Sehir-tur bisikleti önerisi lütfen.

Elifaydin

Üye
Tepki
4
Merhaba arkadaslar. On amortisoru kitlenebilen bir sehir tur bisikleti almak istiyorum. Uzun zamandır araştırma yapıyorum araştırma yaptıkca da kafam karışıyor. En sonunda birbirine cok yakın özellikte ve marka olarak da oldukca iyi 3 bisiklet arasında kaldım. Scott Sportster serisindeki bisikletleri suan bulamıyorum. Bu ay içerisinde gelecekmiş. Beklemeli miyim tercihimi değiştirmeli miyim bilmiyorum. Scott Sportster 30, Giant Roam 2 ya da Specialized Ariel Sport disk modellerinden birini tercih edeceğim. Aranızda kullanan ya da öneride bulunabilecek olan varsa şimdiden cok teşekkürler.

Scott Sportster 30 1.555 tl
Ürün Açıklama
Frame
Sportster Alloy 6061 D.B., Integrated headtube, Scott urban kit ready
Fork
Suntour NEX 4610 V4 HLO, Lockout Susp.fork 1 1/8, 63mm travel, Integr. 700C
Rear Shock

Shifters
Shimano Alivio, SL-M430, R-fire plus 2
Rear Mech
Shimano Deore, RD-M592, Shadow Type, 27 Speed
Front Mech
Shimano Alivio, FD-M430, 34.9mm
Bottom Bracket

Chainset
Shimano FC-M431-8, 48x36x26 w CG BB-Set Shimano BB-ES-25
Cassette
Shimano CS-HG20-9, 11-32 T
Chain
KMC X9
Brakes
Scott Comp / Scott Comp, V-Brake
Pedals
Wellgo C 128
Hubs
Scott FM-21FQR / Shimano FH-RM70
Spokes
Stainless black, 14G, 2mm
Rims
Araya TX-733, 700C, 32H, D-Wall, black, CNC
Tyres
Schwalbe Smart Sam, 700x35C
Handlebar
Scott Sportster OS 600mm, 9° bend 610mm, 15° bend
Stem
Scott Comp, JD-ST58 A, 31.8mm
Grips

Seatpost
Scott 31.6mm
Saddle
Scott Sportster Men
Headset
Ritchey OE Logic Zero, semi integrated

Giant Roam 2 * 1.300 tl

KADRO: Giant AluxX aluminium
AMORTİSÖR/MAŞA: SR Suntour NEX 4610 Lock-out*
FURŞ SETİ: FSA n°11 aluminium 1"1/8 **
GİDON: Giant Sport Rizer*
BOĞAZ: Giant Sport
SELE BORUSU: Giant Sport *
SELE: Giant Sport Trail
PEDALLAR: Resin anti slip, steel cage
VİTES KOLLARI: Shimano EF51 24sp
ÖN VİTES: Shimano Altus
ARKA VİTES: Shimano Alivio 8sp
FRENLER: Tektro linear pull*
FREN KOLLARI: Shimano EF51 24sp
RUBLE: Shimano HG40 11-32
ZİNCİR: KMC Z7
AYNAKOL: Shimano M171 28/38/48
ORTA GÖBEK: Shimano BB-UN26 cartridge
JANT ÇEMBERLERİ: Giant CR70 DW Aluminium
GÖBEKLER: Formula*
JANT TELLERİ: Stainless steel black 14G
DIŞ LASTİKLER: Kenda Kwick 700x40mm

