Sedona 870 (2017)

Panjuq

Üye
Tepki
81
İsim
Efecan Ç.
Bisiklet
Sedona
2018 Ağustos ayında satın aldım bu bisikleti. Bundan önce evde bir Salcano NG650 vardı, iyi kötü onu kullanıyordum fakat kadrosu boyuma göre küçüktü, v frenliydi yani htiyaçlarımı karşılamıyordu. Bisikletle ciddi ciddi uğraşmaya başlayınca yetersiz gelmeye başlamıştı. Sedona bisikleti yazın üç ay boyunca garsonluk yaparak para biriktirip ailemin de bir miktar desteğiyle satın aldım. Dolayısıyla -fiyatından bağımsız- benim için çok değerli bir bisiklet. :) Uzun araştırmalarım sonucu aldım şu an gayet memnunum. Ben 19” kadrosunu satın aldıktan sonra Türkiye’de sıfır olarak stoğu kalmadı sanırım. 2018’de de ne yazık ki üretilmedi.
C77850AD-9BC0-4DF9-845D-BEA3B3C7070D.jpeg
5ECBF811-5E65-45F1-8108-496BE7B95827.jpeg
57DA81A7-E76C-443C-886A-0D0DA236E73C.jpeg
8BD5DE31-A9FF-49D2-A5FA-37E55B4B2654.jpeg

663F1654-446D-415C-A3AF-FBEE1FEA66A1.jpeg

Scudo

Çağdaş78

Forum Bağımlısı
Tepki
4.571
İsim
Çağdaş
@Panjuq hayırlı olsun. Seda dan aldınız galiba. Rengi de çok dikkat çekiyor. Yolda denk gelirsek selamlaşır, muhabbet ederiz.

• Beğen
Tepkiler: Panjuq

utksn

Üye
Tepki
121
İsim
Utku şen
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Aynısı bende de mevcut . Şansıma 45 günce nerdeyse hiç kullanılmamış bir 2. El buldum . Fiyatına göre üzerindeki ekipmanlar çok iyi bir bisiklet . Keyifli sürüşler dilerim .

Dosyalar

Panjuq

Üye
Tepki
81
İsim
Efecan Ç.
Bisiklet
Sedona
@Çağdaş78 Abi teşekkür ederim, daha iyileri sizin olsun. Rengi benim de hoşuma gidiyor, tekdüze renklerdense marjinal renkleri tercih edenlerdenim. Başka renk seçeneği olmamasına rağmen hiç de şikayetçi olmadım yani bisikleti alırken. :) Ben İzmir’de yaşıyorum fakat Konya Özceylan Bisiklet’ten aldım bunu, Türkiye’de başka yerde yoktu stoğu. Memnun olurum, umarım denk geliriz. Benim için keyif olur.

@utksn Bunu almasam Mosso 7581XC XT alacaktım. Donanım olarak göbekten frene kadar her şeyi XT idi. Jantları Mosso, maşası Epicon’du ve daha pahalıydı. Maşada, jantta, fiyatta ve tasarımda Mosso’nun önüne geçtiği için Sedona’yı tercih ettim ve pişman değilim. Sizin de iyi denk gelmiş, size de keyifli sürüşler dilerim. Bu arada kadronun mor ışıktaki rengini görünce şok oldum. Birden “Bu bisiklet benimkiyle aynı mı?” şaşkınlığı yaşadım. :D En kısa sürede aynı fotoğrafı çekecebileğim bir ortam kovalayacağım ben de. :) İyi forumlar...

utksn

Üye
Tepki
121
İsim
Utku şen
Başlangıç
1994—95
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Yol bisikleti
A8F640EE-BE6B-4DC8-AB4C-DC0F6D05E17C.jpeg @Panjuq mor ışıkta ilk görünce bende şoka uğradım ilk başta :) hiç haberim yoktu :) buda bu akşamdan bir kare . Under armour longest night yarışından :)

• Beğen

C.Koc

Forum Bağımlısı
Tepki
1.085
İsim
Cem
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Güle güle kazasız belasız kullan çok güzel bisikletin ne kadara aldın ?

