Şehir Bisikleti Seçimi

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Öncelikle Herkese Merhaba,

İki ay önce Salcano Astro alarak aranıza katıldım. Forumda öğrenmek istediğim birçok şeyi öğrendim, birkaç konuda destek aldım.
Şimdi de bir şehir bisikleti almak istiyorum, sizden yardım bekliyorum. Bu konulara çok adapte olmadığım için vereceğiniz tavsiyelerin benim için çok değerli olduğunu, kesinlikle dikkate alacağımı bilmenizi isterim..

Bütçem 1350 TL.
Aklımda Kron TX500 HD - Bianchi Touring 727 HD - Carraro Sportive 227 modelleri var. Nasıl oldu da aklına girdi bunlar derseniz, bütçeme göre filtreleyip; görünüş ve bazı özellerini baz alarak bunları seçtim. Bunlar dışındaki önerilere de açığım.

Not: Bütçeme paralel olarak Salcano XRS040 ve Carraro CR-Race 022 gibi modellere de baktım. Ancak bu modellerin yarış bisikleti alanında giriş seviye olduğunu düşünerek şehir bisikletlerine yöneldim. Bu konudaki yorumunuzu da merak ediyorum.

Her mesajınız için şimdiden çok teşekkür ederim, esen kalın..

Scudo

oktay3833

Daimi Üye
Tepki
277
İsim
oktay
Hocam yukarıdaki bisikletlerin karşılaştırmasıni bende arastirmistim bi aralar

Carraro 227 daha cok tavsiye ediliyordu

armagant

Üye
Tepki
9
İsim
Armağan TUFAN
Bisiklet
Ümit
Şehir bisikletini alınca yola bakmaya başlayacaksınız bu işin skalası bu sanırım. Bence asrtoyu biraz daha yorun.bu zaman zarfında ne istediğinize daha iyi karar verirsiniz. İkinci eldede çok iyi bisikletler denkgeliyor merak içinde alıpta hiç binmeyen insanlar var takip etmenizi öneririm.

sbereket

Üye
Tepki
0
İsim
SERKAN BEREKET
Herkese merhaba. Aynı kadro uzerinde bulunan ekipmanlar bu kadar fark yaratıyor mu gerçekte. Muhakkak ayn markanın birkaç modeli vardır ama çok etkiliyor bence.

Carraro 224 ,225 ,227 modellerinde 200'er TL fark var. Sırasıyla v fren, dlsk fren, shimano farklı model ekipmanli farklarla buralara geliyor fiyat farkı. Şimdi 224 modeli 990 TL civarindayken 1400 TL vermeye değer mi 227 modeline bilemedim. Yarın belki alacağım. Ama yerinde görüp alırım gibi geliyor.

Hiko

Aktif Üye
Tepki
116
Bisiklet
Carraro
Bence HD fren düşünmüyor iseniz ve hem fiyatta 300 TL kadar hem de sanırım ağırlıkta (belki 1-1,5 kg kadar) avantaj elde etmek istiyorsanız bence Carraro 327'yi de bu listeye eklemelisiniz.

Yine de Astro'nun biraz tadını çıkarıp ileride daha üst modellere atlayıp farka değecek bir değişim yapmanız bence de mantıklı olacaktır.

armagant

Üye
Tepki
9
İsim
Armağan TUFAN
Bisiklet
Ümit
Bu arada cyclocrosslarıda incele derim. Salcano cyc02 apex giriş için heveslendiğim ve bütçede bunun için ayırabileceğim para olmadığı için hayranlıkla izlediğim bir model.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@Hiko

Benim de HD frenle ilgili düşüncem bu. :) Yani HD Fren hem daha pahalı olacak hem de arıza yaptığında bana çok daha fazla masraf açacak. Her zaman paramın olmayacağını varsayarsak HD frenin masrafı çok can yakar diye düşünüyorum.

Bir de sizden Tiagra, Claris ve Sora setler hakkında hiyerarşi isteyebilir miyim?
Biraz daha bekleyip Salcano XRS030 modelini alasım var. Tiagra set var üzerinde ve fiyat olarak da 1900 TL.
Salcano XRS040 modelini düşünüyordum ancak biraz daha iyisi olsun diye bu modele yöneldim.
Sedona 610 biraz daha uygun fiyat ancak Shimano Claris var.

Yani size soracağım; Claris, Tiagra ve Sora arasında ne kadar fark olur? Kullanım olarak bana ne gibi bir fark yaratır?

Zaman ayırıp mesaj yazdığınız için çok çok teşekkür ederim.

Kazasız belasız bol pedallamalar, İyi Forumlar..

@armagant

Öncelikle çok teşekkür ederim.
Salcano Cyc02 Apex modeli pek bana göre değil gibi. :)

Biraz daha bekleyip daha iyi bir bisiklet alma düşüncenizi sanırım gerçekleştireceğim. Bütçemi 2000 TL'ye kadar çıkarmayı ve bir yol bisikleti almayı düşünüyorum.
Bu bütçede Salcano XRS030 Tiagra var gözüme kestirdiğim. (1900 TL)
Sizden de Tiagra ve Claris arasında küçük bir değerlendirme yapmanızı isteyeceğim.
Sizce Tiagra ve Claris kullanım bakımından ne gibi bir fark yaratır?

İbrahim A.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.011
Bisiklet
Specialized
2000 civarında pazarlıkla yeni cr052 alabilirsiniz. ayrıca 2. eli de şu sıralar yaygın.. forumda güzel de bir incelemesi var araştırabilirsiniz.

Murat D.

Üye
Tepki
41
Bisiklet
Canyon
merida tavsiyemdir. Yol bisikletin den önce merida t2d kullanıyordum. Gerçekten hem görünüşü, hem performansı ve rahatlığı ile tatmin eden bir bisiklet. Şu anda sıfırı pahalı gelebilir belki 980 dolar satış fiyatı var ama temiz bir 2. el bulabilirsiniz. ben gözüm gibi korudum ve 1300 liraya sattım içim acıdı:) Yer olsa idi hem yol hem merida kulanırdım.