sedona 741 Rockrider 8.1 Sizce hangisi?

burak durel

Forum Bağımlısı
Tepki
436
İsim
Burak D.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
sedona özellikler:

Kadro 6061 Triple Butted
Maşa Suntour XCM HRL REMOTE LOCK OUT
Furş Neco CC142
Gidon Race Face Ride XC 31.8
Boğaz Race Face Ride XC 31.8
Sele Borusu Race Face Ride XC 31.6
Sele Tughra Racıng
Vites Kolu Shimano Acera
Ön Vites Shimano Acera 360
Arka Vites Shimano Acera 360
Aynakol Shimano Acera 361
Pedal Wellgo LU-935
Ruble Shimano Acera HG-40-8
Zincir KMC Z-51
Fren Kolu Shimano / 445 Hidrolik
Fren Shimano / 445 Hidrolik
Jant Alex DC-19
Ön Hazne Shimano Acera RM- 65
Arka Hazne Shimano Acera RM-65
Jant Teli Siyah
Lastik Schwalbe Black Shark
İç Lastik CST

ROCKRİDER 8.1 KENDİM GİDİP İNCELEDİM ÖZELLİKLERİNİ ÜZERİNDEKİ DONANIMLAR ŞUNLAR:
arka attırıcı:sramx7
ön attırıcı sram x7
vites attırma kulpları sram x7
frenler: avid elixir 3 hidrolik fren
maşa: rock shox recon sılver tk
aynakol: shimano deore
bisikletin kadrosu portekiz malı
lastikler michelin
ağırlık 13 kg.

özellikleri bi sitede daha buldum yabancı anlıyanlar varsa

Frame - double thickness 6061 T6 aluminium; racing frame geometry; 1.9kg in size L. Hardwearing and lightweight. Its frame geometry provides the best compromise for climbing and downhill riding.
Suspension/Shock absorbers - New Rock Shox RECON Silver TK 100mm fork. Remote Lock out at the handlebar. Effective rebound adjustment and lockout with a half turn of the lever.
Drivetrain - Shimano Deore M590 22x32x44 crankset; SRAM X - 7 front derailleur; SRAM X - 7 rear derailleur; SRAM PG950 11x32 9-speed cassette.
Braking - Avid ELIXIR 3 hydraulic disc brakes, 160 mm rotors. Powerful and progressive whatever the conditions
Handlebar/stem/saddle - Rockrider Comp 600/400mm raised handlebar; Rockrider Comp stem; b'Twin MTB comp saddle. Oversize handlebar and stem, more durable and lighter. A raised riding position for added control and comfort without compromising on performance.
Wheels - Rockrider Comp 32 hole rims by Rigida JT D041/D142 hubs, 2mm stainless steel spokes Watertight bearings.
Tyres - New Rockrider Sport.
Pedals - Wellgo 823 WPD clipless pedals. Safer and more effecient.

sedona 741 950 tl
rockrider 8.1 1350 tl

• Beğen
Tepkiler: Ali ERDAL
Scudo
Tepki
2
Rockrider 8.1 benim de düşündüğüm bir bisiklet. Donanımı çok güzel de, kadrosu hakkında doyurucu bir yorum ya da kullanıcı yorumu bulamadım forumda. Bir de 741 'i bu fiyata nereden buldunuz?

burak durel

Forum Bağımlısı
Tepki
436
İsim
Burak D.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
sirkecide bi sedona bayisi var orada sordum bugün taksit 1050 lira peşin 950 lira dedi

Tepki
2
Ben cevap yazarken 700 küsür tl yazıyordu. Ya düzelttiniz ya da ben yanlış gördüm:) Bir rockrider kullanıcısı yorum yapsa da okusak, Sedona 741 zaten bol bol hakkında yazılmış bir bisiklet.

burak durel

Forum Bağımlısı
Tepki
436
İsim
Burak D.
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
:) evet ben kendim gidip inceledim anladıgım kadarıyla rockrideri görsel olarakta çok güzel görünüyor göze mekanik aksam olarak ta güzel tabi o fiyat onun için nasıl iyi mi kötü mü bende onu öğrenmek istiyorum

• Beğen
Tepkiler: Ali ERDAL

Mücahit Kıvrak

Forum Demirbaşı
Tepki
132
Bu bisikleti hiç görmedim ama. O kadar pahalı ve kaliteli komponentlere sahip bisikletin o fiyatta olması kadrosu hakkında şüphe uyandırıcı birşey... Iyice araştırmadan düşünmeyin derim. Parçalar kadar en az kadro da önemlidir. Bunu unutmayalım.. Ve mümkün olduğunca kullanıcı yorumlarını alalım..