Sedona 761 Nasıl ?

Eren Üye

Üye
Tepki
9
Uzun arastırmalar sonucu Sedona 761 aldım. Sizce de iyi bir tercih mi ?

Scudo

Serbay Akar

Forum Demirbaşı
Tepki
209
Bisiklet
KTM
Harika bir makine, gönlünüz rahat olsun :)

Gokalp Gokmenler

Forum Bağımlısı
Tepki
348
Bisiklet
Giant
Çok güzel makina güle güle kullan. Kaça nerden aldın?

Cyclist999

Forum Bağımlısı
Tepki
896
İsim
Harun Sayı
Bisiklet
Giant
İyi günlerde bolca pedal dilerim :)

Eren Üye

Üye
Tepki
9
Herkese cok tesekkur ederim. Eskisehir muratoglu bisikletten aldim. Butun malzemelerle birlikte 2100 tuttu. Bisikletin normal fiyati 1840'ti ama bana ne kadar indirim yapti bilmiyorum.

Merida,carraro,salcano,whistle gibi markalari eleyerek bunda karar kıldım :)

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
Bence cok hos bir secim olmus. Merida degil ama carraro ve salcanoya gore daha iyidir sedona. Whistle ile ilgili bilgim yok. Fotograflarini da eklerseniz daha guzel olur, hayirli olsun.

Eren Üye

Üye
Tepki
9
@Mehmet Emin

Merida TFS 300'den daha mı iyidir Sedona 761 ?

En yakin zamanda eklerim resimleri

Tepki
89
hayırlı olsun artık çalınmasından korkacağınız misler gibi bisikletiniz oldu.şaka bi yana bende 741 sedona var ne kadar saklasam da millet görüp bisikleti soruyormuş kaç paradır diye.ahh aah bianki speed alıp keyfime bakaydım ya olmadı:D

Mehmet Emin

Aktif Üye
Tepki
149
@Eren Üye

Yok o anlamda demedim. Sahsi tecrubelerime gore sedona kadrosu meridadan ustun degildir, merida da sedonaya gore cok da agir basmaz hani.

Eren Üye

Üye
Tepki
9
Dışardayken bisikletin üzerinden ineceğimi sanmıyorum :D Malum böyle bir bisikleti 10 kilitle kitlesek bile 10 dk içinde götürürler.

Leventİ

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Levent
Bisiklet
Cube
Ben de uzun araştırmalar sonucu aldım. Aldığımdan beri 400km yapmışım. Memnunum şimdilik bir sorun yok, güzel bisiklet.

• Beğen
Tepkiler: Deniz Ali

Deneme yanılma

Daimi Üye
Tepki
128
Hayırlı olsun çok güzel bir seçim.
bende 711v almıştım. bir sonraki alacağım bisiklet merida mats modeli. artık hangisine param yeter bilemiyorum. ama görüntüsü ve ekipmanları gercekten cok guzel.

Deniz Ali

Üye
Tepki
22
hayırlı olsun dostum bol pedallar. yeni almışşın ama bende düşünüyorum 761 i sence nasıl?

Eren Üye

Üye
Tepki
9
@Levent İpek

Bisikletin rengi ve görünümü son derece hoş,donanım olarak da gayet yeterli. Tek kafama takılan nokta 1.86 boya 18'' olur mu ? Bazıları olur diyor bazıları olmaz diyor.

Bir de siz bu bisikleti daha ziyade dağda bayırda mı yoksa asfaltta mı kullanıyorsunuz ? Asfaltta sürmek için ayrıca teker almak gerekir mi ?

Eren Üye

Üye
Tepki
9
@Deniz Ali

Aldım ama daha kullanmadım dükkanın vitrininde duruyor. Agustos'un sonuna dogru kullanmaya baslayacam.

Levent'e soralım bence nasıl bisiklet oldugunu ? :)

Leventİ

Aktif Üye
Tepki
91
İsim
Levent
Bisiklet
Cube
@Eren Üye

(link) Kadro boyuna buradan bakabilirsin. Benim bulabildiğim en detaylı tablo bu. Inseam ölçüsünü de dikkate alıyor. Senin boyun için 19" en uygunu olabilir ama 761'de 19 yok. O yüzden bence 20 de tercih edilebilir 18 de. Ben de çok tecrübeli değilim, biraz daha küçük olması mı yoksa biraz daha büyük olması mı avantajlıdır bilemiyorum. Benim boyum 180, 18" aldım.

Ben dağda da kullanıyorum yolda da. Dağa varana kadar asaltta kullanıyorum, gerisi toprak taşlı yol oluyor. Kilometre olarak bakarsak daha çok asfallta kullanıyorumdur. Gevşek zeminli dik yokuşları da çıktığım için lastikleri değiştirmeyi düşünmedim ama şu haliyle bile eski bisikletime göre çok daha iyi akıyor asfalt yolda.

Ben 15 senelik bisikletten buna geçtiğim için memnun olmamam mümkün değil zaten.

Eren Üye

Üye
Tepki
9
Mtb'lerde bildigim kadariyla kucuk boy, kontrol saglama acisindan daha iyiymis. Bisikleti denemeden aldigim icin kafama takildi 18'' mi 20" mi diye.

1.86 boya 18'' cok kucuk gelir mi acaba ? Belimiz agrimasin,kamburumuz cikmasin sonra