Şehir-Tur Bisikleti Öneri Ricası (Kriterler Konuda mevcut)

Tepki
0
Öncelikle herkese iyi günler dilerim.

Okulu ve evinin arası yaklaşık 3km olan bir üniversite öğrencisiyim. Okula gidip gelmek için fiat performans oranı güzel bir bisiklet almayı düşünüyorum.

Kafamdaki bütçe: 500 lira civarı
Bisikleti kullanacağım yol: şehir içi %60 asfalt %20 parke %10kaldırım %10 toprak
Aradığım özellikler: Sessiz ve sorunsuz şekilde haftanın 5 günü yolda bana eşlik etmesi dışında hiçbir şey beklemiyorum bisikletten.

Bulunduğum şehire kron adlı marka bir bayii açmış. Forumlardan ve sözlüklerden edindiğim fikirler beni biraz soğutmadı değil bu markadan ancak fiatı yukarı çıkarmadıkça daha kaliteli markalarla karşılaşabilmek de pek mümkün değil sanırım.

Başka alternatif olarak ne sunabileceğiniz bir şey var mıdır acaba?
Ya da kron ile ilgili düşüncelerim ne denli doğrudur?
Dediğim gibi ben bisikleti sadece ulaşım için ve günde toplam 5-6 km'lik yol kat etmek için kullanıcam. Şusu olsun busu olsun diye taleplerim yok. Mümkün mertebe sorun çıkartmaması benim için yeterli.

Lafı uzatıp aynı noktaya tekrar getirdim. Okuyan ve cevap verebilcek herkese şimdiden teşekkür eder iyi akşamlar dilerim.

Scudo

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Pazarlıkla Salcano City Sport 60 alabilirsiniz. City Sport 21 VR modeli de 2012'si oluyor bunun, onu da bütçeniz dahilinde alabilirsiniz. Amortisör de olsun derseniz (ki kasis pek yoksa, kaldırımlardan atlama gibi hobileriniz yoksa gereksiz) City Sport 50 de uygundur.

Vahap Demir

Daimi Üye
Tepki
531
Bisiklet
Sedona
Kron iş görür. Benim ilk bisikletim Kron'du. Müşteriye malı sattıktan sonra ilgilenmeyen bir firma izlenimi bırakmıştı bende. O bütçeyle alınacak bisikletlerde ufak tefek sıkıntılar çıkması normaldir. İşin doğrusu satış sonrası müşterisiyle ilgilenen bir firma var mı onu da bilmiyorum. Kron'un şehir bisikleti Tourer 500 liranın bayağı üstündedir. Bütçeyle biraz oynayarak MTB si olan XC 250 alınabilir. Bahsedilen mesafe için fazlasıyla yeterlidir.