Şehir bisikleti tavsiyesi

sabo

Üye
Tepki
0
İsim
Ekrem Şabo
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Merhaba arkadaşlar... 1.400-1.500 tl civarı bütçem var.. Şehir bisikleti önerilerinizi alabilir miyim?

Carraro Sportive 227'ye ne dersiniz?

Scudo

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@sabo
Ben kullanıyorum, fena bisiklet değil ama bugün olsa amortisörsüz bir bisiklet alırdım.

Tepki
16
İsim
Kenan B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Cemil Dada Hocam gidondan kilitli bir model değil mi bu, amortisörzsüz istemenizin sebebi nedir tam olarak

• Beğen
Tepkiler: BağdatlıRuhi

Cemil Dada

para todos todo nada para nosotros
Tepki
694
İsim
Cemil Dada
Bisiklet
Cube
@John Coffey
Gidondan kilitleseniz de amortisörün fazladan ağırlığı var. O azalmıyor sadece esmemeyi durduruyor kilit.

BağdatlıRuhi

Daimi Üye
Tepki
163
Bisiklet
Bianchi
Sabit maşa öneririm çünkü amortisör hem ağırlık yapıyor hem de bisikletin fiyatını yükseltiyor. Amortisöre vereceğin paraya vites sistemi bi üst model olan bisiklet alabilirsin. Sedona 410 öneririm.

• Beğen
Tepkiler: John Coffey

kuşlar gibi özgür

Bisiklet tutkunu ^^
Tepki
403
İsim
Barış
Bisiklet
Sedona
Kullandığım Sedona 410'u öneririm, ya da Carraro Sportive 327 de olur. Kesinlikle öneririm, tek sıkıntısı sele :)

oguz169

Forum Demirbaşı
Tepki
467
İsim
OGUZHAN
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bende suan 227 yi arastiriyorum ve buyuk bir ihtimal alicam .kendime en uygun bu bisikleti goruyorum.
bisikletevim.com da 1390tl nakit diyorlar
k.kartina 9 taksite 1560 tl dediler
tabi arastirmak lazim bu benim ilk sordugum yer

Tepki
16
İsim
Kenan B.
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Carraro
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Anladım arkadaşlar sağolun bilgiler için söylediğiniz daha mantıklı aslında :)

Hakan Gencer

Aktif Üye
Tepki
47
Bisiklet
Scott
Senelerce MTB kullandıktan sonra düz maşa Focus Planet aldım çok memnunum, tam bir tank, biraz daha kalın lastik alınca zaten problem kalmıyor, düz maşa bir bisiklet bulup Schwalbe nin baloon serisi lastiklerden aldığınız zaman pek ciddi bir problemle karşılaşmıyorsunuz.

monai-su

Üye
Tepki
26
İsim
uğur
Bisiklet
Carraro
Bisikletimde süspansiyon yok. 227 doğru tercih bence İstanbul'da süprizlerle karşılaşmak kaçınılmaz.

şamilkafkas

Aktif Üye
Tepki
385
İsim
Şamil
Bisiklet
Scott
8 ay şehir içinde maşadan amörtisörlü 26 Jant MTB kullandım. Geçen hafta bu bisiklet malesef çalındı. İşe bisikletle gidip gelmeye alıştığım için hemen bisiklet arayışına girdim. Daha önceki bisikletimden edindiğim tecrübe ile:
1- Sabit maşalı
2- İnce tekerli
3- 28 jant
4- V Fren
5- 48-38-28 aynakollu

bir şehir bisikleti aradım. Bütçe durumuna göre Sedona 410, Carraro Sportive 323, Mosso Legarda 1621 MDM arasında kaldım. Bütçeniz el veriyorsa Sedona'yı ıskalamayın derim. Çok şık bir bisiklet. Memnun olmayan bir kullanıcı görmedim. Ben tesadüfen Sedona'dan daha uygun fiyata ( !,200 TL) Scott Sub Speed 40 buldum. Şükürler olsun hiç aklımda olmayan bir bisiklete kavuştum. Sabit maşalı, 28 jant, ince tekerli bir bisiklet yaklaşık 12,5 kg geliyor. Benim gibi amörtisörlü bir MTB kullanıcısıysanız bu tarz bir şehir bisikleti size inanılmaz hızlı ve hafif gelecek. Pedal performansınız çok fark ediyor ve yokuşlar kolaylaşıyor. İnşallah gönlünüze göre bir bisiklet bulursunuz.

• Beğen
Tepkiler: sarper