şehir içi ve uzun turlar için en uygunu hangisi

SUFIDREAMS

Üye
Tepki
0
asfalt yolda,günde 25 km kullanacağım,uzun turlara katılacağım bir bisiklet arıyorum.

trek fx 7,3
scott sportster p3-p4-p1-p5
carrotec cross country

hangisi kara veremiyorum.yardımcı olur musunuz?

Scudo

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Merhaba, forumumuza hoşgeldiniz,
Günlük 25km katetmek için saydığınız tüm modeller uygundur.25 km mesafede hiçbirinin farkı büyük olmayacaktır.
Gönül rahatlığıyla istediğinizi seçebilirsiniz.
Benim seçimim sportster serisinden biri olurdu.

SUFIDREAMS

Üye
Tepki
0
Tabİ ,Çok Daha Uzun Mesafelİ Turlara Katilmayi Da DÜŞÜnÜyorum.en Az Sorun Çikartacak Ve Benİm İÇİn En DoĞru Olacak SeÇİmİ En İyİden Daha Az İyİye DoĞru Siralar Misiniz.Özellİklerİnİ Ve Fİyatlarini Ben AraŞtiririm.teŞekkÜrler,İyİ Kİ Varsiniz...

Fatih Buzgan

Forum Bağımlısı
Tepki
3.085
Teşekkür ederim.Sırasıyla;

scott sportster p1-p3-p4

sportster p5 ile trek fx 7,3 arasında seçim size kalmış, donanım açısından fx 7.3 daha iyi fakat p5'in de ön amortisörü var.

corratec cross country

Scott firması Sportster serisi ile Türkiye yollarına uygun, uzun yollara ve turculara müsait bisikletlerin açığını kapattı, bu yüzden hem kağıt üzerinde, hem de uygulamada Sportster açık ara önde.

SUFIDREAMS

Üye
Tepki
0
Sportster P1 TÜrkİyede BulunamiyormuŞ.p3 AlacaĞim.teŞekkÜrler.

gatila

Forum Bağımlısı
Tepki
812
yeni başlıyorum ve çok kararsız kaldım

a) sedona sd-761 gibi bir MTB alıp ince lastik takmak mı?
böylece çift bisiklet sahibi olurum. ama 26" janta razı olurum, uzun yolda 28" keyfi yaşayamam

b) yoksa corratec x-trail cross country veya scott sportster p3 gibi bir hibrid almak mı?
böylece uzun turlar daha keyifli ama arada gireceğim patikalarda, ya da aslında daha ziyade günlük keyif sürüşlerimde MTB kadar keyif verir mi? O kadar kıvrak olur mu?

tamam fonksiyonellik düşünülürse kullanım amacıma hibridler daha uygun, çünkü uzun turlara çıkacağım. ama sanki MTB aldığımda onunla daha bir bütünleşirmişim, daha çok keyif alırmışım gibi geliyor.
bakınca da turlara çıkanlar dahil olmak üzere herkes MTB kullanıyor. Hibrid veya tur bisikleti kullananlar pek bi azınlıkta.
ileride parça problemini de düşünmek lazım sanırım

siz P3 aldınız. yorumlarınız nasıl?