Sedona borla neden bu kadar tavsiye edilen bir bisiklet???

Tepki
5
Arkadaşlar yeni bisiklet almak üzereim ve yardım eden arkadaşlar sedona borla öneriyor bu bisikletin bu kadar sevilmesinin nedeni nedir???

Scudo

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
Başlangıç seviyesinde olanlar için en ideal bisiklettir. Gerekse fiyatı, üzerindeki donanımı ve kadrosu. İleriye dönük parça değişimlerinize de uygundur. Tek eksik yönü maşasının kilitlenmemesi; o da üzerine biraz fark ödeyerek halledilecek birşeydir.

Tepki
5
çok teşekkürler peki maşa kilitlenmesinin ne gbi avantajları var efor sarfiyatına etkisimi oluor?

Baran Saldanlı

Daimi Üye
Tepki
97
Bisiklet
Sedona
@Batıhan Şener

düz yolda enerji kaybını önlüyo sanırsam.bu yüzden düz yolda kitleniyor.

Hasan Kuru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.227
@Batıhan Şener

Yok o kadar fazla bi etkisi yok ama mesela yokuş çıkarken kilitlenirse daha rahat çıkarsınız. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

• Beğen
Tepkiler: Batıhan Şener

suzunkopru

Forum Bağımlısı
Tepki
1.474
Bence tam size göre bir bisiklet, uygun fiyatlı ve kaliteli.

gokhan erdogan

Forum Bağımlısı
Tepki
1.194
2010 modellerı bıraz pahalaı geldi bana bence daha uygun whıstle var daha uygun parça olarakta pek fark yok 1054 modelıydı sanırım kılıtlı masa var uzerınde...

ozzy

Üye
Tepki
59
kitlenebilir maşa tırmanışta iş görür. inişte ve düzlükte yüksek hızda kilit tavsiye edilmez.

Ümit Arabacı

Daimi Üye
Tepki
168
Hayır siz manuel olarak kilitler açarsınız ben 2008 de borlayı aldım gayet memnunum 1100 KM yaptım hala canavar gibi bir sorun yok çok şükür

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
yani başlayanlar için fiyatları cazip ama ben yeni başlayanda olsa o bisiklete vereceği parayla ikinci el çok daha üst seviye bi bisiklet alınabileceğine inanıyorum

Goflet

Forum Bağımlısı
Tepki
1.588
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Maşa kitlemesi gidondan maşaya giden bir tel yardımı ile yada direk maşanın üzerindeki bir mandal vasıtası ile yapılır.Amacı ise pedal basarken verilen gücün bir kısmının amartisörün yaylanmasını sağlayıp boşa gitmesini engellemektir.

Özellikle yokuşlarda pedal basış açısın ekseni öne kaydığı için verilen gücün hatrı sayılır kısmı amortisör tarafından emilir.Bunu engellemek için maşa kitlenir yokuş daha rahat çııkılır.

Ben şahsen asfaltta yol alırken sürekli kilitli tutuyorum.Kilitsiz duruma göre biraz daha konforsuz olmasına rağmen daha az yoruyor.