Specialized Ariel sport disk 1.599 tl
*

KADRO A1 Premium Aluminum w/ smooth welding, women's recreational geometry and tubesets, fender and rack braze-ons, forged dropouts, and kickstand mount
* *
MAŞA/AMORTİSÖR SR Suntour SF11-NVX-DS-MLO, alloy lower, 28mm stanchions, coil spring, mechanical LO, custom women's coil spring, 75mm travel
* *
FURŞ TAKIMI FSA Ahead, 1-1/8" cold forged Cr-Mo cups, loose ball
* *
GİDON BOĞAZI Melt-forged alloy, 4-bolt, 20º rise, 25.4mm clamp
* *
GİDON Alloy riser bar, 8º backsweep, 6º upsweep, 25mm rise, 25.4mm
* *
ELCİK Women's Body Geometry Contour
* *
ÖN FREN Tektro Draco hydraulic disc brake, dual piston, 160mm rotor
* *
ARKA FREN Tektro Draco hydraulic disc brake, dual piston, 160mm rotor
* *
FREN KOLLARI Tektro Draco hydraulic disc brake, dual piston w/ women's shorter reach levers
* *
ÖN ARTTIRICI Shimano M390, 31.8mm clamp, top-swing, dual-pull
* *
ARKA ARTTIRICI Shimano Acera, 9-speed, top normal
* *
VİETS KOLLARI Shimano M390, 9-speed, Rapidfire
* *
RUBLE Shimano 9-speed, 11-32t
* *
ZİNCİR KMC X-9, 9-speed, reusable Missing Link
* *
AYNAKOL TAKIMI SR Suntour, 9-speed, square spindle w/ chainguard
* *
ÖN DİŞLİLER 44/35/26, w/ chainguard
* *
ORTA MİL Square taper, cartridge bearing, double crank stop
* *
PEDALLAR Composite plastic body, loose ball w/ reflectors
* *
JANTLAR Alex Disc alloy 700c, double-wall w/ CNC side walls, pinned, 32h
* *
ÖN GÖBEK Disc hub, loose ball, double-sealed, ground race, dual-lock nuts w/ 17mm contact side, QR
* *
ARAK GÖBEK Disc hub, loose ball, double-sealed, ground race, dual lock nuts w/ 19mm contact side, QR
* *
JANT TELLERİ Stainless, 2.0mm (14g)
* *
ÖN LASTİK Specialized Borough XC Sport, 60 TPI, wire bead, 700x45c
* *
ARKA LASTİK Specialized Borough XC Sport, 60 TPI, wire bead, 700x45c
* *
İÇ LASTİK Schrader valve
* *
SELE Women's Body Geometry Riva, 155mm width
* *
SELE BORUSU Alloy, 2-bolt head, 12.5mm offset, 27.2mm
* *
SELE MUHAFAZA 31.8mm, extruded and machined alloy

Specialized Crosstrail seriside oldukça iyi görünüyor bayan modeli yok sanırım ama Crosstrail, Crosstrail disk, crosstrail sport disk modellerini düşünebilirim. (link)

Scudo

Emre Aslan 1981

Aktif Üye
Tepki
124
Bisiklet
Scott
1 yıl 1900 km.dir Scott Sportster 30 kullanıyorum, tık demedi, son derece memnunum.
Bisikletimi alma sürecim ve sonrasındaki turlardaki kullanımımı görmek isterseniz imzamdaki bloguma bakabilirsiniz.
Zaman zaman amortisör olmasa da olurmuş desem de (çoğunlukla kilitli kullanıyorum) zaman zaman hidrolik disk frene gerek yokmuş v fren de olurmuş desem de yine de bu özelliklerinden de memnunum.

Elifaydin

Üye
Tepki
4
Scott Sportster serisi benim de aklıma yatan, icime sinen bir seri oldu. Suan hiçbir mağazada bulamıyor olmam ve bir an önce bisikletine kavuşma istegim diğer alternatiflere itiyor beni. Ankara Erdoğan'lar bisikleti de aradım olsaydı gidip alacaktım ama yok maalesef. Cok teşekkür ediyorum öneri icin.

