Sedona 761 Kadro boyu sorunu

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Herkese Merhabalar, Cumartesi günü Sirkeci Aslı Bisikletten Sedona 761 aldım.Ancak sanırım kadro boyu seçiminde hata yaptım.Boyum 173, bacak arası boyum 82cm.Bisikleti alırken orada bulunan yetkililer boyumu sordular.173 boyunda olduğumu söyledim.Orada bulunan bisikleti denedim.Bisikletin kadro boyu 20 inch'di.Aslında bana büyük gedli biraz.Yani hissettim.Onlara uzun yıllar kullanacağımı söyledim.15 yaşındayım boyumun uzayacağını varsayarak 20 inchin uygun olacağını söylediler.Bende memnundum.İsterseniz depodan 18 inchi getirelim dediler.Bizde gerek olmadığını söyledik.Demez olaydık.Bisikletimi kullanırken bileklerimde ağrılar olduğunu ve popo bölgesinde ciddi acı hissettiğimi anladım.Acaba kadro boyu seçiminde çok büyük bir hata mı yapmışım.Kadronun üzerinde durduğumda normalde 3-4 parmak kalması gerekiyormuş.Bende ise hiç kalmıyor.Sizce ne yapmalıyım.Değişimde bir sorun olur mu? Yani bisikleti 3 gün kullandım değiştiriler mi acaba?Lütfen yardım edin çok moralim bozuldu.:(

Scudo
Tepki
270
Bisiklet
Geotech
değiştirmeleri lazım,seneyede giyersin diyerek ürünmü satılır! ayrıca şuanki boyuna göre 16" uygun kadro boyu hadi biraz uzadın diyelim ama,boyunun 185 cm üzeri olacağının garantisi yok ki! 180 cm civarı olursa büyümen durduğunda 20" yine büyük olacaktır,git konuş ve durumunu anlat!

Bahadır Budak

Aktif Üye
Tepki
69
değiştirmeyebilirler, gidip konuşmak gerek yine de. ama 82cm bacakarası boyuna 18 inc uygundur. 20 inc mtb diğer boylar kadar yaygın değildir çünkü 1,85 ve üstü kişiler kullanır. yani senin 18 inc alman gerekirdi bence, benim de boyum 1,72 ordan biliyorum. bende şehir bisikleti var 20 inc ama mtb alacakken 18 inc olur dediler şehir bisikleti kadrosundan biraz daha küçük tercih edilmeliymiş mtbde.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yorumlar için teşekkürler.Aslı bisiklet bildiğim kadarıyla büyük bir bisikletçi.Ama değiştirmemeleri konusunda çok sıkıntılıyım.İnşallah bir sorun olmaz.

Murat BAYRAKTAR

Aktif Üye
Tepki
26
Daha önceden bisiklet kullanıyormuydun peki? uzun süre binmeyince dediğin ağrılar geçici olarakta görülüyor ondan sordum. Bence kadro boyun ideal gibi.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar daha önce aslı bisikletten bisiklet alıp sonra değiştiren var mı acaba?Yani değişim yaparlar mı?Yol da uzun Tekirdağ'da oturuyorum.Birde boşu boşuna gitmeyelim.Önceden telefonla ararız ancak faydası olur mu bilemiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim..

Burak Ark

Daimi Üye
Tepki
23
Arkadaşım git bisikleti götür kullandım 3 gün çok rahatsız edici de olmuyor de 18 inç al. bu arada 7 gün içinde ürünü değiştirebilmek en doğal hakkın kanuni hakkın bu senin. Yani sadece iade etmek için bile kanuni olarak 7 günün var.

• Beğen
Tepkiler: ONUR_GÜNTEPE
Tepki
15
Benim boyum 1.82 ben de 20" kadro kullanıyorum. Bana da aslında 1 boy büyük bu kadro ama alışınca çok rahat oluyor. Yalnız benim bacak boyum 81, senin nasıl 82 oluyor anlamadım. Bacak boyu derken apis arası boyu demi? Ayrıca o ağrılar direkt olarak kadro boyu ile alakalı olmayabilir. Ne kadar eskiden de bisiklet kullanıyor olsan neticede yeni bir şekil aldığın bisiklete geçmişsin.

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Yaşın henüz 15 ve bu 1-2 sene içinde oldukça uzayacağını tahmin ediyorum.

Eğer yarışlara katılmıyorsan, 20" kadro senin için çok büyük değil. 175 boylarında 20" kadro kullanan arkadaşlarım var benim.

