sedona borlamı? yoksa kron x500 mü?

drtroy

Aktif Üye
Tepki
23
ben bu bisiklet işine ya deniz kıyısına iki turlarım diye başlayan daha sonra okudukça eski bisikletimden aldığım zevki düşünüp başlangıç aşaması için bir bisiklet almak isteyn birisiyim. sizce sedona borlamı ya da kron xc500 mü? boyum 1.87 olduğu için 19 yada 20 kadro gerekiyomuş. sedona borlada ise anladığım en yüksek 18 var. ben samsunda yaşadığım için biskleti netten almak zorundayım. güvenli alışveriş yapabilirmiyim? almış olan arkadaaşlar varmı? yorumlarınızı bekliyorum

Scudo

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@drtroyBorla ve 711 modellerinde 20" kadro seçeneği mevcut.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@drtroy

Dostum aceleci davranma, kesinlikle kimseninde gazına gelme. Bütçen ne kadar? Özellikle çevrende iyi bir bisikletçi varmı? Bisiklet kullanan ve yapan bir bisikletçi.

Onlarında fikirlerini al. Bir sürü giriş modeli mevcuttur.

Sadece olaya marka olarak bakma. forumda araştırma yapmaya devam et ve buldugun modelleri bizlere anlatırsan sana yardımcı oluruz.

Bu konuda en buyuk sorun bütçendir. Bütçeni acıklarsan sana uygun yardımlar gelecektir.

drtroy

Aktif Üye
Tepki
23
teşekkür ediyorum arkadaşlar benim bütçem 400 ytl kadar. 2. el bir üründe arıyorum ama 20' kadro bulmak çok zor. Samsunda gezdiğim kadarıyla bisikletten pek anlayan satıcı yok. resmen karpuz seçer gibi toptan bisklet almışlar. sorduğum hiçbir bisiklet satcısının kadro boyu kavramından haberi yoktu. allahtan yardımcı olan arkadaşlar var yoksa 30 kiloluk bir bisiklette bu zevkmi öldürecektim. Arıyorum halen 2. el bulabilsem daha çok sevinecem.:)

• Beğen
Tepkiler: gokhancan

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@drtroy

Aramaya devam et dostum. Arayan bulur. Unlu markaların giriş modellerine bak.

bisiklete bineceksen yardımcı ekipmanlarınıda almayı unutma eldiven kask güneş gözlüğü gibi.

en azından onlar icinde para ayırmalısın.

saygılar.

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
1.87 boya aslında 18" kadro iyi olur.Çok büyükte iyi değil.Alışveriş konusuna gelince www.erdoganlarbisiklet.com'dan bisikletinizi alabilirsiniz.Sanırım 1 gün sonra kargoyla ürün elinize geliyor ve söylenen yorumlara göre herkes memnun.

drtroy

Aktif Üye
Tepki
23
@ondert

erdoğanbisiklet.com da borla var ama 14' kadro ve kırmızı renk. 20 yi bulamadım gözü karartıp alacaktım 18'i. 20' ve 18' kadro boylu internette borla yada X500 bulmak imkansız galiba. bulan varsa haber versin lütfen

Ziya Yurdakul

Daimi Üye
Tepki
130
ben biraz bakdım bulamadım 350 ytl ye sıfır amoeba hussar var mesela yeni bi marka ama sağlam sanırım kadro boyu vardı onun bi bak istersen

drtroy

Aktif Üye
Tepki
23
@ziya78_zy

amoeba hussarın sıfırı 600 ytl civarı galiba. o yüzden bütçemi aşıo. şimdilik bekliyorum. belki 2. el denk gelir. bir arkadaş amoeba hussarı vardı satabilirim diodu belki satışa çıkarırı(fakirin ekmeği umut:D) teşekkürler.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
(link)

Yani siz düşünün bisiklete deore full set çekseniz 500ytlden fazla sırf V frenlisi.

adam gibi bisiklete binmiş olucaksınız yani netice olarak. satıcıyı tanımıyorum, ben bisikletimi alalı çok olduğuna göre deneyimlerime dayalı konuşmak gerekirse, akıl işi buna derim. Gecikti bunu satan vatandaş, seve seve girerdim bu masrafa, ama keşke..

jantlarına iyi bakın, lastiklerine de bakın, kadroya zaten yorum olmaz peugeot yani 1. kalite kadro.

vites takım shimano deore

gidon ve gidon boğazı uzaktan da anlaşılıyo, bu bahsettiğimi deneyimli arkadaşlar daha iyi anlar..

ZeRq

Üye
Tepki
1
@ziya78_zy

350 ytl ye 0 amoeba hussar mı war nerde ??? hemen alcam bılgı werırsen sewınırım:D ^^

Önder Tarım

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Specialized
@celil.mayaoglu
Ordaki bisiklet Peugeot değilki.O yazı sadece çıkartma.Zaten adamda yazmış oraya bisikletim el yapımı diye.Demekki no name bi alümiyum kadro.Ön maşada Zoom'muş.Fiyatı idare eder bence.Tabi alan bilir.

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
@ondert

peugeot kadrosu o, eski peugeot bisikletleri incelerseniz stilin aynı olduğunu görürsünüz.

• Beğen
Tepkiler: gokhancan

drtroy

Aktif Üye
Tepki
23
@celil.mayaoglu

ARKADAŞLAR BEN BU BİSİKLETİ CİDDİ OLARAK ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM AMA FİYAT KONUSUNDAKİ GÖRÜŞLERİNİZİ İSTİYORUM. AYRICA HANGİ KADRO BOYUNA GELİYOR 47 CM TAM BULAMADIM? SIFIR SEDAN BORLA MI? YOKSA BU BİSKLETMİ NE ONERİRİSİNİZ BEN ÜZERİNDEKİ DONANIMLARI TAM BİLEMEDİĞİM İÇİN KARŞILAŞTIRAMDIM. KLAVYEDE SORUN VAR KÜÇÜK HARFLA YAZAMIYORUM:d

celil.mayaoglu

Forum Bağımlısı
Tepki
409
ben yorum yapmıyorum, elimde bisiklet olmasaydı zaten sunmazdım buraya, alırdım hemen anlaşıp, aldıktan sonra ilgili bölüme bisikletimin fotosu diye koyardım direk.

gokhancan

Forum Bağımlısı
Tepki
661
@celil.mayaoglu

Bu mesaj Celil arkadaşımızın duyarlılığına hayran kalınasıdır.

Acaba bu sedona borla bu deore setli bisikletten iyimidir :)

Bosverin ucuza kalite almayın sedona borla alınmı denmeli.

anlayamadımki.

drtroy

Aktif Üye
Tepki
23
arkadaşlar kafam karıştı. bu kadro iyimi kötümü sizce?