Şehir Bisikleti Seçimi Yardım

Kayıt
9 Haziran 2011
Mesaj
11
Tepki
1
Şehir
Antalya
Merhaba,

Bugün sağolsun forum içinde aldığım bilgilerle bisiklet çeşidini buldum gibi. Şimdi seçme aşamasında yardım gerekiyor. Bütçemin üst limiti 600TL gibi ama çok aklım yatarsa max.700TL olacak şekilde tırmandırabilirim. Bütçem dahilinde bulduklarım (bir kısmı araştırmalarıma ve önerilerime binaen):

1- Geotech Life: http://www.bikeandoutdoor.com/?geotech-life---2010-model&Kat_ID=1&Sub_KATID=67&Tur_ID=289&part=urun_detay&Urun_ID=8167

2- Salcano City Sport 24VS: http://www.salcano.com/s18.asp
(Bunun 24VR, 21VS falan gibi benzerleri var ama farklarını bilmiyorum, pahalı olanın bir hikmeti vardır diye bunu koydum :))

3- Carraro 502 Met Key: http://www.sedabisiklet.com/carraro-502-met-key-men-city.html/

4- Carraro 704 Azimut: http://www.sedabisiklet.com/carraro-704-azimut-man-city.html/

5- Salcano Istanbul: http://www.salcano.com/s05.asp

6- Bianchi Discovery: http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=3&urunid=218

7- Bianchi Time Out: http://www.bianchi.com.tr/urunler.aspx?kat=2&akat=3&urunid=229

Bunlardan birini seçmem gerekiyor gibi ama benim bulamadığım bütçe dahili bir alternatif varsa duymak isterim. Yoksa da bunlar üzerinden tavsiye edebileceklerinizi yazarsanız sevinirim. Özelliklerine bakarak ben pek yorum yapamıyorum, daha çok yeniyim bisiklet olayında. (15 yıl oldu)

Alakalı olur mu bilmem, boy 183cm, kilom 80. Bu sanıyorum kadro boyunda işe yarayacak ama onun harici bilmiyorum.
 
Scudo

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Kayıt
12 Nisan 2009
Mesaj
1.215
Tepki
319
Şehir
sakarya
Hocam tekrar bahsedeyim size. Linkini verdiginiz salcano suspansiyonlu model. Ve size diger model daha uygun. Dandik bir suspansiyon sadece ağırlık yapar. Bu alanda fiyatına göre en iyi seçenekler
salcano 24vr 450tl
Sedona 321 700tl
Cararro 911 ambianz 800tl. Vereceğiniz paraya göre hepsi de iyi bisiklettir.
 

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Kayıt
5 Nisan 2011
Mesaj
1.971
Tepki
3.013
Yaş
40
Şehir
Ankara - Eskişehir
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Özgür Kaan SİREL

Neden? Sadece marka ve model vermekle daha fazla kafa karıştırıcı olunuyor. Başlığı açan arkadaşımız belli ki donanımları bilmiyor ve bilenlerden yardım istiyor. Bir kaç bisiklet seçmiş, madem 321 öneriyorsunuz, seçtiği bisikletlerden artılarını eksilerini belirterek öneride bulunursak daha da yardımcı olmuş oluruz.
 
Kayıt
9 Haziran 2011
Mesaj
11
Tepki
1
Şehir
Antalya
Sedona 321 de güzel görünüyor ama ben fiyat farkı dışında farkı pek anlayamıyorum. Malzeme kalitesi mi farkı yaratan tek unsur yoksa marka değeri midir?

Bulduklarımın genel anlamda eksileri nelerdir? Eser Bey gayet güzel özetlemiş aslında konunun amacını :)

@uğur yılmaz: Farkettim farkı evet. Yalnız Sedona 800TL gibi falan kendi websitesine göre, o fiyat farkını biraz açıyor. Yani kendimi bu fiyat farkı için zorlamama değer mi onu bilemiyorum.
 

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Kayıt
12 Nisan 2009
Mesaj
1.215
Tepki
319
Şehir
sakarya
@Gokhan Ozcan

Sedona kadro kalitesi olarak daha iyidir. Ayrica jantlari falan da biraz daha iyi. Fiyatı da 500$olarak geçiyor ama hakîye %10indirim yapıyor cogu yer. Bu fiyat farkına bence değmez. Ben de ilk basta sedona 321 alacaktım ama salcanoyu daha mantıklı buldum.
Diğer modellere gelince biraz daha şehirli duruyorlar, daha ağırlar. Vites sistemi olarak daha kötüler.
 
Kayıt
9 Haziran 2011
Mesaj
11
Tepki
1
Şehir
Antalya
@uğur yılmaz

Peki aslında şunu sorayım; Salcano İstanbul modeliyle önerdiğiniz Salcano'yu kıyaslarsanız ne gibi farkları var teknik açıdan?