Bu kadronun en büyük dezavantajı, gidonun sana çok uzak kalması olur. Onu da kısa bir gidon boğazı alarak çok rahat çözebilirsin.

Sele ağrılarına gelirsek. Aynı bisikleti ben de kullanıyorum. Selesi beni de gerçekten çok rahatsız etti. Ben ortası delik olmayan başka bir sele takarak bu sıkıntıyı çok rahat çözdüm. Seleyi verdiğim arkadaş ise selenin çok rahat olduğunu söyledi.
Kısacası, o sele biraz garip bir sele :D
Burnunu çok az öne indirerek biraz daha rahat edebilirsin ama, eğer çok rahatsız ederse değiştir seleni de.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İlginiz için teşekkürler.İçim rahatladı biraz.Bir arkadaş 7 gün içinde değiştirme hakkımın olduğunu söylemiş.Yani ben üründen memnun olmadığımı ve 18'i almak istedğimi söylesem bir sorun olmaz.Bu sıkıntıları yaşadıktan sonra forumu çok kurcaladım.Yani büyük kadronun dezavantajları konusunda.Bazı arkadaşlar Büyük kadronun çok daha iyi olduğunu savunmuş tabi üst sınıra göre.Acaba benim bu ağrılarımın sebebi bisikletin şeklinden dolayı mı?Biraz daha kullanıp alışmayı denesem diyorum.Ama o zamanda değiştirme şansım kalmayacak.Bisikleti alırken orada bulunan görevlli keşke uyarsaydı beni.Bu kadro sana büyük diye.İlk defa böyle pahalı bir bisiklet alıyorum.Ne yapsam bilemedim ki?

ibrahim yıldırım

Aktif Üye
Tepki
52
gökhan torosa katılıyorum kardeşim neticede senin boyun uzucak boğazı değiştirirsin seleyide burun kısmını biraz aşağıya alırsın olay biter derim;) boşuna sıkıntıya girme bence...dipnot...bide seleyi ayarlarken topuk kısmından ayarla parmak uçların yere temas etsin sele borunuda değiştirebilirsin gibi kaç cm.bilmiyorum ama ...bence binersin sen bu bisiklete;)

Tepki
18
18' bile fazla bence sana bisiklete hakim olamazsın, çok tanıdığım var 180 boylarındaki adamlar 16-16.5 tercih ediyo, alabiliyosan 18' i zorla olmuyosa seleyi öne ittir, kısa gidon boynu al, böylece daha ergonomik olacaktır

ONUR_GÜNTEPE

Forum Demirbaşı
Tepki
60
Zamanın varken forum üyelerimizin dediği gibi 7 gün içinde değiştirebilirsin fatura ile gidersen.Ayrıca senın boyun 1.80 cm üstüyse 20 inç bi kadro sana gelmez ilerde boyun uzarsada kadroyu satar daha büyük bir kadro alırsın.Bence senın alman gereken boyuna göre 18 inç. arkadaşlarımızın dediği gibi.Sana şimdiden kolay gelsin üyelerimizede iyi forumlar dilerim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Arkadaşlar hafta içi değiştiriyim mi değiştirmiyim mi diye çok düşündüm.Neden diye sorarsanız konuyu açtıktan sonra küçük bir tur yaptım malkara-keşan arası gidiş geliş 51 km.Bahsettiğim ağrıların geçtiğini farkettim.Sele ağrısının dışında hiç ağrı yoktu.İleride seleyi değiştirim diye düşündüm.Ayrıca eski bisikletim çift amortisörlü kadro boyu seçimi olmayan bir bisikletti.İkisinin arasında boy farkı ve şekil farklılığı vardı.Bileklerimde olan ağrıların birazda bundan kaynaklandığını düşündüm.Şu an bisikletimden çok memnunum.Ayrıca bisiklete hakim olma konusunda şu ana kadar hiç sıkıntı yaşamadım.Ayrıca uzun turlara çıkmak istedğimden dolayı büyük kadronun daha iyi olacağanı düşünüyorum.Kısacası bisikletimden çok memnunum.Değiştirmeyeceğim.En kısa zamanda bisikletimin fotoğraflarını sizlerle paylaşacağım.Sağlıcakla kalın.

Cenk Devrim

Aktif Üye
Tepki
27
en iyisini yapmışsın.Eğer seleden indiğinde kadro hayalarına çarpmıyorsa, yani Allah göstermesin bir kaza olduğunda hayalarına zarar gelmeyecek yükseklikteyse hiç problem yok, büyük kadro daha iyi.
Ayrıca sen daha atarsın bi 8-10 cm merak etme:)

Bol pedallar, keyifli turlar sana..