Sedona 731 mi yok Rockrider 8.1 mi ?

Tepki
9
Sedonadada Rockriderdede sram set blunmakta.Fakat rockriderdeki sram x7.Senonayla aralarında çok bir fiyat farkı yok.Rockridere ısındım ama sedonayla aynı fiyata olmalarına rağmen rockriderde daha üstün ekipmanların olması kafamı biraz karıştırdı.Sizce rockriderin kadrosunda bir problem varmıdır.Özellikleride veriyim.

SEDONA 731:
SEDONA 731 DOUBLE BUTTED 6061 ALU.
16" / 18" / 20"
27
RST BLAZE RL
SRAM X5 TRIGGER
SRAM X5
SRAM X5
AVID ELIXIR 1
AVID G2
TRUVATIV S600
SRAM, PG-950 11-34T
YABAN S9C
SDN 2600
SRAM MTH-406
SRAM MTH-406
SCHWALBE BLACK JACK 26"X2,10
RACEFACE RIDE XC
RACEFACE RIDE
RACEFACE RIDE 31,6 375mm
WELLGO
SEDONA
TRANZ-X
NECO
VELO

Rockrider 8.1:

Sağlam ve yüksek performanslı cross country modeli

Her türlü zeminde düzenli olarak bisiklete binenler için tasarlanmıştır.

BMX, DIRT, iniş ve yarış için BMX, Dirt, iniş, free ride için.

Beden/Boy

S: 150cm-165cm, M: 165cm-175cm, L: 175cm-180cm, XL: 180cm-195cm

Hafiflik

Çift kalınlıklı 6061 T6 alüminyum ; "yarış" modeli; M boyda 1,850 kg.

Ağırlık:

13kg

Darbe emici özellik

Rock Shox Recon 100mm hidrolik maşa, gidonda blokaj sistemi.

Hassasiyet

SRAM X7 27 vitesli vites sistemi, Shimano Déore aynakol.

Fren kontrolü

Avid Elixir 3 hidrolik diskli fren; 160 mm.

Kadro

Çift kalınlıklı 6061 T6 alüminyum ; "yarış" modeli; M boyda 1,850 kg. Hafif ve sağlam. Özel yapısı sayesinde iniş ve çıkışlarda yüksek performans sağlar.

Maşa / Süspansiyon

Yeni Rock Shox RECON Silver TK 100 mm maşa, gidonda Remote Lock-Out blokaj sistemi. Fren kolu yarım şekilde döndürüldüğünde blokaj sistemi etkin olarak ayarlanır.

Vites sistemi

SRAM X - 7 ön vites attırıcı SRAM X - 7 arka vites attırıcı; Push pull Sram X7 vites kolları.

Aynakol / Kaset

Shimano Deore M590 22x32x44 K7 SRAM PG950 11x32 9 vitesli aynakol

Fren

Avid ELIXIR 3 hidrolik diskli fren, 160 mm rotor. Her koşulda güç ve performans

Gidon/Gidon boğazı

Rockrider Comp 600/ 640mm yükseltilmiş gidon; Rockrider Comp gidon boğazı. Daha sağlam ve daha hafif oversize gidon ve gidon boğazı. Performansı düşürmeden konfor ve kontrol sağlayan yükseltilmiş gidon.

Tekerlekler

Rigida Rockrider Comp 32 delikli jantlar, JT D041/D142 tekerlek göbeği, 2 mm inoks jant telleri, su geçirmez rulmanlar.

Lastikler

Yeni Michelin Country Trail tekerlek.

Sele / Sele borusu

Yeni Rockrider MTB comp sele. Rockrider sele borusu;

Pedal

Auto Wellgo 823 WPD pedallar. Daha güvenli, daha yüksek performanslı

Scudo

Msgl

Forum Bağımlısı
Tepki
293
İsim
Musa
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Parçaları göz önüne alırsak kesinlikler rock rider 8.1, kadrolar hakkında bir şey diyemeceğim

Onur Ali İmren

Forum Bağımlısı
Tepki
870
Bisiklet
Kron
Tartismasi yapilmisti, kadrolari orbea uretiyor. İyi bir markadir...

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Enis Avcı

Aktif Üye
Tepki
15
Bisiklet
Carraro
rockrider bence çok daha iyi her türlü

Bahadır Ulusoy

Forum Bağımlısı
Tepki
231
İsim
BAHADIR ULUSOY
Bisiklet
Salcano
Rockrider :in:

Tepki
9
Hepinize çok teşekkür ederim.Peki aranızda hiç rockrider kullanan oldumu.Tecrübelerini merak ediyorumda.

