Şehir Bisikleti alacağım. Detaylı anlatım yapacağım. Yardım lütfen.

Tepki
7
Merhabalar arkadaşlar. Uzuun bir süredir kullandığım bisikletin yerine yeni bir bisiklet alıp daha uzun yollar katetmek istiyorum. Normalde ClaudButler CBR City Sport M700 20" alacaktım fakat kredi kartımın değerlendirme süresinin uzun sürmesinden dolayı fırsatı kaçırdım. Uzun süredir (8 sene) İBB'sinin hediye olarak verdiği bisikleti kullanıyorum ve artık miadını doldurduğuna inandığım için yeni bisiklet almaya karar verdim. Boyum 1.70 şuanki bisikletim yaklaşık 19 inç kadrosu var. Yaklaşık diyorum çünkü elimde metre olmadığı için 5m'lik internet kablosu ve online metre kullanarak ölçtüm. Koltuk yüksekliğiyle de gayet rahat kullanıyorum. Şuanki bisikletim bu: http://alitasci.net/wp-content/uploads/2013/09/20130929_1215041.jpg Bu bisiklete benzer bisiklet almayı düşünüyorum. Ön amortisör istemiyorum. Kilitlenebilir maşa da olsa istemiyorum. Çünkü Kayseri dümdüz ve bisiklet yolu yeteri kadar var. Zaten kaldırımlara çıkarken ön kaldırıp ön tekeri çıkarıyorum sonra yavaşça pedallayarak arka tekeri çıkartıyorum. Tümseklerden geçerken, kaldırıma çıkarken ve inerkende koltuğa oturmak yerine popomu az havaya kaldırıyorum ve hiçbir şekilde rahatsız olmuyorum. Ayrıca ön amortisör aşırı kaba geliyor bana. Yollarda düz olduğu için amortisörsüz alacağım. Kredi kartım hala gelmediği için net bir bütçe söyleyemiyorum fakat 400-600 arası düşünüyorum. Ama 600'den fazla para vermeyeceğim. Çünkü şuanki bisikletim en fazla 200 Tl'lik bir bisiklet eder. Malum belediye hediye ettiği için çok fazla kalite beklenemez fakat bisikleti 8 senedir kullanmama rağmen taş toprak demeden çatır çatır gidiyor. Bana mısın demiyor. Tek sorunu görüntü olarak aşırı yıpranmış olması. Yeni bisikletimin de görüntü olarak hoş bir bisiklet olmasını istiyorum ve tüm forumdan tavsiye bekliyorum. Anlattıklarımdan yola çıkarsanız bana hangi bisikletleri tavsiye edersiniz?

Scudo

Hamit E.

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Mosso
önce mtb mi yoksa tur şehir bisikletimi ona karar verin bence.
dediğiniz bütçeye mtb bulabilirsiniz ancak şehir tur bisiklerinde iş değişiyor pahalanıyorlar. sebebi şu aralar çok talep görmesi sanırım, moda olması yani :)

akakce ve hepsiburadadan fiyat araştırması yapabilrisin

Tepki
7
@Hamit E.

Şehir alacağım. Yollar düz zaten şehir içi gezmeyi düşünüyorum. Birde Üniversiteye gelip gitmek için

burak van

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Carraro
Kayseri Buyuksehir Belediyesi sanırım Ak partiden..Siz söyleyin onlara sehir bisikleti ihtiyacınızı nasıl olsa hediye ederler yine..))

Tepki
7
@dora

Okulun ilk 3'ündekilere verilen hediye idi 8 sene önce o kadar yazıyı okuduktan sonra 1 tane bisiklet tavsiyesi beklerdim sizden. Kayserinin hangi partide olduğunu bulacağınız sürede 1 tane bisiklet bulurdunuz siyaset yapmayalım lütfen.

burak van

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Carraro
haklısın ama ben espiri olsun diye yaptım aklımda siyaset falan yoktu..bu arada gercekten tebrik ederim basarını..hatta basarılarının devamınında olmasını temenni ederim..bende sehir bisikleti kullanıyorum fakat senin aradıgın fiyatlarda gercekten zor..bu yuzden ikinci el temiz birseyler bakmanı tavsiye ederim..

Tepki
7
@dora
normalde 1000tllik kredi kartımı kapattım tekrar açtıracağım ve korkum yine ilk seferki gibi 400 vermeleri ne kadar yüksek limit verirlerse ona göre seçim yapacağım. 600 verseler Salcano City sport 60 var belki onu alabilirim.

burak van

Üye
Tepki
4
Bisiklet
Carraro
benden sana bir tavsiye sezon bitiyor nasıl olsa..braz daha bekliyerek istedigin bisikleti pazarlık yaparak alabilirsin..