Sedona 720 veya xc 1000

Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
Merhabalar arkadaşlar , abiler . Başlıkta belirttiğim iki bisiklet arasında kaldım . Bisikletle yapacağım işler çok fantastik olmasada dağ bayır gezmek . Yaşadığım yerde çokça bayır var . Ara sokaklarıda biraz sıkıntılı . Yani yol tutuşu iyi olmalı ve bayır inip çıkarken sıkıntı çıkarmamalı . 1.90a yakın boyum var 65 kiloyum . Okulada bisikletle gidip geleceğim biraz havalı olsun bisiklet tabi :D

Bu iki model arasından sizce hangisi benim için iyi olur ?

Teşekkürler

NOT : Eğer bu modelleri boşver sen şu modeli al dediğiniz model varsa söyleyebilirsiniz . Fiyat olarak en fazla 1300 olmalı

Scudo

Doruk.

Daimi Üye
Tepki
40
1.90 boya 65 kilo biraz az değil mi? Biraz antremanla kilo alman senin için daha iyi olur iyi düşünüyorum. Bisiklet olarak ta salcano yuda düşünüebilirsin istediğin fiyata. (link)

Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
@Doruk Ö.

1.87 falan hocam boyum . Kilom az farkındayım ama görsenız öyle çarpıcı bi zayıflıgım yok sadece bilekler ince biraz :D Söylediğim iki model arasından hangisini önerirsiniz salcano pek almak istemiyorum nedense

Doruk.

Daimi Üye
Tepki
40
@Alperen Uzun

Benimde boyum 1.88 ama kilom 100 o yüzden biraz şaşırdım, kronun teknik özelliklerine bakmadım sitesi yapım aşamasındaymış fakat sedonanın renkleri çok daha güzel diğer yerli markalara göre madem görsellik istiyorsun sedona daha iyi olur senin için

Hasan ali Gülmez

Aktif Üye
Tepki
38
Bisiklet
Salcano
Salcano İnsomnia 30 Full Deore. Pazarlık Yaparsan 1300 TL'ye Alabilirsiniz ;)

Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
@Doruk Ö.
Görsellik işin esprisiydi hocam :) Ama sedona daha iyi sanki Krona göre
@Hasan ali Gülmez
Hocam linkini atarmısınız bisikletin rica etsem

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Her ikiside kullanılabilir seçenek. Ama ben olsam salcano insomnia 30 u da değerlendirirdim. Bu arada bende senin gibi zayıfken '' nerem zayıf canım yaaa '' diyordum. Kilo endeksin çok düşük derhal acilinden kilo almaya bakmalısın :) kolay gelsin

• Beğen
Tepkiler: Hasan ali Gülmez
Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
@Hasan ali Gülmez
Teşekkür ederim . Şimdi bu makina sizce yazdığım modellerden dahamı iyi ? Bitmiş n11 de yav :D
@Alper Gencan
Bu alet sedona 720 ve kron xc1000 den dahamı iyi şimdi sizce hocam ?

• Beğen
Tepkiler: Hasan ali Gülmez

BF Okuru

Üye
Tepki
2
İnsomnia 30 kalmamış sitede başka bir yerde bulabilirmisin bilmiyorum. Bence daha iyi. Onu bulamazsan şunu da değerlendirebilirsin (link) . Tabi bunlar bir seçenek karar yine senin. Salcano da en azından doğru düzgün maşa var.Birde 29er teker.

Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
@Alper Gencan

Bunun fiyatı biraz bütçeyi aşıyor hocam 150 liraya deyecek kadar fark varmı peki sedona 720 ile

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
1,87 boya bence 29 inçlere de bakabilirsiniz. F/P oranı olarak şu an piyasada birinci konumda olan Salcano bu arada.

Ayrıca Sedona 720'den, INSOMNIA 29 parça olarak daha üst seviyede.

Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
@Hasan Kılınç

Herkes ınsomnıa 29 diyor yav kafam karıştı :D

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Öyle birşey dedinki kendimi zan altında hissettim valla :) Yani ben markacı değilimdir ama 150 lira ya bence değer. Pazarlık yaparsın aradaki farkı biraz daha eritirsin :)

Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
@Alper Gencan

Anladım hocam peki 14 kilo nasıl bi agırlıktır bana ağır gibi geldi . Süreceğim koşullar ilk mesajda mevcut

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Alperen Uzun

Banada ağır geldi aslına bakacak olursan :) ama sedona ile arasında çok bir ağırlık farkı olacağını sanmıyorum. Salcano 14 kilo ise sedona da bence 12 buçuk 13 ten aşağı değildir. Bu arada okulda aman çalmasınlar kilit alarm bilimum güvenlik teçhizatını şimdiden al

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@Alperen Uzun

29 inç olduğu için kilo fazlası vardır azda olsa , ama 720 ya da xc1000 ile arasında uçurum olduğunu sanmıyorum. Bir örnek veriyim sedona 750 nin ağırlığı 12,5 kg , fiyatı 2400 tl civarı.

ProfessionaL

Forum Bağımlısı
Tepki
700
İsim
Hasan Kılınç
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Ağırlık konusunda şu an saydığın bütün bisikletler 13-14 KG arasında bir ağırlığa sahiptir.

Not: Sedona'da 29 inç olarak Sedona 920 var onun da fiyatı 1550 TL civarında. Salcano'daki emsali ise İnsomni 29 o da 1430 TL idi sanırım. Ayrıca İnsomnia 29 almak istediğinizde %10-%15 arası indirim yaptırabilirsiniz. Aynı şey diğer markalar içinde geçerli.

Tepki
3
Bisiklet
Bianchi
@Emre GÜLEN
Anladım hocam sizce iyimi peki salcano ?
@Alper Gencan
Anladım hocam olsun 14 ile 12 arasındaki kiloyu anlayacak kadar profesyonel degilim zaten
@Hasan Kılınç
Anladım hocam sizce iyimi peki salcononun bu modeli

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Ben salcano 29 modelinin iyi tercih olacağunu düşünüyorum. 1200 lira civarına alırsınız . Sıkı pazarlıkla tabiki :)