Şehir bisikleti tavsiyeleriniz...

Scudo

serdar gültekin

Forum Bağımlısı
Tepki
1.249
Sedona sanki daha şık duruyor ama tabi tamamen subjektif. Bir de amortisörsüz istiyorsanız scott sportster p6'ya da bakabilirsiniz.

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
bu bisikletleri kullanmiş kimse yokmu arkadaşlar kullanıcı yorumları herşeyden önemli bence yardım bekleniyor

ademdogan

Daimi Üye
Tepki
135
soruma cevap veren arkadaşlarıma çok teşekür ediyorum

birde aynı maşada hem 26" hem 28" (700 cc) kullanılıyor mu biraz garip geldi bana .

ama ben amatörüm ve kafamda bir bisiklet oluşturmak için soruyorum hanşi sizi yoruyorsam şimdiden özür

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Maşa ile Lastik ebatları arasında pek ilişki kurmayın. Bisikletlerden en uygunu hangisi anlamak mümkün değil, diğer bisikletlerde parça isimleri yok sadece shimano yazılmış, tamam shimanoda hangi shimano değilmi yani? Ama en uygununun Sedona olduğunu düşünüyorum.
Eğer bisiklet çantası, kamp malzemesi falan taşıyacaksanız bu modeller uygun, en uygunuda Sedona 311, üzerinde Acera sistemde olması güzel.

Eğer çanta, kamp malzemesi falan taşımayacaksanız GEOTECH LIFE 'ı inceledim, oldukça güzel bir donanıma sahip.

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Sületman bey Geotech life ile Geotech Street 28 aynı bisikletmi değilse farkları neler hangisi daha sağlam

bir arkadaşta bunu önerdi şimdilik 4 bisiklet var elimizde
Raleigh Urban 2-- 345 €(link)

görüşlerinizi bekliyorum arkadaşlar

Hakim Arslan

Forum Bağımlısı
Tepki
715
Bisiklet
Giant
bisiklette en önemli şey nam yapmış olması ve üzerindeki companetler yani parçalar, geotech shımano donanımlı ve iyi bi marka bunları karşılaştırın derim zaten shımano ve geotech kendini kanıtlamış alacağınız bisiklette shımanonun orta seviye donanımları bulunursa size yetecektir..

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
bu bisikletleri kullanmiş kimse yokmu arkadaşlar kullanıcı yorumları herşeyden önemli bence kimse son kullanıcıdan daha iyi bilgi veremez yardım bekleniyor

Raleigh Urban 2-- 345 €
(link)

Sedona SD 311 Erkek-- 315€
(link)

Geotech Street 28--299€
(link)

Salcano Istanbul M--559 YTL
(link)

ozancan

Üye
Tepki
49
Aslında söylenecek olanlar aşağı yukarı söylenmiş. Sizin görüş beklediğiniz çok fazla tercih edilen bisikletler değil (iyi olmadığından değil, tarz olarak) o yüzden kullanıcı yorumu pek beklemeyin.

28inch lerde daha çok Scott Sportster, Sub - Trek FX serileri tercih ediliyor gördüğüm kadarıyla, eğer bütçenizi yükseltme ihtimaliniz varsa Trek FX 7.1 mesela çok iyi bir seçim olur kesinlikle.

Sizin seçeneklerinize gelince, sonuçta aksesuarlar boşuna ağırlıktır, Geotech Life veya benzeri bir model size uygun olabilir, Acera da bu seviyede iyi bir donanım sonuçta.

Raleigh bence fiyat dolayısıyla gözden çıkarılmalı, çünkü 345€ ona vereceğime, 390€ Trek FX 7.1'e veririm, çok daha mantıklı olur.

Seviyeniz 299€ ise Geotech Life, 390€'a çekebilirseniz Trek FX 7.1 derim.

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Sayın Ozancan kardeş öncelikle ilgine çok çok teşekkür ederim ama iş 400€ civarına çıkınca seçeneklerde çoğalıyor buradada fiyat performans olayı devreye giriyor doğru seçimi yapmaya çalışıyorum bu yüzden ince eleyip sık dokuyorum lütfen kusuruma bakmayın . Örneğin

Scott Sportster P6(Erkek)---------------430 €(link)

Specialized Vienna 1--------------------439 €
(link)

Giant X-Sport 4 ------------------------440 €
(link)

CANNONDALE QUICK 5 TUR BİSİKLETİ -------449.00 €
(link)

İyi akşamlar arkadaşlar

Yukarıda sıraladığım bisikletleri kullanan arkadaşlar lütfen deneyimlerinizi bizimle paylaşabilirmisiniz . Önerisi olan arkadaşlarıda bekliyoruz

ozancan

Üye
Tepki
49
Bu modellerde ancak P6 için kullanıcı yorumu gelme şansı var,(forumda arama yapıp sportster serisi için daha önceden açılmış konulara ulaşabilirsiniz.) Diğer modelleri alan görmedim ben. Bu diğer modeller kötü olduğundan değil kesinlikle, sadece Sportster serisi bu kategoride piyasayı ele geçirmiş gibi, onun ardından yine Scott Sub serileri ve Trek FX serisi geliyor. Açıkcası Sportster P6 çok şık bir kadroya sahip, benim tercihim P6 olurdu.

