Sedonada Ayaklık sorunu

Konu, 'Sedona' kısmında yasinjanbert tarafından paylaşıldı.

 1. yasinjanbert

  yasinjanbert Yeni Üye

  Kayıt:
  2 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  20
  Beğeniler:
  2
  Şehir:
  eskişehir
  Seviye:
  Arkadaslar sedona borlam var eskişhide hiç bir bisiklitcide borlaya uygun ayaklık yok bısıkleti saga sola sayamaktan harap olucak ya:)
   
 2. toprakec

  toprakec Kıdemli Üye

  Kayıt:
  27 Haziran 2007
  Mesajlar:
  228
  Beğeniler:
  68
  Şehir:
  Eskişehir/Antalya
  Seviye:
  Akın bisiklete baktın mı ? Bence mtbye ayaklık yakışmıyor ve ağrlık yapıyor bağladığınız yere kadroyu deydirmeden(ben aynakoldan destek alıyorum) yaslarsanız sorun olmaz.istersen yarın sabah akın bisikletten bisikletimi alırken sorayım.
   
 3. Mehmet Boran

  Mehmet Boran Forum Bağımlısı

  Kayıt:
  4 Haziran 2008
  Mesajlar:
  713
  Beğeniler:
  736
  Şehir:
  İstanbul
  Seviye:
  Arka lastik ve gidonun yanını değecek şekilde yaslarsan duvara ayaklığa gerek kalmaz,kaldırıma yaslamak içinde pedalı kullanabilirsin.
   
 4. encralis

  encralis Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  21 Mart 2008
  Mesajlar:
  422
  Beğeniler:
  594
  Şehir:
  İSTANBUL Çerkezköy
  Seviye:
  En az 30-40 cm'lik engellere sadece arka tekerin lastik kısmını dayayarak bisikleti sağlam bir şekilde koyabilirsiniz.En güzel yöntem bu.Ayaklık gerçekten MTB'de çok kötü duruyor.Şehir bisikleti olsa neyse.

  Pedaldan dayamak da iyi bir yöntem ama iyi ayarlamak lazım.
   
 5. Rıdvan Çetin

  Rıdvan Çetin Üye

  Kayıt:
  14 Haziran 2009
  Mesajlar:
  66
  Beğeniler:
  29
  Şehir:
  Eskişehir
  Seviye:
  bendede borla var yere koyamıyorum hemen cizilioyor ayaklıkta yok napcagımı şaşırıyorum :D
   
 6. Cüneyt Kılıç

  Cüneyt Kılıç Forum Demirbaşı

  Kayıt:
  22 Haziran 2009
  Mesajlar:
  554
  Beğeniler:
  245
  Şehir:
  New York
  Bisiklet:
  Specialized
  Seviye:
  Ben de ayaklığın mtb ye yakışmadığını düşünüyorum ama kullanıyorum. Borlamı alırken üzerine takılıydı, bilmiyorum siz alırken de öylemiydi ama.. İlk adlığım zaman çıkardım. Fakat bisikleti temiz tutacak şekilde koyacak bir yer bulamadım. En basiti yol üzerinde veya herhangi bir yerde, kısa bir süre dinlenmek için bile bisikleti yere koymak durumunda kalıyordum. Bunu üzerine ben de ayaklığı taktım ve ağırlık olarak çok sorun olmadı. Kısaca pek birşey hissetmedim aslında o kadar da ağırlık yapan birşey değil -tabi hafif bir ayaklıksa-. Görünüşü de çok kaba durmadığı için artık alıştım ve kesinlikle çıkarmayacağım çok işeme yarıyor. Eminim çoğu kişi de bunu kullanmaya ihtiyaç duyuyordur ama bisikletin görünüşünü bozar diye ya da performans düşer diye takmıyorlardır. Herkesin kendi düşüncesi ama bence bisikletin darbe yememesi ve daha temiz tutulması açısından, kullanılmasını (bazı unsurlardan vazgeçip) tavsiye ederim.
   
  orduspor1 bunu beğendi.
 7. Ercüment Özyurt

  Ercüment Özyurt Kıdemli Üye

  Kayıt:
  13 Mayıs 2009
  Mesajlar:
  211
  Beğeniler:
  394
  Şehir:
  İZMİR
  Seviye:
  Ben de alırken taktırmıştım. Benimki 2008 siyah borla olduğundan ve ayaklık da siyah olduğundan görüntüyü bozmuyor. Ama 2009 beyaz-mavi borlada siyah ayaklık gördüm gerçekten de olmamıştı. Çok işe yarıyor gerçekten de turlarda bisikletini oraya buraya dayayan arkadaşların bisikletler sürekli devriliyor. Hatta birisi benim bisiklete dayamıştı ve ikisi birden düşmüştü bir keresinde. O kadar ağırlıktan da bişey olmaz. Demirden korkan trene binmesin :)
   
  orduspor1 bunu beğendi.
 8. Piskiletci

  Piskiletci Onursal Üye

  Kayıt:
  20 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.959
  Beğeniler:
  2.998
  Bisiklet:
  Corratec
  Seviye:
  Altında bir dağ bisikleti var bırakta çizilsin, tozlansın, kirlensin. Kirlenmek güzeldir sakın çizilcek diye korkmayın, madem çizilcek diye kuşkunuz var bence satıp şehir bisikleti alın sadece parklara çay içmeye gidersiniz;)

  Not: Bu bir uyarı değildir!. Sadece dağ bisikleti çizilecek diye korkanlar benim garibime gidiyor. Adı üstünde "Dağ Bisikleti"