Sedona BORLA veya Carraro 417 TURNER 21V

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Arkadaşlar merhaba,

Bu bisikletlerle ilgili forumda birçok konu mevcut ama yine de yeni konu açmak istedim.

benim boyum 1,92 kilom 93kg, aslında 29" bisiklet almayı düşünüyordum ama fiyatları çok pahalı, sadece Salcanonun Astro 242 24 modeli benim alacağım fiyat aralığında ama onda da kararsız kaldım, frenleri mekanik disk fren vs...

Şimdi almayı düşündüğüm bisikletler

Sedona BORLA (link)

veya

Carraro 417 TURNER 21V (link)

Bunları herkes tavsiye ediyor yine de benim vücuduma uygun olarak hangisini almalıyım?

carraro da kadro 21,2" seçeneği mevcut, sedonada 20" var. bu kadro boyları nasıl oluyor pek anlamış değilim, bu konuda kararsız kaldım, kadro boyu 21,2" olursa daha mı büyük oluyor ?

Bu konuda yardımlarınızı rica ediyorum, yarın bisikleti almayı düşünüyorum.

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Scudo

randie

Aktif Üye
Tepki
89
Dağ bisikletinin biraz küçük olması daha uygun. Tabi bunu, dağ bisikletini arazide kullanacağını düşünerek söylüyorum. Genelde dağ bisikleti alıp asfallta kullanmak gibi bir durum var. Netice itibariyle Sedona ve Carraro gibi başlangıç için doğru markaları seçmişsiniz. Özellikle sizin durumunuzda bunları bisikletçide denemekte fayda var. İki bisiklet de yakın, test sürüşünüzün ardından karar verin derim.

by_schumi

Üye
Tepki
64
(link)
kadro boyu hakkında konudan bilgi alabilrisiniz
eski sedona yeni carraro kullanıcısı olarak ikisinide tavsiye ederim...

• Beğen
Tepkiler: Eser Sevinç

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@randie

Bilgiler için teşekkürler. Bisikleti asflatta da arazide de kullanacağım, işe gelip giderken de her gün olmasa da haftada 3-4 gün kullanmayı düşünüyorum, 2 yol seçeneği mevcut, birisi asfalt diğeri toprak ve engebeli bir yol, şöyle ki; asfalttan gidersem 17-18 km civarı, diğer yolu tercih edersem 3-4 km civarında kazancım oluyor ve araç akışının pek olmadığı bir yol olduğu için bu yolu tercih edeceğimi düşünüyorum. Ayrıca hafta sonları da bol bol arazi gezilerimiz olacak.

Bisikletlerin her ikisini de mağazada gördüm üzerlerine oturdum vs... ama kadro boylarını sormak hiç aklıma gelmedi, bir de test sürüşüne izin verirlermi bilemiyorum.

Eser Sevinç

Eskiden buralar dutluktu
Tepki
3.078
İsim
Eser Sevinç
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
20" kron xc 500 aldım bugün, 15km yol yaptım alır almaz, son 3 km 30-40 derecelik bir yokuştu yaklaşık 10 sene sonra bisiklete bindim ve acayip yoruldum :)