşılanmalı, zira tamamiyle Deore ekipmanla geliyor. Açıkçası eski fiyatlar yükselirse şu anki TX 500'ümü üstüne biraz koyarak yeni TX 500 ile değiştirebilir miyim diye düşünüyorum.

@Plazakadını

Tekeri ince ve dişsiz, ayrıca amortisörsüz olmalı bisikletiniz. 10 kilonun üstünde almamaya çalışın. =)

Başlık
0
Tepki
22
İsim
Burak Şenel
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
@Plazakadını
O fiyata sedona 410 önerebilirim 2. El temiz bulabilirsiniz...

vanhelcing

Aktif Üye
Başlık
0
Tepki
31
Merhabalar arkadaşlar;

Geçen sene Mosso Legarda 1821MDM V bisiklet aldım. Yaklaşık git gel 40 km olan işyerine haftada 2 gün gittim. Ayrıca hafta sonları arada arkadaşlarla tura çıktım. Kullanım sıklığım bu şekilde.

Bu sene onu satıp daha iyi bir model almak istiyorum. 0 veya 2.el olabilir.

Yine aynı şekilde şehir bisikleti olacak. Limit 2500 TL civarı.

İlk tercihim yine hafiflikten dolayı maşası amörtisörsüz olması.

Öneri verebilirseniz çok sevinirim.

• Beğen
Başlık
0
Tepki
22
İsim
Burak Şenel
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
Size almak isteyip de ilk bisikletim olacağı için tereddüt edip alamadığım bisiklet önereyim giant escape city 2 herşeyiyle hazır ve aksesuarına göre hafif denilebilecek bir bisiklet o rakamlar için bir göz atın derim..

• Beğen

BF Okuru

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
12
Arkadaşlar bir bisiklet buldum. Beğendim kullandım ama şehir bisikleti 28 jant olduğundan dolayı mıdır bilmiyorum sele üzerinde ayaklarım yere değmiyor. Ama gidon mesafesi vs uzak değil. Bacak arama aldığımda kasığıma değiyor ama ayaklarım yere değiyor. iç bacak ölçüm hesabıma göre 75 cm boyum 1.74 cm. Bisiklet s beden ancak boyutları resimde belirttiğim gibi. Sizce bu bisiklet bana gider mi? Alırsam büyük sorunlar yaşar mıyım? Keşke der miyim? Dediğim gibi bisikleti beğendim.

• Beğen

elric1982

Aktif Üye
Başlık
5
Tepki
361
İsim
Murat
Bisiklet
KTM
verdiğiniz bilgilere göre sıkıntı yaşamazsınız. sele üzerinde ayaklarınızın yere değmemesi gayet normal

ogishelby

Üye
Başlık
0
Tepki
56
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba.
Ben ikinci el 2017 model Sedona 410 buldum. Dükkan sahibi peşin fiyata 1400 TL bırakabileceğini söyledi. Bisikleti gördüm, gayet temiz ve 2 ay daha garantisi var.
Sizce bu fiyata Sedona 410 alınır mı?
Bir de bugün ölçmeyi unuttum ama 48 kadro boyu bisiklet benim boyum ise 1.75. Uygun olur mu? Bilen/kullanan arkadaşlar cevaplarsa çok sevinirim.

• Beğen

ogishelby

Üye
Başlık
0
Tepki
56
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@memphis
Evet bugün gidip gördüm benim çok istediğim bir bisiklet ama çok fazla inceleyemedim. Sizin boyunuz kaç acaba ki küçük geldi?

mariokaldato

Yolsuz kaldım inanki dünyama gün doğmuyor
Başlık
97
Tepki
27.459
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@ogulcanguvenn
Hemen alin fiyat iyi boyda olur

• Beğen
Tepkiler: ogishelby

ogishelby

Üye
Başlık
0
Tepki
56
İsim
Oğulcan
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@mariokaldato
Teşekkür ederim inşallah yarın alacağım o halde.

mariokaldato

Yolsuz kaldım inanki dünyama gün doğmuyor
Başlık
97
Tepki
27.459
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@emrb
Normalde s beden sana kucuk gelir ama geometriler farklu farklidir bisikletlerin. Apis arana degmesinin bir önemi yada buyuk olduguna dair bir isareti yoktur. Denemen gerekir bisikleti simdi net bişey diyemem 1.75 boya S beden ufak gelir her turlu

BF Okuru

Daimi Üye
Başlık
1
Tepki
12
@mariokaldato

Doğrudur. Bisikleti denedim. Kullanirken sorun yok ancak sele üzerindeyken ayaklarım yere değmiyor, seleden inince iki ayağım yere tam değiyor ama apış arası da değiyor.

• Beğen
Başlık
0
Tepki
22
İsim
Burak Şenel
Başlangıç
1996—97
Bisiklet
Diğer
@ogulcanguvenn
N11 den nihat bisikletten 1620 tl ye sıfır olarak aldım n11 bisiklete indirim kampanyası vardı 1800 den kampanya ile 1620 ye düşmüştü bonus kartım olsa 1550 ye gelecekti bonus puan ile henüz 3-5 gün oldu alalı ve 48 kadro aldım boyum 170 bacak uzunluğu 76 cm ve ayaklarımı yere bastığımda kadro üst çubuğu hafif değiyor yine de memnu muyum evet burada yardımcı olan herkese tekrar teşekkür ederim

memphis

Üye
Başlık
0
Tepki
23
@ogulcanguvenn

benim boyum 1.82 iç bacak boyum 80 bariz küçük geldi, baktım inceledim hafif bisiklet evet ama kadronun en üstteki demiri (gerçi demir değil alüminyum) bana baya ince geldi sanki hor kullanılırsa kırılır gibi tabi alıpta kullanmadım adam almış pedallarını çıkartmış silmiş parlatmış kullanmaya kıyamadım

• Beğen
Tepkiler: ogishelby
Yukarı Alt