sedona 700,800,900 serileri

can muştu

Üye
Tepki
6
arkadaslar bu serilerin birbirinden farklari nelerdir? bisiklet almayi dusunuyorum 1000 - 1500 tl arasi. sedona 720 ve 820, kron xc 500 gibi modeller gozume takildi. renkleri falan cok hosuma gitti. gerci kronu heryerde kotuluyolar. hangi bisikleti onerirsiniz? veya alternatif ne onerirsiniz? boyum 1.73. kilo 75. hd frenli bir bisiklet istiyorum. tesekkurler simdiden

Scudo

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
O fiyat aralığında salcanolar iyidir kron bence de kötü zaten dikkat edersen krona iyi diyenler hayatında kaliteli bir markanın bisikletini kullanmamış ufak turlar yapan amatör bisikletçilerdir onlara kaliteli gelmesi normal. Adam almış kron xc150 hayatında başka kadro kullanmamış ama kron kadroları çok iyi diyor :D Abi diğerlerini kullandın mı da bu çok iyi diyorsun zaten araziye girmişliğin bile yok nerde test ettin acaba kadroyu bisiklet yolunda mı

• Beğen
Tepkiler: Emre G.

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
benim bildiğim kron ve Trek sırf marka hani güzel bisiketleri de var ama marka parası fazla biraz zengin bisikleti gibi Sedona ve salcano dan daha makul iyi donanımlı uygun fiyatlara bisiketler alınabilir tabiki sonuçta herkesin kendi tercihi dir saygı duymak lazım.

Emre G.

Forum Bağımlısı
Tepki
797
İsim
Emre Gulen
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
@mustafa genç

Mustafa bey kron bence salcano ve sedonadan sonra gelir. Kronun zaten fiyatları düşüktür. Çünkü ara parçaları ucuza kaçarak yapıyor. Bisiklet alırken komple değerlendirmek lazım. Benim ilk tercih edeceğim marka sedona olurdu. Sedona 720 iyi bir tercih tavsiye ederim.

Furkan Çınar

Forum Bağımlısı
Tepki
217
Bisiklet
GT
@mustafa genç

Hocam trek ve kron ikisi de pahalı ama aralarındaki fark trek dünya markası bence ilk 3'e girer ama kron çöpten başka bir şey değil. Kron o kalitesizlikle de niye o kadar pahalı anlayabilmiş değilim

Mehmet H.

Forum Bağımlısı
Tepki
363
Bisiklet
Ghost
verdiğini parayı haketmeyecek marka krondur bence bulaşma çok kötü parçalar kullanıyor
sedona genel olarak iyi gözüküyor
sedona serileri 26" 27,5" 29" teker boyutuna göre sınıflandırmış fark bu

can muştu

Üye
Tepki
6
oyleyse kron u eledim. 720 ve 820 alinabilir bisikletler mi? yani alternatif falan sunabilir misiniz. yoksa direk al mi diyosunuz

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Alınabilir bisikletlerdir. Olay biraz maddi duruma ve kullanım durumuna bağlıdır. ( 720-820 serileri için konuşuyorum ). Kullanım durumu maddi durumumuz iyi ise yarın öbür gün yetmeyebilir. Parça eklemeye kalkarsak da uyum sorununa ya da fiyatın büyümesine neden olabilir. Ama bu bisikletler bile gayet iyidir güzeldir bakımları da yapılırsa güzel de kullanılırsa 10 numara 10 yıldızdır.

maddi durumun iyi ise al kardeşim şundan misss gibi...

(link)

can muştu

Üye
Tepki
6
tesekkur ederim 720 cok hosuma gitti zaten o linkteki rengi. maksimum 1500 tl verebilirim ki zar zor vericem bu miktari da. 720 ve 820 arasindayim. 27.5" lik lastigin bir yarari olur mu 26" ya gore. kullanim alanlarim ise sehir genellikle ama tabi arazi alannda da surucem. mtb istiyorum kisaca

Yalnız Pedal

Forum Bağımlısı
Tepki
1.058
Bisiklet
Diğer
Sedona 721 var bende 720 nin alt modeli 2013 üzerinde sram x3 set var 2000 km dir kullanıyorum 1 yıl oldu şimdiye kadar donanım olarak bir arıza çıkarmadı 720, 721 den daha iyi hemde kadrosu daha güzel ağırlığını bilmem benimki 14.5 kg civarı. Sedona iyidir dediler aldım gerçekten iyiymiş bana göre tabiki

Gültekin R. Demirkaya

Forum Demirbaşı
Tepki
275
Bisiklet
Kron
Okumuşsunuzdur bi yerlerde mutlaka...26 jant ile 29 jant'ın arasıdır 26 jantın manevra kabiliyeti ile 29 jantın hızını almıştır. Valla güzel kardeşim ben onu bunu bilmem ben 26 jant kullandım yaşım da 35 ve 11 yaşımdan beri bisiklet tepesindeyim herşey senin keyfine kalmış benim öğrendiğim bu zamana kadar ki durum bu. 26 jantla da aslanlar gibi gidersin 27,5'la da...illa asfalt sürerim dersen duruma göre lastiklerini dişsiz lastiğe çevirirsin ama 720'nin üzerindeki lastik sanırım schwalbe idi...Yormaz akmaz kokmaz İstanbuldasın sanırım İstanbulun yolları da İTALYA otobanları gibi de değil ince lastik alırsan da olur almazsan da olur. Elin herifi dünyayı geziyo çelik döküm bisikletle üzerinde doğru dürüst lastiği yok...düşün yani...

