Sedona Doğru Karar Mı? Yardımlarınızı Rica Ederim.

asirakgul

Üye
Başlık
4
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
Arkadaşlar Merhaba,
Bisiklet Forum ve tabi ki sizler sayesinde Bisiklet almaya karar verdim. Uzun yıllar sonra bisiklet merakı beni fazlasıyla içine çekiyor. Uzun zamandır okuyorum araştırıyorum fakat hiç bir tecrübem olmadığı için de okuduklarımı tam olarak sindiremiyorum. Bunca zamandır yaptığım araştırmalardan sonra Sedona için karar verdim sayılır. Sebebini merak ederseniz teknik hiçbir bilgi veremem. Öncelikle Trek benim için favori. Her zaman da öyle olacak. Fakat Bütçesi biraz fazla. Sedonanın aşağıda linki bulunan adresinde ki bisikletinin tipini sevdim. Eğer başlangıç için sizlerde olumlu görüş bildirirseniz ben gidip alayım diyorum. Yardımınızı rica ederim.
teşekkürler
Bağlantıyı görüntüleyebilmek için üye girişi yapmalısınız.

Berke

Road Bike Cyclist
Başlık
59
Tepki
9.161
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Bütçeniz ne kadar?
Hangi yol şartlarında süreceksiniz?
Hangi mevsim şartlarında süreceksiniz?

Çetin ŞAHİNÖZ

Forum Bağımlısı
Başlık
36
Tepki
2.047
Bisiklet
Sedona
Dostum verdiğin link yol bisikletii ben çok beğendim.
Eğer İstanbul yolları dersen gayet uygun bende dağ lastiklerini değiştirip yol lastiği taktığım sedona 721 kullanıyorum, çok memnunum.
SEDONA şu an atılım yapan bir marka, o yüzden servis de iyi.
benim profil resmindeki bisikletime çok benziyor.

Berke

Road Bike Cyclist
Başlık
59
Tepki
9.161
Başlangıç
2005—06
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Çetin ŞAHİNÖZ

Arkadaşın gösterdiği bisiklet yol bisikleti değil, şehir bisikleti.

• Beğen
Tepkiler: Ömer KARAN

Mert E.

We create Chemistry
Başlık
15
Tepki
2.934
Bisiklet
Giant
Tam olarak ne bisikleti oldugunu ben anlamadim. Tur bisikleti ekipmanlarina sahip ama bir tur bisikletinde on masada suspansiyon olmasi beklenmez. Sehir bisikleti gibi daha cok ama su ekipmanlarla ben on masada suspansiyonu biraz gereksiz buluyorum.

Aslinda eger sehir icinde binecekseniz ama bineceginiz yerlerde yollar kotu asfalt, micir, delik desik falansa bence uygun bir model.

• Beğen
Tepkiler: asirakgul

BF Okuru

Üye
Başlık
0
Tepki
13
Başlangıç için doğru bir seçim yapmışsınız. Değişik seçenker ile pek fazla kafanızı karıştırmamanızı öneririm.

• Beğen
Tepkiler: 1 kişi

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Başlık
39
Tepki
246
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@M.Ersun

Hocam bir tur bisikletinde neden ön amortisör olmasın ki acaba tur bisikletinde ön amortisör olmaz diye bir kaide mi var ?

@asirakgul

Merhabalar asirakgül bey seçiminiz eğer sehir içinde sahilde vb. yerlerde bisiklet sürmekse tercihiniz kesinlikle çok doğru bu bisiklet gayet yeterli yağmur yağdığında üstünüz başınız batmasın diye çamurluğuda var eşyalarınızı bağlayabiliceğiniz bir bagajı ayarlanabilir gidonu ve ince lastikleri var yanı kısa kes derseniz tam bir şehir içinde binilcek bir bisiklet uzun turlarada çıkılabilir :)

Şimdiden Hayırlı Olsun

Saygılar...

@asirakgul

Merhabalar asirakgül bey seçiminiz eğer sehir içinde sahilde vb. yerlerde bisiklet sürmekse tercihiniz kesinlikle çok doğru bu bisiklet gayet yeterli yağmur yağdığında üstünüz başınız batmasın diye çamurluğuda var eşyalarınızı bağlayabiliceğiniz bir bagajı ayarlanabilir gidonu ve ince lastikleri var yanı kısa kes derseniz tam bir şehir içinde binilcek bir bisiklet uzun turlarada çıkılabilir :)

Şimdiden Hayırlı Olsun

Saygılar...

Behram Belek

Daimi Üye
Başlık
5
Tepki
506
Bisiklet
Sedona
Gayet güzel bir bisiklet. Kafanızı çok karıştırmadan bence de alıp zevkle kullanın. Şehir bisikleti. Uzun turlar için de gayet keyifle kullanılabilir.

Mert E.

We create Chemistry
Başlık
15
Tepki
2.934
Bisiklet
Giant
@Berat Öztürk

Oyle bir kaide yok tabii ki. Ama bazi dezavantajlari var:

- Öne bagaj baglayamazsiniz. Bir sekil baglasaniz da verim alamazsiniz.
- Gereksiz bir agirliga daha sahip olmus olursunuz.
- Tur bisikletlerinde basitlik esastir. On masada amortisor, ariza yapmasi muhtemel bir baska komponenttir.
- En onemlisi, amortisor pedala bastiginizda verdiginiz gucun bir kismini emer. Uzun yolda bu enerji kaybi daha da fazla olacagindan fark yaratir. Ayni sekilde amortisor kitlense dahi ozellikle yokuslarda sebep olacagi enerji emilimiyle size kulfet olacaktir.

Tura cikilamaz mi peki bu bisikletle? Cikilir, cok da guzel cikilir. Ama bu gercek anlamda bir tur bisikleti degil.

Bu daha cok tam Turkiye yollari icin bir sehirici bisikleti. (Fitness falan da degil)

Yaniniza cok esya almayacaginiz kisa orta turlarsa amaciniz bence baslangic icin gayet uygun bir bisiklet.

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Başlık
20
Tepki
1.772
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Şehir için de yada şehir merkezine yakın mesafedeki yerlere turlar için ve bisiklete yeni başlamak için gayet uygun bir seçim bece de. Ayrıca yol bisikleti de değil. Şehir bisikleti yada tur bisikleti yada ikisi arasında bir şey demek daha doğru. Yol bisikletiyle uzaktan yakından alakası yok.

Berat Öztürk

Forum Bağımlısı
Başlık
39
Tepki
246
İsim
Berat
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
b'Twin
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@M.Ersun

Biglilendirme icin cok tesekkur ederim...

Saygılar

Turkcell T20 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen
Tepkiler: asirakgul

asirakgul

Üye
Başlık
4
Tepki
103
Bisiklet
Carraro
  • Başlık sahibi Başlık sahibi
Yorum yaparak yol gösterici olan ve tecrübelerini aktaran tüm dostlara selamlar saygılar teşekkürler. Bugün bakındım bir kaç bisikletçiye. 2014 model olduğu için şubat sonu olan fuardan sonra bayiilere ulaşacağını söylediler. Mahallemde bulunan ve küçük yaşlarda bisikletlerimizi tamir eden ustanın yanına gittiğimdeyse salı çarşamba elinde olur dedi. Pazartesi günü arayıp sipariş verecek. Elime ulaştığında fotoğraflarını paylaşabilirim inşallah.
Herkese tekrar tekrar teşekkür ederim...

Yukarı Alt