Şehir içi kullanıma ve tura uygun bisiklet seçimi

Oguz G.

Üye
Tepki
9
Bisiklet
b'Twin
Öncelikle herkese merhabalar.
Aranıza birkaç gün önce katıldım fakat epey bir süredir araştirma içerisindeyim. Kısıtlı bir bütçeyle pek bir tercih şansımız olmuyor galiba ama yine de insan para verdi mi alabileceğinin en iyisini istemiyor değil =)
Bütçe olarak 1000-1200 TL düşündüm. Her ne kadar disk fren istemesemde bisikletin diğer parçalarının seviyesi artınca üretici bize disk fren almaya zorluyor sanki. disk fren hiç kullanmadım arıza çıkarırsa ne yapar ne ederim diye düşünmek istemiyorum ama mecbur kalmak gibi bir durumda olabilir. kilitlenebilir maşalar dikkatimi cezbetti açıkçası ne derece performanslı bilemiyorum bu yüzden hoşuma giden modelleri sizlere sunuyorum tecrübeli arkadaslar bu bütçede en iyi f/p sağlayacak bisikleti seçmeme yardım eder umarım. Ayrıca başka model önerilerinize de açığım . Şimdiden hepinize teşekkürler.
(link)
(link)
(link)
(link)

Scudo

Osman Kıtay

Forum Bağımlısı
Tepki
1.091
Bisiklet
Fuji
@Oguz G.

Donanım olarak Mosso daha iyi.

Acera set ön maşa gidondan kilitleme, 7 serisi alüminyum.

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
ben mosso 771 DMV yani düz maşa v fren kullanıyorum. forumda fotolu incelemem var isterseniz bakın. bisikler 11kg. kendim tarttım. 27 vites acera. pazarlık ile 950-1000 tl arası alabilirsiniz, geriye kalan bütçeniz ile kask çanta vb temin edersiniz.

carraro kullan bir kullanıcı carraro diyecektir, sedonacı da sedona :D

ben mosso demiyorum sadece kullandığım şeyin olumlu özelliklerini yazıyorum. olumsuz özelliği yokmu derseniz bence fiyatına göre olumsuz özelliği yok. çünkü ön maşasındada çanta için delikleri var.

gidin bakın yakından görün derim. mosso renk vb olarak diğerlerinden geride. sedonanın renkleri daha agresif duruyor. ama canlı görmekte fayda var fotoşopsuz

Oguz G.

Üye
Tepki
9
Bisiklet
b'Twin
Sizin konunuzu okuyunca farkettim bende mossoyu :) Donanım ve de ağırlık olarak al beni diyor direk fakat renklere takıldım kaldım işte bugün gidip bu modellere bakıcam peşin ödeme yapacagim için sanırım indirimde sıkıntı yaşamam birkaç eşantiyonda alırız hatta :)

Birde bu modellerin hepsini sirkecide bulabilir miyim ?

Ayrıca mosso garanti ve servis açısından ne durumdadir?

serdar k

Bize her yer 61
Tepki
482
Bisiklet
Focus
Sedonanın o iki modeli yerine kilitlenebilir şanzımanlı bir üst modeli olan 325 i düşünmen daha doğu olur. Ayrıca ben 325 i gördüm bisiklet oldukça yakışıklı. Bu durumda mosso771, sedona 325, carraro 227 sportive arasında tercih yapabilirsin. bende tıpkı senin düşündüğün fiyatlarda ve aynı senin gibi şehir bisikleti almayı düşünüyorum. sedona 325 e çok baktım çok ta hoşuma gitti. ancak yerli marka olmasın istedim ve 2 modele kadar düşürdüm seçeneklerimi bir tanesi

Focus Lost Lagoon 4.0 (2013 modelini buldum 1300 tl dedi ama daha indirim yaptıracağım)
(link)

İkincisi Ghost cross 1100 man:

(link)

Carraro ve mosso yu düşünmemiştim baştan. Bu arada senin gösterdiğin bisikletler birbine donanım olarak da aşağı yukarı denk gibi. mosso yada sedona 325 arasında kalır, burun farkıyla sedona yı alırdım.

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
@Oguz G.

kadroda ömür boyu garanti var. istanbuldasınız zaten servis sıkıntı olmaz. mossoyu alırsanız eğer aldığınız bayii servis te veriyordur

Oguz G.

Üye
Tepki
9
Bisiklet
b'Twin
771 smv için anlastık iş çıkışı oldugu için karaköyden bisikleti alıp çengelköye götürmeye üşendim açıkcası.cumartesi gidip teslim alcam . Şansıma siyah olmasada koyu renk bulabildim zaten o da elde kalan son modelmiş kaçırmayalım diyip aldik. Yardımı dokunan arkadaşlara bol teşekkürler :)

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
alınca fotoları bekliyoruz. pişman olmazsınız. bisikleti gördünüz tarttınız zaten. görüntüsü güven veriyor. sizin bisikletinizde 3 gen şekilli tasarımmı?

orhen41

Üye
Tepki
0
mosso 771 için ne kadara anlaştın?internet piyasasıyla fark varsa bende peşin istanbuldan almayı planlıyorum

Oguz G.

Üye
Tepki
9
Bisiklet
b'Twin
bu hafta sonu vakit bulup sahile inersem fotolari atarim =)
1000 liraya aldim hocam epey uygun geldi bana açıkcası

• Beğen
Tepkiler: Hamit E.

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
@Hamit E.

öyle değil işte arkadaşım kesinlikle carrarodan uzak dur bende crs 610 var çok sert bir çukura düştüğünde kendini pinpon topu gibi hissedersin koltuk taşa otur daha yumuşak dişli oranlarındanmıdır nedir anlamadım ne kadar pedallarsan pedalla bisiklet akmıyor servis hizmeti berbatında ötesinde farklı bir servis ile yaşadığım sorunu merkezlerine bildirdim bırak sorunu çözmeyi daha ne yazdığımı okuyan bile yok; geçen çıktığımız turda 5-10 km kadar arkadaşla bisikletleri değiştik kron xc150 yemin ederim benim carrarodan çok ama çok rahat ve akıcı lanet olsun diyip satılığa çıkarıcam 5 aylık bisikleti de alana acırım

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
haklısınız, ben markayı kullanmadığım için bilemeyeceğim ancak servis konusunda sıkıntıymış. herkes salcanoyu yerlerden yerlere vuruyor ancak carraroya toz konmuyor. belki sizin bisiklette başka bir problem vardır. 24 acera vitesli bir bisikletin rahat olması lazım.

soner arkadaşım havalar ve h. sonumuz müsait olduğunda buluşabiliriz.

(not: son mesajlarıma baktımda mossoyu öven mesaylar yazmışım, çaktırmadan fanboy gibi olmuşum. kendime kızdım :mad: )

Snr U

Forum Demirbaşı
Tepki
1.230
Bisiklet
Mosso
@Hamit E.

Hamit hocam buluşmayı çok isterim lakin geçici görevle Erzurumdayım temmuz sonunda bitiyor temmuzdan sonra mutlaka görüşürüz tabi o zamana ben bu bisikleti yakmazsam...

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
carraro harici bir servise götürseniz. bilinen güzel bir bisikletçiye, forumda konusuda vardı sanırım. komple göbekleri falanı filanı sökülüp takılsa yeniden. forumda sizin modelden kullanan başkalarında varmı şikayet?