• Beğen
Tepkiler: can muştu

can muştu

Üye
Tepki
6
maşallah diyelim.hocam. sedona saglam diyor herkes. 720 ve 820 arasindayim suan. tekerlek secimi olarak 26 secersem 720, 27.5 secersem 820 alacagim.

can muştu

Üye
Tepki
6
sedona 720 kullanan arkadaslarin yorumlarini istiyorum arkadaslar. sikayetci oldugunuz bir kisim var mi? istanbulda hangi sedona servisi iyidir?

can muştu

Üye
Tepki
6
sedona 720 nin vites kolu icin tum sram x serilerini destekliyor mu? yani ilerde sram x9 alsam bisiklete uyumlu mudur ebatlari? veya 720 alirsan su parcasini sununla degistir diyeceginiz bir parca vr mi arkadaslar

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@can muştu

Can merhaba;

3 hafta önce 20'' kadro Sedona 720 aldım. Oldukça keyifli kararlı sağlam bisiklet. Sürekli olarak yokuş tırmanıyorum. Şuan pek memnunum.

Evimin konumu gereği bazen yüksek hız yapıyorum. 80km yi gördüğüm oldu. Frenlerle ilgili ufak pürüz yaşadım. Aldığım bayi yüksek oranda ilgilendi.

Şöyle bir olay paylaşayım seninle. Ben bisikletimi almadan önce araştırma esnasında şans eseri Sedona'nın üreticisi Aslı bisiklet satış yöneticisi ile tanıştım. Modelin 20'' kadrosunu bulmakta çok sorun yaşadığımı ilettiğimde benim için bir çalışma yaptı ve Yalova'da bir bayide olduğunu, dilersem bana kargolatacağını söyledi. Bunu kabul etmedim. Bir hafta sonu gidip Yalova'da Gizem bisikletten ( Engin abi ) bisikletimi aldım. Vapurdan araç ile alınmaktan tut yemeğin içeceğin çayın çorban ilgi harkulade idi. Bisiklet alındı. 10 gün kullanıldıktan sonra diskte aşırı ısıdan renk değişimi oldu. Durum'u önce engin abiye ilettim. Tekrar Yalova'ya gittim. Bisiklet üzerinde bana göre sorun olan şeyleri söyledim. Bir bir halledildi. Diskteki durum sedonaya iletildi. 1 gün sonra sedona bana ulaştı. Yeni disklerinizi ve balatalarınızı istediğiniz bir bayiye gönderibiliriz, istediğiniz zaman değişim yaptırabilirsiniz şekilde bilgi verildi. Diskteki renk değişimi bana kalırsa normal. Burda açıklamayayım ama kilom senden çok çok fazla :) 80 km hız . hali ile yoğun ısı oluştu. Disklerimi henüz değiştirmedim ama hiçte bir problemim yok.

Özetle iyi bir bisiklet alacaksın eğer tercih edersen. Gerek muhattap olduğum bayii gerek sedonanın teknik destek anlayışı harkulade. Eğer imkanın varsa atla vapura yalova engin abi ile tanış bisikletini al. Emin ol ne sıkıntım olursa olsun mutlaka Yalova'ya gidiyorum. Mütiş ilgi alaka keyif ile işlerimi halledip dönüyorum evime.

https://i.hizliresim.com/6RnjLE.jpg

Bak buda bu hafta gidiş dönüş soluksuz yaptığım gezi. Örnek vermek gerekirse Beyler beyi sahilden altunizaye soluksuz tırmanış yaptım. Mtb lastiklere rağmen

60km / 3 saat

can muştu

Üye
Tepki
6
boyle bir yorum okumak sevindirdi beni. tum merak ettiklerim icinde neredeyse. bu kadar uzun bir yazi ve ilginiz icin tesekkur ederim :) ben de musteridiyle fazlaca ilgilenen bir bayiiden bisiklet almak istiyordum. yalova da haliyle uzak degil zaten. muhtemelen yalovadan alirim bisikletimi yakinda. hersey icin cok tesekkur ederim. ben de 17" kadro alacaktim ama 18 ve 16 kadrolari mevcutmus. 18 alirim muhtemelen. boyum 1.72
80km hizla hic korkadiniz mi yahu ben bu haftasonu adaya gidip kiraladigim sedona borla ile 50-60 km gittigimde freni yoklamaya basliyordum. 80 korkutucuymus.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@can muştu

Can merhaba

Birazcık gereksiz cesaret ile bu hıza çıktım. O hız ile bir kaza yapsam sonu muhtemelen ölüm olur.

Eğer Yalova engina biden almak istersen bisikletini memnuniyetle sana eşlik ederim. Birlikte gider bisikletini alabiliriz. Kendisi ile devamlı irtibattayım zaten..

Hakangim

Aktif Üye
Tepki
62
Merhaba,
720 nin kesin agirligini bilen var mi acaba? Ghost 1175 ile arasinda kaldim. Bu iki bisiklet arasinda bana da yorum yaparsaniz sevinirim..