Sedona

Tepki
7
Bisiklet
Kron
Arkadaşlar merhaba gördüğüm kadarıyla kısa turlar vede bütçeme uygun olan bu hafta Sedona Borla almayı düşünüyorum ayıca yeni başlıcam.2009 modelini almam uygundur sanırım fiyatı ne kadar fiyat konusunda yardımcı olabilirmisiniz?teşekkürler.ayrıca diğer önerilerinizi bekliyorum son kararımı vermedim :)

Scudo

bicylerace

Daimi Üye
Tepki
188
Fiyatları henüz açıklanmadı ama 450-550Tl arasında tahmin ediyorum. Ben de düşünüyorum.

placan

Daimi Üye
Tepki
168
16 ya da 17 inc muhtemelen işini görecektir o boy için. Tabi mutlaka üzerine bin bak. Ve sedona borla alacaksan mutlaka 2009 model bul. Hakikaten inanılmaz güzel duruyorlar. Bence fiyatına yakın haleflerini siler piyasadan bu sene Borla.

Tepki
7
Bisiklet
Kron
17 inç kadro varmıdır? standart mı ben net sitesinde yanlış görmediysem 14-16-18-20 şeklinde kadro boyları sanırım teşekkürler.

bisikletciiii

Aktif Üye
Tepki
115
Full arazi sürüşü için 16' olabilir ama 16' seni asfaltta üzer.
Benim boyum 1.75 ve 18' 08 model borla kullanıyorum.18' tavsiye ederim

• Beğen
Tepkiler: Seçkin Keskin
Tepki
7
Bisiklet
Kron
genelde kısa beldeler arası asfaltta kullanıcam vede sahilde asfaltta sanırım 18 inç daha uygun

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Asfaltta kullanacaksanız, dağ bisikleti almayın. Amortisörüne, lastiğine kısaca sağlamlık iiçin yapılan her şeye fazladan para vermiş olursunuz. Hem de daha yavaş gidersiniz. Sadece şehir içi kullanımda jip alanlara benzersiniz.

• Beğen
Tepkiler: Seçkin Keskin
Tepki
7
Bisiklet
Kron
asfaltların hali ortada mtb düşünüyorum daha önce kullandığım için mtb de kararlıyım şehir tipi alırsam evde aksesuar olarak durabilir.dizimden de ağır operasyon geçirdim 2 kez ama korkunun ecele faydası yok hatta yararlı olucak tabi kontrollü :)

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Arkadaşın kullanımına uygun olan, şehir bisikletidir.

Şu da yazılabilir:

"Bence Dh alın, dağlarda zıplamaya karar verebilirsiniz bir süre sonra"

"Bence Triatlon bisikleti alın, yarışmaya karar verebilirsiniz"

"Bence bmx alın, hareket yapmakisteyebilirsiniz"

"Bence tandem alın, 2 kişi binmek isteyebilirsiniz"

"Bence almayın, sıkılabilirsiniz."

Belki bri gün dağa çıkarım diye dağ bisikleti alan, ama çevre koşulları yüzünden, hatta dibinde olsa bile üşünmekten gidemeyen o kadar çok kişi tanıdım ki. yine araçlarla örnek verirsem; olay aynı şu:

Son model bir şehir aracı yerine, "belki dağa çıkarım" diye çok eski model bir jip alıyorsunuz. Çıkıyor musunuz? Belki bir kez, olmadı iki! ama bunun karşılığı, yolda gerçek verimi alamama.

Bu söylediklerim, hayatında hiç yol bisikleti kullanmamış kişilere soyut gelecektir. Ancak inanın, çok farketmektedir.

Bisiklette olan, boşa giden paranıza ve yaklaşık saatte 10km azalan hızınıza oluyor.

Not: Şehir bisikletleri sandığınızdan dayanıklıdır. Yol ile karıştırmıyorsunuz umarım.

Tepki
7
Bisiklet
Kron
şehir bisikletlerinde tavsiye edebileceğin marka ve model var mı? volkan ve benim yaşadığım yerde şehir bisikleti kullanımına uygun olduğunu açıkçası düşünmüyorum.mudanya

VolkanÖzcan

Forum Demirbaşı
Tepki
414
Başlangıç
1998—99
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@ballad

Yaşadığınız yerin yolarını bilmiyorum, ancak şehir bisikletlerine güvenmiyorsanız, hibrid denen melezlere de bakabilirsiniz. Hibridlerin özelliği, rahat bir oturuş sağlamaları, 28" tekerlek çaplarıyla daha hızlaı olmanızı sağlar. Mtblerdeki gibi ağır ve gereksiz yere fazla özellikli değil, minik çukurlarınız için küçük bir amortisörü bulunur.

Örnek bir hibrid:

http://www.trekbikes.com/images/bikes/2009/large/7100e_nickel.jpg
(Tam yandan çekildiği için resim, lastikler güçsüz duruyor. Oysa, yeteri kadar dişli lastiklerdir bunlar)

Yani, hem şehir içinde çok fazla enerjinizi gereksiz yere israf etmeden dolaşacak, hemde hafif arazilere (toprak yol vb.) girebileceksiniz.

Ucuza hibrid var mı bilmiyorum, resimdeki model 300euro civarında. Hibrid için bütçeniz yetmezse, şehir bisikletlerini inceleyin. Binin, internetten resimlerine bakın, yorumları okuyun.. Yol şartlarınıza gelip gelmeyeceğini bulmaya çalışın. Ya ada arayın bir üreticisin sorun.

Hadi olmadı, dağ bisikleti aldınız. Konforlu kullanım için;

-arazi koşulalrı için olan fazlaca dişli lastiklerinizi slick denen, görece düz ve ince lastiklerle değiştirin.
-amortisörü kitleyin.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
Oldum olası hibrid bisikletleri beğenmiyorum.Bana sanki böyle arada sıkışmış kalmış gibi geliyor.Ne tam anlamıyla bir yol gibi ne de arazide bir mtb gibi.Fakat yine de benim size tavsiyem hibrid yönünde olacaktır ama bir farkla.Bence sabit maşalı bir hibrid almanız sizin için daha uygun olacaktır.Bütçenize gelirsek en uygun fiyatlı bulacağınız hibrid bisikletler Sedona 311 olacaktır.Bana sorarsanız Specialized Sirrus derim.Fakat fiyatı Sedona'nın 2 katı civarında olacaktır.
(link)

Ali Güven

Aktif Üye
Tepki
95
Bisiklet
Amoeba
@VolkanÖzcan

Benim de tavsiyem bu şekilde bir seçim olacaktır.

Bisikletimi satın alırken bütçeden dolayı az farkla kaçırdığım bu ilanın
fotoğraflarına bakarsanız bir fikir edinebilirsiniz.

(link)

herdem09

Üye
Tepki
18
Ben de borla düşünüyordum fakat 09 modellerin fiyatının 300€ olduğunu öğrenince vazgeçtim. Malum 700 tl'ye yaklaşıyor. Kron xc-500'ü de düşünüyordum. Onun da 09 tasarımı hoşuma gitmedi. Özellikle marka yazısının font tipi. Durum böyle olunca 400 lira civarına salcano lar kalıyor. Herhalde alu ya da astro alacağım. Jantları bitiriyor beni...

Tepki
53
geotech neon yeni modeli super ...oneririm
delta bisiklette mart ayi kampanyasi var 12 % indirim kargo bedava ,, daha ne olsun

herdem09

Üye
Tepki
18
Kardeş ben %12 lik indirim ve kargo olayını göremedim ama? Nerede yazıyor acaba? Tipi pek hoş değil ama donanımı iyiymiş.