Sedona borla vs Sedona sd711

PhysX

Aktif Üye
Tepki
114
Öncelikle herkese selamlar.. yaklaşık 1 aydır takip ediyorum forumu bu sene içinde de ilk bisikletimi alacağım. Öğrenebildiğim kadarı ile baya birşey öğrendim ama bilgim parçaları birbirleri ile kıyaslayacak kadar değil henüz:) Sözü fazla uzatmadan konuya geliyorum;

Sabit konuda okudum borla:375ytl, sd711 ise 482ytl:)

http://img405.imageshack.us/img405/2072/borlags5.jpg

http://img405.imageshack.us/img405/1949/sd711yj6.jpg

sd711 e takılmış olmamın sebebi herkesin borla tavsiye etmesine rağmen borla alıp da gerçekten mutlu olan birini görmemem yada daha rastlayamadım :rolleyes:

arada 100 ytl fark var.. Başlangıç için sd711 daha iyi mi yoksa benim için "çok bile" mi ?

Bisikleti neredeyse 1 sene sonra alacağım ama araştırmalara hemen girdim:) Kron beğenmeyen illaki de sedona alacağım diyen arkadaşların faydalanmasını istiyorum bu konudan:)

Bisikletleri de gösterelim

Şu gördüğünüz sd711

http://img206.imageshack.us/img206/9363/sd711resiimle5.jpg

Şu gördüğünüz ise Borla

http://img248.imageshack.us/img248/8141/borlaresiimfr2.jpg

Biraz uzun oldu ama okuduğunuz için teşekkürler ustalarımızın cevaplarını sabırsızlık ile bekliyorum

Scudo

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Borla alıp çok mutlu olan bir arkadaş tanıyorum; forumdan alicins... Kendisine velespit'de ya da caddebostan sahilde karşılaşmak mümkün... O fiyata alınacak bisiklet...

• Beğen
Tepkiler: huse_inn ve PhysX

PhysX

Aktif Üye
Tepki
114
Arkadaşlar aslında tereddütüm sd711 fazladan 100 ytl ye değer mi ?

sele kepçesi, sele borusu, jant, dış lastik farklı sadece..

shaq

Daimi Üye
Tepki
137
@PhysX

bence değer dış lastik ve jant için değer diorum ama farklı olan sadece onlar mı kadro fln...?

• Beğen
Tepkiler: PhysX

PhysX

Aktif Üye
Tepki
114
@shaq

ha bide en önemli parçası var kadro:p

nasıl unutmuşum ben onu :)

insan kuşku ile yaklaşınca olaya herşeyi unutuyo işte:D

sd711 kullanan var mı arkadaşlar ??

selfpower

Daimi Üye
Tepki
88
Bisiklet
Carraro
göbekler in markası acera felan olabilir sd 771 de gidip yakından görme şansın var mı...

• Beğen

Emirhan Gördebil

Daimi Üye
Tepki
75
Arkadaşlar ben 711 kullanıyorum üzerinde x2 göbek var.Borlayla arasında kadro dahil vites fren kolları bile farklı sadece lastik jant seti falan farklı değil nerdeyse herşeyi farklı.Ama önemli olan ayırabileceğin bütçe ve ne amaçla kullanacağın onları söylersen daha ayrıntılı bilgi verebilirim.

• Beğen

PhysX

Aktif Üye
Tepki
114
@özgüç

sd 771 ?

Büyük şehirde değilim bandırmada oturuyorum ve burda bisikletçi sadece lastik şişirtmeye yarıyor :)

@! ! ! K I N G ! ! !

Dağ bisikleti almak istiyorum mtb deniyor sanırım :) gerektiğinde yollara gidilecek kafaya esince ormana dalınacak şehir içinde de gezilebilecek ama atadan kalma dağcılık özellikleri taşıyacak bir dağ bisikleti istiyorum :) Bütçe olarak eğer değecekse 500 ytl bile verebilirim sanırım ama acele etmek istemiyorum alacağım bisiklete karar verip her detayını öğrenmek istiyorum bu yüzden alış tarihim baya bir geç olacak..

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
borla başlangıç bisikeltidir ama ikişsinden birini seçmek istiyorsan 711 seç derim...

PhysX

Aktif Üye
Tepki
114
@! ! ! K I N G ! ! !

king 711 den memnunmusun sorun çıkarttı mı hiç ??

Tepki
7
Başlangıç
1989—90
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Şehir - Tur
SD-711 al derim
beyazından

baltazar11

Aktif Üye
Tepki
19
711 elbette borlanın üstünde bir model paranıza göre tercih yapın.. ama bana sorarsanız çok fiyat farkı var ise bence 711 almaya değmez... borla veya vitra sizie yeter.. ayrıca az daha para katarım diyorsanız sedona sd771,741 işte bu bisikletler aradaki fiyat farkına değer...amoeba hussar da alabilirsiniz...

PhysX

Aktif Üye
Tepki
114
@baltazar11

Evet benim de araştırdığım kadarı ile fikrim bu yönde....

sd771 in kadrosu çok iyi deniyor başlangıç seviyesini geçersem yeni bisiklet almayıp üstüne birkaç parça eklerim diye bir düşüncem var şu anda...

Emirhan Gördebil

Daimi Üye
Tepki
75
Bana sorun çıkartmadı.Ama benim kullanma şeklime uyarladım bisikleti.Çoğu parçasını 2 ay içinde değiştirdim.Ama dağda hırpalanır üzerindeki malzemelerin kaliteli olduğunu düşünmüyorum.Sana önerim sedona 761 olabilir hatta istermisin bilmiyorum ama arkadaşımda Trek 3900 var full lx donanımlı çok sağlam bir bisiklet.Kadrosununda ömür boyu garantisi var bu senin söylediğin şartlarada uyan bir bisiklet.Ama yok ben sıfır alıcam dersen Sedona sd-761,Trek 4 serisi olabilir.Bunların fiyatı 500 ytl nin üzerinde.Son tercih olarak benim bisikletimi tercih edebilirsin.500 ytl yi geçmiyor.Durumun müsait oldukça üzerindeki parçaları değiştirirsin.Kendi zevkine uygun bir bisiklete sahip olursun.

PhysX

Aktif Üye
Tepki
114
@! ! ! K I N G ! ! !

Dostum önerin için teşekkürler ama ben alacağım bisikletle yarım yamalak da olsa downhill yapmak isterim.. 1-2 metre atlamak bisikletin sınırlarını denemek.. Bu yönden ilk hedefim sağlam bir kadro ! 761 in istediğim rengi de yok ayrıca siyah istiyorum

Şu anda trekler hakkında hiçbir fikrim yok araştırmadayım bisikleti hemen alamayacağım zaten bahara doğru olabilir birde bir şekilde hangi parçada hangi marka iyi bunu öğrenebilsem çok mutlu olacağım :)

Bunu nerden öğrenebileceğimi bilen biri bir adres verirse kendisine minnettar kalırım