şehir bisikleti büyük kadrolu XL 22' den büyük 1200-1500 arası acil YARDIM

SİNAN YÜCEL

Aktif Üye
Tepki
21
selam arkadaşlar limiti 1200 tl yaptım XL 22'den büyük kadrolu bir şehir tur bisikleti alacağım SCOTT sub 30 nasıl kullanan var mı?Boyum 1.95 (link) bu bisikletin kadro boyu 20' ama kompedanı fiyatına göre çok iyi küçük olduğu için beni zorlar mı?makul olan hangisidir lütfen yardım ...

Scudo

behcetatinc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.267
Aklınızı bulandırmak gibi olmasın ama boyum sizin kadar uzun olsa 29" mtb seçeneğini de değerlendirirdim.

Uğur Recep AKGÜL

Forum Bağımlısı
Tepki
568
20 ' kadro boyu size uygundur diye düşünüyorum. Sıkıntı cekeceginizi düşünmüyorum. Fakat internetten alınca blöe sıkıntılar oluyor işte. Magazadan alırken üzerine binerek denemeniz daha makuldur. Böle bi sansınız varsa birde iz deneyin derim. 20 nin üzeri kadrolar biraz zor bulunuyor.

• Beğen
Tepkiler: SİNAN YÜCEL

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
Sinan Bey,
bisiklet için 1500 lira gibi bir bütçe ayıracak kadar bu işin farkına varmış bir kişi artık o boyuma olur mu gibi sorular sormamalı bence. Çünkü her bisikletin ürecisi web sitesinden hangi boy için hangi kadrosunu almanız gerektiğini size söylüyor. Buradan size herkes olur dese gidip küçük bisikleti alacak mısınız ? 20" bisikleti de 1,95 birine önermek için ya 20" bisiklet görmemiş olmak veya 1.95'lik bir adam görmemiş olmak gerekir. Size birazdan MTB alın ince lastik takın dadına doyamazsın diyenler de çıkacaktır. O dediğiniz kompedan'a (component) biz bileşen diyelim hem daha Türkçe olur. Forumu okuyorsanız eğer dikkatini çekmiştir, göbeği dağıtanlar, frenleri iki gün sonra bozulanlar. Bisiklet öyle vitesine, frenine bakıp alınacak bir şey değil :)
Scott Sub 30'u ise bu sene aldınız aldınız. 2012 modelleri bekleyenleri acı bir sürpriz bekliyor. Sub serisi resmen kuşa dönmüş.

Ben size son kez Scott Sub, Trek Fx, Specialized Sirrus öneriyorum. Amortisörsüz, V frenli bir modelini ama mutlaka XL olanını, gidip beğenip alın. O paraya alacağınız bisiklet zaten pişman etmez.

Ha size L olur diyenler olacaktır mağazada. Onlar elindeki malı satmak için söylerler. Bu işin acaba olur mu diyecek bir tarafı yok yani :) Boyunuz öyle ara bir ölçü değil, tüm üreticiler için maksimum ölçü.

• Beğen
Tepkiler: SİNAN YÜCEL

SİNAN YÜCEL

Aktif Üye
Tepki
21
gerçekten tam bir yetişkin edasıyla konuştunuz teşekkür ederim aydınlatıcı bilgileriniz için.Bisiklete bu kadar para vermemin tek sebebi boyuma uygun kadroda bisiklet bulmak markasına ve özelliklerine çok da bakmıyorum ve drag bisikletin kadro boyu large eğer uzun boylu biri kullanıyorsa görüşlerini almak istedim üzerine oturunca bana çokda küçük gelmedi fazlada anlamıyorum ondandır (link) .amortisöre bende karsıyım ama almışken olsun diyorum kapalı durur gerektiğinde açarım disk fren konusunda ise kararsızım neden bunlara karşısınız?sub serisi uçacak ne demek?sub 30 yada Sportster 30 arasındaki fark dedikleriniz hangisini almak mantıklı sizce yada aklınızda daha uygun bir bisiklet var mı?saygılarımla...

rahmi kocaman

Daimi Üye
Tepki
174
Bisiklet
Specialized
İsmim Rahmi :) Yaşım da 40 normaldir o eda ile yazmam :)

Para ve tercih sizin tabi ama sırt ve bel ağrılarınızın sebebini ve amortisörlü yerine hafif bir sabit maşa ararken hatırlarsınız beni bir kez daha :)