Sedona 601kadrolu bisikletimin arka arttiricisi (sora) şaha kalktı

Etbaser

Üye
Tepki
0
İsim
enes başer
Bisiklet
Sedona
Bisikleti yeni aldım 45 50 km oldu kullanali.ilk yol bisikletim . Ön ve arka arttiricinin ters gelmemesine dikkat ediyorum .normal bir şekilde gidiyordum hızım max 20 km ydi .bir anda arkadan çatır çutur sesler geldi .hemen frene bastım .inip baktığımda arka arttırıcı dönerek yükselmişti ve saha kalkmış taa janta deymisti .bu olayın öncesinde ters vites değişimi yapmadım .bisikleti aldığım kişi takılan arka arttiricin 1 haftalık olduğunu söyledi . Acaba neden oldu. Değiştirmem mi gerekir ? Ne yapmam gerekir şimdiden teşekkürler IMAG0532.jpg IMAG0531.jpg

Dosyalar

Scudo

Etbaser

Üye
Tepki
0
İsim
enes başer
Bisiklet
Sedona
Bisikleti yeni aldım 45 50 km oldu kullanali.ilk yol bisikletim . Ön ve arka arttiricinin ters gelmemesine dikkat ediyorum .normal bir şekilde gidiyordum hızım max 20 km ydi .bir anda arkadan çatır çutur sesler geldi .hemen frene bastım .inip baktığımda arka arttırıcı dönerek yükselmişti ve saha kalkmış taa janta deymisti .bu olayın öncesinde ters vites değişimi yapmadım .bisikleti aldığım kişi takılan arka arttiricin 1 haftalık olduğunu söyledi . Acaba neden oldu. Değiştirmem mi gerekir ? Ne yapmam gerekir şimdiden teşekkürler 37879 dosyayı görüntüle 37880 dosyayı görüntüle

muratto

Aktif Üye
Tepki
170
İsim
murat topcu
Bisiklet
Focus
Yanlis vites kullanimiyla alakali sanirim. Aynakolun buyuk dislisinde kullanirken kasette de buyuk disliye alirsaniz boyle olmasi ihtimal. Siz yine de bayiyle iletisime gecin. garantisi varsa yaparlar. gecmis olsun