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
dostum hayırlı olsun güle güle kullan kazasız belasız. Renk efsane duruyor. Güzel bisiklet:harika:

Yalnız bir şey belirtmek isterim mossonun Xt serisi ile senin vites sistemin arasında dağlar kadar fark var. Xt sramdaki rakibi x1dir.
Senin parçalar Gx yani shimanodaki zee veya slx'e tekabül eder. Göbekler ise x7 yani deore sınıfında. Sizin frenlerin çifti 700Tl civarlarında iken mossodaki Xt nin çifti 1150TL. Xt ön-arka göbekler 1050TL. Daha vites sistemine girmiyorum. Evet mossonun jantları çöp ama sizin jantların çiftinin 500-600TL olduğunu düşünürsek. Vites ve fren sistemi yanında jantları karşılaştırmak komik olurdu. Bu yüzden fiyat farkı olması gayet doğal.
Maşa konusunda haklısınız. Rocks shox epiconundan bir tık daha iyi ama yabancı forumlardaki karşılaştırmalarda ufak farklılıkların olduğunu söylüyorlar(kullanmadığım için yorum yapamam) .
Tasarım işte burda herşeyin bittiği yer oluyor. Akan sular duruyor. Tasarım için özelliklerden vazgeçilebilir kişiden kişiye değişebilir. Ben donanımcı olduğum için tasarıma pek bakmam açıkçası.
Tüm bu farklardan sonra tek cümle geliyor. En iyi bisiklet sahip olduğun bisiklettir güle güle kullan;):harika:

Panjuq

Üye
Tepki
81
İsim
Efecan Ç.
Bisiklet
Sedona
Valla ne desem bilemedim, söylenecek söz bırakmamışsınız. Az daha pişman oluyordum bisikleti aldım diye. :D Mosso 5400 ₺ idi bütçemi de aşıyordu abi öyle bir durum da var şimdi bakmayın ikisini kıyasladığıma. Mosso’yu alsam bu bisikleti aldıktan sonra harcadığım kask, gözlük, tayt, ön-arka ışık, eldiven gibi şeylere harcadığım yine hatrı sayılır bir meblağ olan parayı harcayamayacaktım örneğin. Bisiklet yine bana 5.400 gibi bir şeye geldi bu saydığım şeyleri de katınca. Ama Mosso’ya 5400 versem üzerine bu aksesuarlara verecek beş kuruş param kalmazdı. Aslında kıyaslamam biraz yanlış olmuş, o bisikleti almam baya zorlama olacaktı. Benim o modelde pek gönlüm yoktu aslında şu sebeplerden: Fiyatı bütçemin üzerindeydi, pazarlık talebimi net bir şekilde reddeden bir satıcısı vardı ve tasarımı cidden hiç hoşuma gitmiyordu. :) Aslında benim için tek model varmış o da şu an kullandığım bisikletmiş, şu an fark ediyorum böyle etraflı düşününce. İyi forumlar...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yalova'daki bisikletçimin vitrinindeydi bir ara bu bisiklet. Alıp duvara asmayı düşündüm. O kadar güzel görünüyor ki alet. Sokağa çıkarmam. Hoş bana küçükte gelir. Sedona dağ bisikletlerinin en büyük sıkıntısı avid frenler. DB serisi olmamış. Uzun kısa mesafe fark etmeksizin sürekli sorun çıkartıyorlar. Önceki 2 biiskletimin frenleride sorunluydu. Arkadaşıma 850 aldık. Oda problemli. Sadece frenleri shimano yapasım var.

Güle güle kullan adamım. Çok şık alet.

Panjuq

Üye
Tepki
81
İsim
Efecan Ç.
Bisiklet
Sedona
Benim de değişiklik yaparsam ilk değişiklik yapacağım donanım frenler olur. Bi SLX-M7000 alırım diye düşünüyorum. Teşekkürler “adamım”. :)

• Beğen
Tepkiler: Anıl Erdoğan

Anıl Erdoğan

Forum Carbonbaşı
Tepki
1.786
İsim
Anıl ERDOĞAN
Bisiklet
Cube
@Panjuq en iyisini yapmışsın zaten o hataya bende düştüm ama benimki bilerek düşme gibiydi, elimdeki paranın hepsini bisiklete verince aksesuarı alacak gücüm kalmadı. Yavaş yavaş topluyorum aksesuararı:harika:

