Şehir Bisikleti Kış Lastiği Tavsiyesi

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
Merhaba arkadaşlar,

Kış ayına girmiş bulunmaktayız. Maxxis detonator silik lastikleri bırakıp (700x32), kış lastiğine geçmek istiyorum.

İncelemelerim neticesinde, iki lastik arasında kaldım. (Kar ve yağmurda kullanılacak)

1- (link)

2- (link)

Bu lastiklerle deneyimli veya daha önce bilgi sahibi olan arkadaşlardan yorum bekliyorum. Başka önerilere de açığım.:)

Scudo

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
İkisi de arazi tipi Cyclocross çamur lastiği. Cyclocross tarzı sürecekseniz işinizi fazlasıyla görür ama asfalt kullanımında yüzünüzü güldürmez.
Asfalt kullanımında oluklu lastikleri tavsiye ederim kış için.
Örneğin;
(link)

(link)

Bunlar da kendi kullandığım lastikler, tavsiye ederim.
(link)

• Beğen
Tepkiler: Mesut C.

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@Eser Sevinç

Yorumun için teşekkür ederim.

Genelde asfaltda kullanacağım ama kar veya yağmurda güvenli sürüş istiyorum.

(link)

Sizin kullandığınız lastikleri incelemiştim. Yorumları gayet iyi gözüküyordu. Kullandığım 700X32 lastik boyutu sizin önerdiğiniz ise 700X37. Maşa-lastik uyum sorunu yaşar mıyım?

Merida Speeder T3-D kullanıcısıyım.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.079
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Lastiğin genişliği 37mm, kadroda lastiğin geçtiği noktayı ölçerseniz net sonuca ulaşabilirsiniz.
Karda Cyclocross lastikleri kullanmak zevkli olacaktır ama yağmurda asfaltta asfalt lastiği kadar güvenli olmayacaktır sizin söylediğiniz lastikler.
Benim kullandığım lastiklerde yağmurlu zeminde sorun yaşamadım, Çanakkale`de Conk bayırından inerken yoğun yağmur altında hızlı bir inişle test etmiştim fren mesafesi normale göre uzuyor olsa da kayma gibi bir problem yaşmamıştım.

• Beğen
Tepkiler: Mesut C.

Mesut C.

Forum Demirbaşı
Tepki
179
Bisiklet
Merida
@Eser Sevinç

Bilgi için teşekkür ederim. Türkiye' de tane fiyatı 98 TL'den satılıyor. Kredi kartı ekstre kesilsin, hemen sipariş vereceğim.

r.ezk

Forum Bağımlısı
Tepki
494
Bisiklet
Cube
@Mesut C.

bende de T2 var, araştırmalarım sonucu wiggle.uk den 700x35 maraton greenguard aldım, 16 günde geldi.. yazında kullanmayı düşünüyorum sizde de 700x32 maxxis detenatorler çok patlıyormu?

(link)