Şu bir gerçek sıraladığınız modellerden hangisini alırsanız alın, %99 performansları aynı olacaktır. Ben de aynı süreci yaşamış biri olarak tavsiyem, kafanızı çok fazla modelle bulandırmayın, ve piyasada daha rahat bulabileceğiniz Sportster ve Trek FX serisine odaklanın derim.

Bu noktadan sonra bence enerjinizi size uygun kadro boyunu bulmak için harcayın, yukarıdaki bisikletlerin hangisini alırsanız alın ama kadro boyunda asıl ince eleyip sık dokuyun,performans için çok önemli. Mesela P6 almak istediniz ama kadro boyu uygun değilse kesinlikle başka modele yönelin, alırsanız bir daha dönüşü olmaz. Uygun kadro boyu seçimi hakkında birçok yazıya hem forumda hem bisiklet sitelerinden ulaşabilirsiniz.

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Bu işe 300-350€ diye başladık şimdi 600€ çıktık bakalım bu işin sonu nasıl bitecek bende çok merak ediyorum öğrendikçe araştırdıkça seçenekler ve özellikler değişiyor son halimiz aşşağıdaki gibidiryorumlarınızı bekliyoruz.

Scott Sportster P6(Erkek)--430€
(link)

Marin San Rafael-----------479€
(link)

Trek FX 7.2----------------490€
(link)

Giant X-Sport 3------------550€
(link)

Trek 7200------------------590€
(link)

Trek FX 7.3----------------590€
(link)

Scott Sportster P4(Erkek)--600€
(link)

ozancan

Üye
Tepki
49
Eğer fiyat seviyeni buraya kadar çektiysen, benim kullandığım Corratec X-Vert Cross (650€)'nun kardeşi olan X-Trail modelini (550€) de şiddetle öneririm.

(link)

Linkte görebileceğin gibi, vites kolları ve attırıcılar Deore'dir ki kendisinden 50€ daha pahalı olan Scott P4 de Alivio bulunmakta.

Bu fiyat seviyesinde X-Trail Cross modelini uygun, ayrıca verdiğin linklerde Giant X-Sport 3'te diğerlerinden önde bence komponentleriyle. Ben olsam bu iki modelde boyuma uygun kadro boyu olup olmadığına bir bakardım, ona göre birini alırdım.

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Ozancan kardeş ilgine çok çok teşekkür ederim kararımda önerilerini muhakkak dikkate alacağım.

Bu bisikletleri kullanan arkadaşlar pozitif ve negatif yönlerini bize bildirirlerse daha yararlı olacağı kanaatindeyim yardımlarınız bekleniyor, tecrübeli arkadaşlar özeellikle sizden!!!!

ademdogan

Daimi Üye
Tepki
135
hocam ben senin konunu sürekli takip ediyorum bende bisiklet alıcam çünkü

son zamanlarda kafamı cannondale q 5 bence iyi gibi birde donanımına bakıp arkadaşlar fiyat/performans yorumu yaparlarsa ben artık fazla düşünmeyeceğim onu alacağım heralde

bu konu çpk önemli arkadaşar emin olun bizim gibi çok kişi takip ediyor eğer tecrübeli arkadaşlar yorumlarını esirgemezler ise çok iyi olur

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
valla işin uzmanları cevap yaza yaza herhalde bıktılarki artık yazmıyorlar. Ne yapalım bizde biraz daha araştıracağız. Yardım ve teknik destek beklemeye devam edeceğiz haydi profesyoneller sizleri bekliyoruz sayfamıza aydınlatın bizleri tecrübelerinizle

iyi geceler tüm bisikletseverlere

kimse yok herhalde talı rüyalar hepinize

MuratHan

Forum Bağımlısı
Tepki
2.287
Bisiklet
Scott
Scott sportster p3 sahibiyim bisikletimden çok memnunum eğer amortisörlü bir tur bisikleti istiyorsanız sportster p4 tercih edin derim. Sebebi amortisörün kilitli olması. Bu size düz ve asfalt yolda hız ve serilik sağlar.

Eğer ben sürekli asfaltta süreceğim ama ara sırada bozuk zeminlere girebilirim diyorsanız amortisörsüz modellere yönelin derim. Yukarıda verilen modellerden Trek FX 7.3hafif ve atak güzel bir bisiklet.

Bir scott kullanıcısı olarak benim tavsiyem ise SUB 30 Ya da SUB 20 Eğer bütçem elverir derseniz tabiki SUB 10 Modeli. Yıllarca size hizmet edecek taş gibi bir bisiklet.

(link)

omer yildiz

Forum Demirbaşı
Tepki
15
Sayın Vanderbike sizden anlıyabildiğim kadarıyla aynı fiyat kategorisinin biraz üstünde olan Scott Sub30 615€ yukarıda sıraladığım modellerden daha üstün ve kaliteli olduğunu bu yüzdende tercihimin o yönde olması gerektiğinimi söylüyorsunuz doğrumu anlamışım çünkü sub 20 ve 10 fiyat olarak çok yüksek modeller şu anda o kadar bütçe ayırmak istemiyorum ilginize teşekkür ederim