Genel anlamda aslında konu içinde yeterli bilgiyi alamadım ama, biraz karambol bir alım yapacağım herhalde. Ne kadar x bir modeli bile beğensek burada her şey bulunmuyor gibi. Misal burada bir bisikletçiye gittim elinde City Sport yok, getirtemez misiniz dedim, getirtemiyormuş. O yüzden en azından şu belirttiklerimde kesin alma çünkü... denebilecekleri bilebilseydim süper olacaktı ama kısmet.
 

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Kayıt
12 Nisan 2009
Mesaj
1.215
Tepki
319
Şehir
sakarya
@Gokhan Ozcan

Şu modeli alma gibi bir şey diyemeyiz çünkü herkesin beklentisi farklı. Her bisiklet farklı bir kitleye hitap ediyor.
Linklerini verdiğin çamurluklu modeller hem ağır, hem vites sistemleri iyi değil, kimisinde amortisör var, kimisinin jantları tek katlı. Carraro 704 azimut ise salcano 24vr ile çok yakın ama fazladan 150tl fiyatı var.
Salcano modellerini araştırın derim, birçok satıcısı var. Birinde yoksa diğerinde vardır.
 
Kayıt
9 Haziran 2011
Mesaj
11
Tepki
1
Şehir
Antalya
@uğur yılmaz


Peki bir diğer soru şu olacak; forumda da çok okudum, Sedona 321'i çok tavsiye ediyorlar. Biraz daha fiyatı pahalı ama özellikleri o farka değer mi acaba bir bilginiz var mıdır?
 

uğur yılmaz

Forum Bağımlısı
Kayıt
12 Nisan 2009
Mesaj
1.215
Tepki
319
Şehir
sakarya
@Gokhan Ozcan

Sedona 321 daha iyi bir bisiklet ama o farka değmez. Ben de bu yüzden salcano alacağım. Ama almışken iyisini alayım gibi bir mantığın olursa sedona da gayet mantıklıdır.f/p olarak salcano önde
 

volkanaykan

Daimi Üye
Kayıt
29 Temmuz 2008
Mesaj
326
Tepki
223
Şehir
türkiye
Ben üst borusu yere paralel olan klasik kadrolara bayılıyorum.Şehir bisikletinin kadrosu bence klasik lastikleri videodaki gibi zarif olmalı.
 
Kayıt
14 Haziran 2011
Mesaj
5
Tepki
1
Şehir
eskişehir
Merhabalar bende aranıza yeni katıldım. Henüz bir bisikletim yok ama araştırıyorum. Motosiklet ehliyetinede sahip birisi olarak motor üzerinde geçen 2 sene sonunda motora veda edip bisiklete yöneldik :) eş baskısı ve ölüm korkusu :) Şehir içinde kullanabileceğimiz daha doğrusu küçücük eskişehirde çarşıya gidip arabayı bırakacak bir yer bulamadığımız için bisiklet almak istiyoruz en azından eşimi ve ufak 2 yaşındaki kızımıda arkama alıp evden çarşıya rahatlıkla gidip çarşıda bisikleti uygun bir yere bağlayıp işimizi gördükten sonra tekrar eve dönme amaçlı bir bisiklet arıyorum. Bu doğrultuda daha çok şehir bisikletlerine yöneldim. İyimi yaptım kötümü bilmiyorum lütfen sizde fikrinizi söylermisiniz... Bianchi discovery ve Sedona 311 ile salcanonun modellerine baktım ama bu bisikletlerin arkasına eşimin oturması durumunda bizi taşıyıp taşımayacağını merak ediyorum. Uzun yola çıkamayacağız ama çarşıya gidip gelirken (10 dk sürüş) sorun yaratır mı ne dersiniz... Herkese selamlar...
 

randie

Aktif Üye
Kayıt
6 Ağustos 2008
Mesaj
159
Tepki
89
Şehir
Izmir Karşıyaka
@Gokhan Ozcan

Sedona 321'i çok tavsiye ediyorlar ama mükemmel bir model olduğu için değil, bu türde alınabilecek en alt model olduğu için :)
Daha ucuza benzer bisiklet alınabilir ama riskli bir iş olur.
 
Kayıt
14 Haziran 2011
Mesaj
5
Tepki
1
Şehir
eskişehir
Teşekkürler ancak yeni birşeyler bakıyorum olaya çok hakim olmadığım için eskileri toparlamak yada bakımını yapmak gibi bir beceriye sahip değilim.
 

volkanaykan

Daimi Üye
Kayıt
29 Temmuz 2008
Mesaj
326
Tepki
223
Şehir
türkiye
Malesef yeni model bisikletler arkaya oturulduğunda pek taşıyabilecek güçte görünmüyorlar.
 
Yukarı Alt