şehir bisikleti seçimi carraro dambiez?

Scudo

lamba

Aktif Üye
Kayıt
26 Mayıs 2010
Mesaj
142
Tepki
82
Şehir
İstanbul
Bu bisikleti trek fx serisi ile karşılaştırmanız pek sağlıklı olmaz. Yeni başlayan biri olarak sizi kabul ederek yorum yapıyorum. Bu bisikletin üstündeki donanım yol bisikletlerinin en alt versiyonlarında kullanılan shimano 2300 sistemidir. Aynakol 2 çarklıdır ve diğer tur bisikletlerine baktığınızda aynakol %90 3'lü çark kullanılır. Bu hem sizin uzun turlarda daha kolay ve konforlu bir şekilde sürüş imkanı sunar. 3'lü ayna kol tabiki taktırılabilir fakat yol bisikleti vites sistemi diğer sistemlerden oldukça faklı. Gerçekten uzun turlara çıkabilecek konforlu ve performansı iyi bir tur bisikleti arıyorsanız Trek fx, Scott SUB ve Giant Roam serisinden bisikletleri araştırabilirsiniz. Trek 7.2 kullanıcısıyım ve verdiği parayı gerçekten hak ediyor. Çok memnunum gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Trek 7.1 de tercih edebilirsiniz ve fiyatı carroro ile aynı fiyatta. Fakat 7.2 ve sonraki seriyi düşünürseniz eminim hiç pişman olmazsınız.
 

randie

Aktif Üye
Kayıt
6 Ağustos 2008
Mesaj
159
Tepki
89
Şehir
Izmir Karşıyaka
Bence bu bisiklet verilen paranın karşılığını verir. Ancak baya bir mahsuru var, o nedenle önermiyorum. Birincisi bisiklet Carraro İtalya'nın kataloglarında yok. Yani "ara model" olarak adlandırılan, sadece Türkiye pazarına yönelik üretilmiş bir model. İkincisi ağırlığı 10,7kg yazılmış, doğru değil. İki kilo daha fazladır. Lastikleri pek uygun değil, sürekli patlamaya meyilli. Bunun yerine yine Bianchi Türkiye tarafından üretilen çok yakın fiyatlı Whistle Guipago modelini önereceğim.
 

randie

Aktif Üye
Kayıt
6 Ağustos 2008
Mesaj
159
Tepki
89
Şehir
Izmir Karşıyaka
2010 model özellik olarak biraz daha iyi. 2011'de her model önceki yıla göre geriye gitti. Ama piyasada 2010 WG bulabileceğinizi sanmam. Zaten aradaki fark da büyük değil. Ayrıca 2011'in maviden başka siyah kadrosu da var. Bence en az mavi kadar hatta daha güzel.
Bütçeniz genişse Trek FX, Scott Sub'lara bakabilirsiniz. Ama bunların fiyatı maşallahtır, uygun fiyat için Türkiye'de üretilen ve Avrupa'da 700 Euroya sayılan WG tercih edilebilir..
 
Yukarı Alt