Şehir içi azami hız limiti 90 km'ye yükseltiliyor

turist

Daimi Üye
Tepki
203
(link)

Bazı özel yollarda uygulanacak olsa bile, genel akışı daha da hızlandıracaktır.
Benim gibi yaz-kış emniyet şeridinde yaşayan arkadaşlara duyurulur.

Scudo

Sehzade43

Daimi Üye
Tepki
147
Bisiklet
Salcano
Süper olmuş. Millet normalde 100 km hız görüyordu. Kesin 120-130 zorlarlar.

turist

Daimi Üye
Tepki
203
Polisi ya da radarı görünce, panikle hız kesmesinler diye çıkıyor zaten.
Ama verilen bu güvence, genel şehiriçi trafiğini de hızlandıracak kanımca.

Sanberk E

Forum Bağımlısı
Tepki
1.605
Bisiklet
Pinarello
@turist

katılıyorum :(

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
D100 için yapılsa iyi olur(yan yollar yine 50 kalsın) Zaten 70 sınırına uyan da pek yoktur. Ama mesela Yeşilköy caddesi gibi bir anayolda 70 ideal. Gerçi orası bölümüş yol gibi birşey.

i. gürle

Aktif Üye
Tepki
90
Bisiklet
Kron
Hız Limiti 70 iken bu kadar bilinçsizce ve hızlı araç kullanılıyordu şimdi 90 yaptılar 120 den aşağı düşmezler daha çok kaza :alkis:

• Beğen
Tepkiler: avanak_abdi

Ahmet Can Yakışır

Forum Bağımlısı
Tepki
1.137
Bisiklet
Sedona
Hem bir bisikletli, hem de otomobil sürücüsü olarak durumu değerlendirdim. Şoför olarak sevindim, bisikletli olarak korktum.

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
şehir içi hızın 90 km/s'te çıkmasıyla,çok ölümlü kazalar olacak,yetkililer bunu hiç düşünmediler mi..

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Bir vatandaş olarak,artık tomalarla gezmemiz şart oldu,araçların hızlı geçişinden korunmak için. (!)

Tepki
10
Bisiklet
Bisan
70 km/s sınırına uyulmuyordu fakat denetimler de yok denilecek kadar azdı , 90 km/s olmasında şöyle bir umudum var . Denetimler arttırılırsa 70 km/s 'te görülen kazaları 90km/s de göremeyebiliriz . EDS 'nin yaygınlaşması ,cezaların caydırıcılığı arttırılması , ehliyet alımının zorlaştırılması trafikte kazaları önleyecek güzel örneklerden ve bunların uygulanabilirliğini göreceğiz umarım . ;)

Aeoronsc

Daimi Üye
Tepki
75
Bisiklet
Colnago
arabalara göre çok süper olmuş artık allah korusun bisikletlerde 3.sayfa haberlerinde bisikletlileri görmeye başlarız sürekli bisikletli kazaları görürüz dahada bisikletli arkadaşımız itilip kakılmaya başlanır ve o arkadaşlarımız bisikleti bırakır zaten olmaya bisiklet kültürü tammen yok olur türkiyeden bisikletliler silinir ve tükiye halkı bu trasfikten bisikletlilerin silinmesine çok sevinir sokaklarda millet drift yapmaya çalışır spin atar yarış yapar nasıl olsa hız limiti 90a yükselti sanki millet 90la gidecek arkadaşar 200e kadar zor bu limiti yeminlen diyorum türk olmaktan ve halkımdan utanınıyorum

toprakakalin1

Daimi Üye
Tepki
48
Bisiklet
Carraro
Şu şoförler yaya geçidinin sadece boya olmadığını anlasalar istiyorlarsa sınırı 120 yapsınlar.

avanak_abdi

Forum Bağımlısı
Tepki
324
Bisiklet
Specialized
Daha çok ölüm sonucu nüfus azalması, işsizlik oranlarında düşüş vb konularda başarılık olmak isteyen hükümetin başarılı (!) bir politikası.

Santibag

Daimi Üye
Tepki
129
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Hahahah, ara sokaklarda hız limii 90'mış hadi uçalıım. Yok yok, hocam, yanlış anlaşılma var, hız sınırının 70 olduğu bazı yerlere yaparlar. 20'lik caddede de 90 yapamazlar. Öyle anlayan varsa yani... Şehirler arası yolda hız sınırı bile yok(!) Geçen halamın kızının eşiyle sohbet ediyoz, anlatıyor, Ramazanda, İstanbul'da iftara davet edilmiş, İzmir Kemalpaşa'dan Bandırma'ya gidip oradan feribota binip 4 saatte varmış. Biz normalde arabayla 7 saatte falan gidebiliyoruz.(biz yalova-yenikapı ile gidiyoruz) artık muhtemelen 180-200 ile gitmiştir. Buradan ne anlıyoruz? Şehir içinden kasıt ana yollar.

Bisikletli Gezgin

Forum Bağımlısı
Tepki
4.683
İsim
Mustafa
Bisiklet
Sedona
Ankara'da 90 km/h olacak yolları tahmin etmek çok kolay. Bizlerinde devamlı kullandığı tüm çıkışlar bu kurala tabi olacak... Ne deyim Allah hepimizin yardımcısı olsun...

turist

Daimi Üye
Tepki
203
Ayrıca EGM açıklama yapmış : (link)