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
1 aydan uzun suredir arayis icerisindeyim.Sanirim 6 kez sirf inceleme yapmak icin RR 8.1 i denemeye gittim.Her ne kadar arazi gormesemde her seferinde uzun sure kullandim,evirdim cevirdim baktim.

Hala tercih listemin en basinda RR 8.1.Ama en son bir mesajimdada bahsettim, bisiklette bana gore birsey eksik.Evet donanim cok iyi.Kadro kaliteside fena degil,arazi sartlarindada zorlandigini ve sorun olmadigini ogrendim.Ama celimsiz bir kadro.

Son denememde dikkatimi ceken birsey daha oldu.Her beden kadro ayni degil! Beden buyudukce furca dogru olan alttan ve ustten gelen borularin birlestigi nokta farklilik gosteriyor.Yani birinde onceden birlesikken beden buyudugunde furc un oradaki noktada bitisikligi olmuyor! Bu beni biraz soguttu.

Ama hesap yaptim ve baslik acip fikir almak istedim.Iyi bir kadro alarak( 500-600 TL civarinda ) RR 8.1 deki yaklasik 770 euro degerindeki donanimi ( fren,masa,vites,aynakol) o kadroda kullanmak nasil olur diye.

Gidip denemnizi tavsiye ederim.

731 de guzel alet.Hatta sedonalarin kadro tipini RR. 8.1 e gore daha guclu durusundan begeniyorum.

• Beğen
Tepkiler: bkagan
Tepki
9
Ya benim kullandıgım bisikletten takır tukur ses gelmemesi şart.Bende şuan bianchi speed 4000 var seviyorumda ama ustundekiler çok kaliteli değil.Dogrusunuda soylemek gerekirse yeni aldıgım bisikletlede bir daha ugrasmak istemem.

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
@Emre DEGERLI

Emre bey yazınızı okumadan önce RR 8.1 internetten resmini bulup baktım sonra sizin yorumunuzu okumaya başladım ilk baştaki cümlenizden sonra "acaba kadroyu mu sevmedi dedim" :) okumaya devam edince kadroyu beğenmediğinizi anladım :) çünkü bana itici gelmişti resmini görünce.. :)

Tepki
9
Benim kafama takılan birşey var.Kadronun bu yapıda olmasının benim için - sisi nelerdir.Bana problemler çıkarırmı?

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
@Buğra Kaan

Mesela M beden kadro ufak compact nispeten hos...Diger yandan resimdeki kadar da ciliz degil.Ama ustunde iken tok durus yok.Beni rahatsiz eden birsey var o bisiklette ama bulamadim nedir:) Ama tahmin ettiginiz gibi kadronun durusu ve goruntusu konusunda begendim diyemem:)

• Beğen
Tepkiler: bkagan
Tepki
9
Aynı zamanda furçtaki birleşim olayı kafamı aşırı derecede karıştırdı.Acaba bu fabrikada her kadro boyutunun birleşim yerindeki değişikliğin nedeni ne?

Tepki
9
Emre abi senin kafanı karıştıran tek şey kadro.Az daha duzenli bir kadroya sahip olsaymış mtbde 1. marka bile diyebilirim rockridere.

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
@eren kibar

Yanlis bilmiyorsam Samsun da Decathlon var.Orada kendin denemeni tavsiye ederim. Bisikletin herseyi guzel ama ben ustunde iken beni rahatsiz eden birsey vardi...Benimseyemedim hic. Daha onceki savundugum donanimin kadroya gore daha iyi olmasi konusunda bile supheliyim artik:)

Bisiklete bindigimde sadece yolu gormeliyim.Yani bisiklet uzerindeki detaylar rahatsiz etmemeli.Amac bisikletten ziyade yol almak,zamani yasamak oldugundan teknik kisminin onemi uygun olmasi ile alakali.

Belki siz bindiginizde cok begenebilirsiniz.Oyle bir durumda donaniminida dikkate alinca super bir tercih olur.Ama begenmediginiz an donaniminda size faydasi yok

bkagan

Forum Bağımlısı
Tepki
247
Bisiklet
Salcano
@Emre DEGERLI

Ama dediğiniz gibi sedona nın duruşu mükemmel gerçekten yakından bakınca sarılası geliyor insanın :)

Tepki
9
Yarın ilk işim bisikletime atlayıp decathlona gitmek.Ve bu bisiklete binmek.Düşüncelerimi sizlere aktarıcağım

degerli

Aktif Üye
Tepki
42
Bisiklet
b'Twin
Resim yuklemeyi beceremedim ama bu kadro/beden farkliligini anlatabilmek icin link paylasacagim.Cok net olmasada farki algilayacaksiniz.

Bu link icindeki RR 8.1 L veya XL beden: (link)

Bu ise M veya S beden olmali: (link)