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
@Elifaydinbike and outdoorda yanlış görmediysem olması lazım bence bir telefon edin

Elifaydin

Üye
Tepki
4
Baktım fakat 1 adet L beden bulunuyor o da benim icin büyük biraz. :(

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
@Elifaydin reklam gibi anlaşılmasın da anadolu yakasında yeşil bisiklette scoot satıyor onlarla da görüştünüzümü

Elifaydin

Üye
Tepki
4
Bike And outdoor, Yeşil bisiklet, Marintek Store, Kackar bisiklet, Erdoganlar bisiklet hepsiyle görüştüm başka Scott satan bisikletçi de bulamadım. Marintekstore Haziran ayı içerisinde gelebileceğini söyledi sadece.

özençekçen

Daimi Üye
Tepki
248
ön amortisör şart değilse (link) bu bisiklet işinizi görecektir şehir içinde ve uzun yolda oldukça atik bir bisiklet.

Elifaydin

Üye
Tepki
4
İlginiz icin cok teşekkürler. Benim icin en onemli olan on Amortisor olması ve amortisorun kilitlenebilir olması. O yüzden bu bisikletler arasındayim özellikle Scott Sportster mı yoksa specializedin yukarda verdigim modellerinden birimi Specialized kullanan kisi sayısı az sanırım Türkiye'de cok fazla bilgiye ulaşamadım.

Elifaydin

Üye
Tepki
4
@orcunkaralar
Az önce baktım yeni ürün olmadıgı icin sitede yer almıyormuş. Aradım telefonları da yanlış ya da bozuk sanırım. Gidip bakabilirim ama cok teşekkür ediyorum. Ayrıca bike And outdoorda bir adet L beden olan p5 ve 40 modeliydi 30 a fiyatından dolayı sıcak bakmamıştım o zaman şimdi hatırlıyorum. Tekrar bakacağım. Cok teşekkür ediyorum.

Elifaydin

Üye
Tepki
4
Daha bu sabah tekrar velespit.comda baktım. O da aradığım özelliklere ve bütçeme uygun. Kullanıyor musunuz, tavsiye eder mısınız? İnanının kafam cok karşıtı. Trek Ds 8.3 mü Scott Sportster 30 mü Specialized ariel sport disk mı? Kullananların tavsiyeleri benim icin cok değerli, deneyimlerimizi paylaşırsanız cok mutlu olacağım.

adigeomer

Üye
Tepki
2
size önerim 1100 tl ye Cannondale Quick 5 almanız ve parçalarını iyileştirmeniz. ön arka alivio yapsanız fren pabuçlarını değiştirseniz aynakolu alivio yapsanız 10 numara bisiklet. kadrosu hepsine 1000 basar 10.5 kg ayrıca.

asipahi

Üye
Tepki
6
1300tl ye roam2 değil roam1 alınabilir.
roam2 900-1000tl arasındadır

Elifaydin

Üye
Tepki
4
Birkaç saat önce Specialized Ariel Sport Disc almak icin Aktif Pedala gittim. İndirimde ve ellerinde son bir ader kalan Rockhopper 9192 modelini aldım. Uygun bedeni ellerinde olmadıgı icin cuma gunü teslim alacağım. Herkese cok teşekkür ediyorum öneriler icin. Bisiklet hakkinda sorusu olan olursa cuma gunünden sonra yardımcı olabilirim. Herkese mutlu sürüşler. :)

Tamer KAMIŞLI

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Rockhopper dağ bisikleti değil miydi? Kararınızı değiştirdiniz sanırım, hayırlı olsun.

Elifaydin

Üye
Tepki
4
Evet tercihimi dag bisikletinden yana kullandım. Bugün icime sinmedigi icin gidip siparisimi iptal ettim ve rockhopper comp modelini aldım. Sagolsun Aktif Pedaldaki arkadaslar sıkıntı yaratmadılar değiştirdik. Cok daha mutlu etti beni comp modeli biraz bütçeyi aşsamda. :) Pekinen kısa zamanda fotograf ekleyeceğim. :)