Şehir Bisikleti kararı için yardım

K. Emre

Üye
Tepki
0
Arkadaşlar merhaba,
Bisiklet konusunda yeniyim, başlangıç için fiyat-performans oranı yüksek bir bisiklet bakıyorum. %80 anadolu yakası sahilde kullanacağım ama sahile inene kadarki kaldırımlar ve yollar da hesaba katılmalı. Son 1 aydır firmalara yaptığım ziyaretler sonucu aşağıdaki seçeneklere yakınlaştım ama karar veremiyorum.
Bisikleti ileride tur amaçlı da kullanabilmek istiyorum, kullanım amacım genişlerse hemen bisiklet değiştirmek istemiyorum. Kısacası tatmin edici bir model lazım.
1.93 boy, 115 kg boy ve kilom. Bütçe 800-900 TL arası, aşağıda yazdığım modeller Bianchi hariç bu seviyede. Bianchi 700 TL civarı.

1) Carraro Elite Man
(link)

2) Sedona 311
(link)

3)Geotech Life Men
(link)

4) Bianchi Discovery
(link)

Yorum ve görüşleriniz bekliyorum, bu hafta satınalma isteğim var.

Görüşmek üzere

Scudo

ali bal

Aktif Üye
Tepki
68
Kafa karıştırmak. Hedef saptırmak gibi olmasın ama. Sedona 321 VİA yı almaktan son anda dönmüştüm. Çünkü ihtiyacım olan bisikletin şehir bisikleti değil yol bisikleti olduğunu farketmiştim. Verdiğin bisikletler hakkında bir bilgim yok yorum yapamıyorum. Hayırlısı olsun

K. Emre

Üye
Tepki
0
Teşekkürler, fakat çoğunlukla şehir içi kullanacağım için şehir-tur bisikleti yeterli olur gibi geliyor. Yukarıda yazdıklarımdan Bianchi dışındakileri dükkanda deneme fırsatım oldu. 3ünde de kendimi rahat hissettim. Bu arada Geotech 21" kadro iken Sedona 19". Diğer ikisinden emin değilim kadro boyunu nasıl öğrenebilirim? Teknik değerlerde farklı bir tanım kullanıyorlar kadro için. Bu arada Sedona 321 vs modeller euro nun da artmasıyla bütçemin çok üzerine çıkıyor.

suat akman

Forum Bağımlısı
Tepki
4.895
Başlangıç
1985—86
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Belki butceni biraz asacak ancak su 3 bisikleti incele derim. Internette fiyatlari bu civarda. Ancak bir magazada yakalarsan pazarlikla indirme sansin olur. Turkiye'de cogu kisi bilmese de Mosso eski ve iyi bir markadir. Tayvan orjinlidir ve pek cok marka bisiklet uretimlerini Tayvan ve diger uzakdogu ulkelerinde yaptirir. Senin sectigin bisikletlere gore en onemli farklari 7005 aluminyum olmasi triple butted (3 kez traslanarak saglamligina zarar verilmeden inceltilerek hafifletilmis) olmalari.
Senin sectigin bisikletlerde en iyi kadro Sedona'nin ve double butted (2 kez traslanmis).
Mosso'larin 3 modelinde de senin sectigin bisikletlerden daha ust duzey acera aynakol ve 9 lu acera vites sistemi var. Verdigim linklere gore birbirinden farklari;
771 DMV - V Fren + Amortisorsuz duz masa
771 SMV - V Fren + Amortisorlu masa gidondan kilitlemeli
770 SMD - Disc fren + Amortisorlu masa gidondan kilitlemeli

(link)
(link)
(link)

Sectigin 3 bisiklet icinde ise kadro kalitesi nedeni ile Sedona tavsiye edilebilir...
Ne alirsan al keyifle kazasiz belasiz arizasiz patlaksiz bol pedallar dilerim :)

NOT: Piyasada donanimina ve kadro kalitesine gore su anda en uygun tur / trekking bisikletleri bunlar oldugu icin tavsiye ediyorum. Ben hardtail tarzi sevdigim icin acera donanimli mosso MTB model 26 jant kullaniyorum daha hicbir vites fren ve donanim sorunu yasamadim. 6 Ayda 2500 km yol yaptim ve bunun %30'u kros gezilerde ve bazende camurda yapildi.

K. Emre

Üye
Tepki
0
tavsiye için teşekkürler, internetten almayı düşünmüyorum ama karşıma çıkarsa aklımda olsun :)

Başka yorumu olan arkadaşlar varmıdır???

K. Emre

Üye
Tepki
0
Carraro 804 Elite Man bugün aldım, başka alan arkadaşlar olursa mesajlaşalım.
Selamlar...