Sedona 711d mi ? başka bir tercih mi yapmalıyım.

Tepki
4
Arkadaşlar herkese merhabalar.Yaklaşık 700 lira civarında bir bisiklet almak niyetindeyim.Bisiklet konusunda inanılmaz bilgili bir insan değilim.Tam modeller arasındaki farkları kadrodur fren grubudur pek bir bilgim yok.Aklımda sadece birkaç model var.Bunlardan ilki Sedona 711d.Bu bisiklet yerine fiyatı buna paralel başka hangi marka bisiklet alabilirim?

Scudo

ali alper uyar

Forum Demirbaşı
Tepki
753
o fiyat civarında alabileceğiniz en iyi modellerden biri. ziya 711 in amortisörünü kilitlemek için bisikletten inmek gerekior ve çok ağır bi amortisörü var hr ne kadar başta v fren desemde yağmurlu havalrda kullanıyorsanız disk almanız sizin için faydalı olacaktır

Metehan Mendi

Daimi Üye
Tepki
296
Sedona hiç kullanmadım ama mağazada detaylı bir şekilde inceleme fırsatı buldum .. Kadro yapıları ve boya kalitesi çok iyi bence .. Zaten gerisi tüm diğer markaların da kullandığı ortak donanımlar ve gerektiğinde upgrade edilebiliyor .. Kullanım amacınıza ve beklentilerine uygunsa i en iyi alternetiflerden

• Beğen
Tepkiler: dogan58

Cihan A.

Forum Bağımlısı
Tepki
888
Bisiklet
Kron
700 tlye XC 1000 Kron var.V-Fren işini görür.Bide buna bak istersen.Ömür boyu kadro garantisi var...

• Beğen
Tepki
4
arkadaşlar tüm cevaplar için çok teşekkürler.Disk freni bir kenara bırakıp V fren düşünürsem Sedona 741 var.Aklımda şöyle bir soru geliyor.Özellikleri bakımından Sedona 741 mi Kron xc 1000 mi ?

• Beğen

dogan58

Aktif Üye
Tepki
101
İsim
Doğan
Bisiklet
Diğer
bende 711d ile 741d arasında kaldım.sorun mechanıc mı hidrolık mı.üstünde ki fren takımına göre hangisi başımı ağrıtmaz acaba :)Hidrolık bakımı uğraştırdığı için yapabilimiyim bilmiyorumm :(kararsızım

GokmenOzyurt

Forum Bağımlısı
Tepki
703
Bisiklet
Cube
hidrolik istemiyorsan mekanik alıcaksan mekanik alma V al performansları aynı diyor bir kaç arkadaş ve mekaniğin masrafı daha fazla fiyatıda

sessiz_dj

Daimi Üye
Tepki
142
Bisiklet
Sedona
Merhaba kardeş mekanik disk fren ile v fren arasında hiç bir fark yok diyebılırım bana göre v fren mekanik diske göre daha iyi bir tutuşa sahip...Hidrolik disk ise bam başka olay her türlü hava koşulunda süper yoıl tutuşu sağlar.V fren hidrolık disk fren arasindaki yağmurlu havalarda v fren tutuşu azalır ama hidrolik frende her hangi bir sorun olmaz camurlu yoldada hidrolik fren daha üstündür...Şimdiye kadar benim bisikletlerimde v fren kullandım sonuçtan memnun kalmişimdir..Bisiklet secimine gelince mekanik disk 711 yerine bence 711 v break al işini fazlasıyla görur...Dağda bayırda git hiç bir sorun cıkarcağını sanmıyorum..Kendim aşaği yukarı 2 bin kmden fazla yol gıttım 711 v break kadro ile bana sorun cıkarmanı ve bu forumda 711 kadrodan şikayet edeni görmedım..Şimdi tercih sana kalmiş..Umarım yardımcı olmuşumdur bisiklet alacak arkadaşlara birazda olsun...

ÜmitKARAOT

Forum Demirbaşı
Tepki
153
arkadasında dedıgın gıbı omur boyu kadro garantısı olan krona bakabılırsın

• Beğen