Şehir bisikleti mi, yol bisikleti mi?

Enes D.

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar, normalde şehir bisikleti almayı düşünüyordum. Fakat daha sonraları farkettim ki şehir bisikleti sahibi olan çoğu insan bisikletlerini satıp yol bisikletine geçiyorlar. Bir daha bu al sat ile uğtaşmamak için direk yol bisikleti mi alsam acaba diyorum.

Sürüş yerim tamamen asfalt olacak. Şehir için ulaşımda ve yeri geldiğinde fitness amaçlı kullanacağım.

daha önce sürekli olarak bir mtb, şehir veya yol bisikleti kullanmadım.

sporu sevdiğim için bisiklete başlayacağım ve hızlı bir şekilde iyi bir noltaya gelirim diye düşünüyorum. (buradaki kaygım şehir bisikletinin ileride tatmşn etmemesi olasılığı)

Şu an yol bisikleti olarak aklımda bu bisiklet var. (link)

fiyatını göz önünde bulundurduğumda beni daha çok tatmin edecek bir şehir bisikleti alabilir miyim?

1000 TL'ye kadar 2. el şehir yol bisiklet önerilerinize açığım. Bir de bu fiyat aralığında şehir ve yol bisikleti de önerirseniz sevinirim.

şimdiden çok teşekkürler.

Scudo
Tepki
8
Bisiklet
b'Twin
ben ankaranın bozuk asfaltlarında yol bisikleti kullanıyorum bnde alalı 1 ay oldu. hiç pişmanlık duymadım keşke şehir bis. alsaydım diye. yolunuz asfalt ve ortalama bir bisikletten daha hızlı gitmek isterseniz yol bis. derim.
ben yeni aldığım ve yorumlara göre ileride kesin değiştireceğim daha yenısını almak isteyeceğim için dechatlondan triban 3 aldım. yeni bşlynlar için alınabilecek en ucuz yol bisikleti :)

Efe Taner

Üye
Tepki
7
Bisiklet
Kron
şehir bisikleti önerilerim
kron tx 500 (Ben bunu kullanıyorum çok memnunum ama genelde bozuk asfalta uygun diyebilirim.) 790 tl ye aldım.
carraro sportive 224 740 tl ye kadar pazarlık ettim.
carraro sportive 225 900 tl
Sedona 310 (Tura çıkma planınız yoksa çünkü ön amortisörü ve bagaj delikleri yok yazdıklarınıza göre işinizi en iyi bu tarz bisikletler görür.) Fiyatı 1000 tl civarında.

mehmet roy

Daimi Üye
Tepki
295
Bisiklet
Salcano
şu yol bisikletleri çok karizma duruyor da doggy style oturma pozizyonu insanı bu aletten soğutuyor.bel ağrısı da yapıyor bildiğim kadarıyla
düz maşalı yol bisikleti yani fitness bisikleti daha mantıklı gibi

YüzSürKoş

Forum Bağımlısı
Tepki
1.523
@mehmet roy

Yol bısıkletınde 3 farklı tutus seklı mevcut.Bel agrısı yanlıs sele ve gıdon ayarından olusuyor.Madem agrı yapıyor.Sizce bu adamlar gunde 180 km yı nıye yarısıyorlar.Bence kullanmadıgınız bısıklet hakkında yorum yapmayın lutfen.Sahsen dag,sehir ,katlanır,yol bısıkletlerıne sahıbım.Alıcak arkadaslarda kullanımalanlarını belırleyıp ona gore bıskletını almalılar.Vesselam.

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@mehmet roy

Bence bildiğiniz kadarıyla değil, denediğiniz kadarıyla konuşun.

Fırat Y.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.370
Bisiklet
Focus
hep aklınızın bir köşesinde kalacağına şimdiden yol bisikleti alın, triban3 iyi bir seçim olur bu bütçe ile

Gün A.

Daimi Üye
Tepki
428
Bisiklet
Cannondale
Ulaşım amaçlı ev - iş veya okul güzergahında binecekseniz bir şey diyemem ancak asfaltta performans veya antrenman amaçlı alacaksanız her türlü yol bisikleti tercih etmelisiniz, daha çok keyif alırsınız.

Doggy style diyen arkadaşların nasıl bir sürüş tarzı var bilemiyorum ama öne yatıştan dolayı ilk 10 gün boynunuz ve omuzlarınız ağrır, daha sonra vücut alışıyor, farkına varmazsınız bile.

Size tavsiyem boyunuza göre ikinci el temiz bir yol bisikleti almak, asfaltta ilk kalkışta hızlanması, hızı koruması, tırmanışlardaki performansı anlatılmaz, pişman olacağınızı sanmam. :in:

• Beğen
Tepkiler: Berke ve Ali Demir

Sinan Ş

Forum Bağımlısı
Tepki
451
Bisiklet
b'Twin
günlük 26 km asfalt işe git gel sürüşüm var,3 aylık sedona 345 sahibiyim,kısmetse kısa zamanda triban 3'e geçiş yapacağım.
Tempolu sürüyorum,345 hantal kalıyor,yol un gidişi,sürüşü ayrı bir güzellik,üstelik daha hafif,basit.

Tepki
8
Bisiklet
b'Twin
@Sinan Ş

aynen işe git gel 26 km bnmde. triban 3 çokda zevk alıyorum sürmekten. arkadaşın doggy style diye tabir ettiği pozisyon hız pozisyonu olduğu için çok çok daha zevk veriyor... ilk başta popo ağrısı çok pldu ama yol bisikleti kaçınılmazsa zevk almaya bakacaksın :) .
senn için kesinlikle yol bisikleti NOKTA