Sedona 711 V Komponentleri

Tepki
19
Selamlar,
1 Aydır forumda avare gibi dolanıyorum. En sonunda Sıfır 711V nin Erdoğanlarda indirimde olduğunu görünce biraz o yöne yöneldim. İkinci el bir bisiklet alayım dedim olmadı. 711V, Borla, Trek 3 Serisi, Corratec, Specialized ve nicelerine baktım ama en sonunda gördüm elimdeki 600 TL ancak 711V'e yetecek. 2010 Model 4300 Disk buldum 900 Tl den aşağı bırakmadı.
zaten kadrosu 19,5 ben 180 boydayım 18 inch oluyor sanırım.
Neyse
Şimdi Bisikleti alırken ilk aldığım sırada bazı komponentlerini değiştirmek istiyorum özellikle görünüme yönelik değişiklik yapmak istiyorum, neden derseniz alırken üzerindekileri iade edip aradaki farkı verip istediğimi alacağım sanırım.
711 V Mavi için konuşuyorum

1- Jantlar: Beyaz Alexrims XCR 100 D çok hoşuma gidiyor ama disk fren olması nedeniyle alamayacağım sanırım bu görünümde 711 V nin üzerindeki ile eşdeğer veya çok fark etmeyen beyaz jant önerisi? Ada üzerindekine yapışkanmı yapıştırsam. Üzerindeki Jantlar: Alex DC-19... Keşke param olsada Mavic Crossmax alsam gerçi o zaman janlar bisikletten pahalı olur :D
2-Antalya gibi bir yerde daha çok yol sonra arazi olacağı için MBT istesemde Lastiklerin dişlerinin az olmasını ve yine Beyaz Şerit içermesini istiyorum uygun fiyatlı ne önerebilirsiniz? Üzerindeki Lastikler CST
3-Janlar Tellerinide tabiki Beyaz istiyorum ancak Tellerin bağlantı noktalarının olduğu vidalar mavi olsun istioyrum acaba olurmu? Birde Üzerindeki janlar bununla uyumlu olurmu bilmiyorum.

Amacım dış görünümünü Çok beğendiğim bisikletin lastiklerini ve janlarınıda çok az bir farkla renk uyumu sağlamak...

Scudo

Ferhat Köse

Forum Bağımlısı
Tepki
8.464
Bisiklet
Bisan
Dostum sana tavsiyem bütçen ne kadar bilemiyorum ama görsellikten ziyade sürüş kalitesini yükseltmen. bunun içinde en ucuzu lastiklerle başlayabilirsin cst ve rubena dışındaki tüm lastikler özellikle 500 gram altı lastıkler cok çey değiştirecektir.Jantlardan ziyade jant göbeklerini üst seviye yapmanı tavsiye ederim akıcılık ve sağlamlık açısından ve sürüş kalitesi açısından daha önemlidir.Hala paran kalırsa maşaya el atmanı öneririm sanırım onda xcm var bir üst model xcr e bile geçsen fark ücretiyle hem 200-300 gram kazanacaksın hemde gidondan kilitleme gibi uzun turlarda çok işine yarıyacak bir özelliğin olacak.frenlerinide direk baradine papuçlarla değiştirirsen ufak bir ücret karşılığı yaparlarsa frenlemen de yuzde 30-40 artacaktır.

• Beğen
Tepkiler: Andaç GÖRGÜLÜ
Tepki
19
Yokmu başka yorumu olan. Bugün Erdoğanları Aradım
Jantları ACE 19 Beyaz 20 TL
Fren Pabuçları için Fark 15 TL
JAnlardaki Telleri DTS Mavi yaparsam: 50 TL

Jant Telleri Mavi yaparsam acaba nasıl görünür? Bence hoş olur :D

Fark alırız. Akortunu yapar göndeririz diyorlar. 2011'de fiyatlar artacak dediler... Yorumlarınızı bekliyorum.