Sunshine

Üye
Tepki
2
İsim
GÜNIŞIĞI
Bisiklet
Sedona
IMG-20181228-WA0004.jpg Yaklaşık 2 ay önce Özceylan bisikletten aldım.17 inç model pedal dahil 12,2 kg.Almadan önce bu kadar hafif olduğunu bilmiyordum. :)

Panjuq

Üye
Tepki
81
İsim
Efecan Ç.
Bisiklet
Sedona
@Sunshine Hayırlı olsun hocam, güle güle kullanın. Güzel ağırlık evet. Benimki 19” kadro tahmini ağırlığı nedir, 13 kgnin üstünde midir sizce? Bir de sorması ayıp ne kadara aldınız acaba?

meskin

Üye
Tepki
9
İsim
Mustafa Eskin
Bisiklet
Bisan
@Panjuq bende de 19" 870 var. Nakit para ihtiyacım var diyen bir abiden daha lastigine toz değmemiş halde 2900'e aldım. Frenleri arkadaşın dediği gibi sorunluydu garantiye gönderdik getirdik derken 3100'e mâl oldu. Bisikletin sadece maşası farklı (manitou marvel pro). Ben 12.8 kg tarttım. Üstünde de içi alyan takımı iç lastik , bıçak vs. Olan bi çanta vardı. Sizinki de tahmini bu kadardır. Yalnız benim bi sorunum var. Aynı sorun sizde de var mı merak ediyorum. Ön lastik frenledikce maşanin sol bacağına doğru egiliyor ve qr mandalı açıp kapatarak her seferinde düzeltiyorum. Mandalı sert de taksam gevşek de taksam aynı durum devam ediyor. Yakın zamanda rulmanları değiştireceğim inşallah düzelir. 2019-03-08 17-10-14.JPG

• Beğen
Tepkiler: MakRo ve Panjuq

Sunshine

Üye
Tepki
2
İsim
GÜNIŞIĞI
Bisiklet
Sedona
@meskin .Anlattığınız maşa sorununu ben yaşamıyorum.Fren konusuna gelirsek, iyi ayarlanmış fren olursa sıkıntı yaşamazsınız.Bisiklet kutudan ilk çıktığında frenler boşalmıştı.Frenleri servise göndermiştim. Altı aydır kullanıyorum. Sıkıntısız çalışıyor.

Panjuq

Üye
Tepki
81
İsim
Efecan Ç.
Bisiklet
Sedona
@meskin Bende böyle bir sorun yok. Muhtemelen maşadan kaynaklıdır. Bende üzerindeki maşa duruyor RS Recon Gold. Bu arada güle güle kullanın gayet makul bir fiyata almışsınız. Keşke bana da denk gelseydi öyle temiz ve boyuma uygun kadro boylu bi ikinci el.

@Sunshine Aynı sorun bende de oldu. Aldığımda montajını yaparken fark ettik ki sol fren kolu boştaydı ön fren sıkamıyordum. Boşa sıkıyordu. Aslı Bisiklet’e gitti geldi fren takımı halli oldu ama içime de tam sinmedi açıkçası. Sıfır aldığım ürün tamir görmüş oldu bir nevi. Çok dik yerlerden inerken hala çok güvenemiyorum. Ice Tech rötorlu SLX M7000 fren kullandım arkadaşımın bisikletiyle, tek kelimeyle harika. Taş gibi frenler... Ben de onlardan alıcam.

meskin

Üye
Tepki
9
İsim
Mustafa Eskin
Bisiklet
Bisan
Ben eski bisikletimi satmaya karar verdim. Nereden baksanız 9 ay satilmayan bisiklet, sedonayi daha doğrusu sedonanin kadrosunu bulduktan 1 hafta sonra satıldı. Yaklaşık 2 bin liram olduğu için kadro + maşa + jant setini alıp bisikleti yavaş yavaş toplayacaktim. Ancak nasipte bisikletin hepsi varmış :) Babam beni uğraştırma parça parça diyip üstünü tamamladı. Kısa (2 hafta kadar) bir pazarlıkla bisikleti aldık. Size daha iyisi nasip olur inşallah.

• Beğen