Sedona 601 Siparişi verdim

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
2 Haftalık araştırmadan sonra,bütcemi de aşmayacak şekilde sedona 601 de karar kıldım arkadaşlar.İlk defa yol bisikleti tecrübem olacağı için,bu bisikletin yeterli geleceğini söylediler.Benim de hoşuma gitti diyebilirim.Carraro dambiez alacaktım ama piyasada yok sanırım şuan.Beğendiğim bisikletlerin de kadro boyları uymadı bana. Sedona 601 sizce nasıl bisiklettir.Boyum 185 civarı,kadro boyu olarak 56 cm seçtim.Kadro boyu uygunmudur sizce? Bisikletin görünüşü çok kibar ve çok hoşuma gitti.Renk uyumu da gayet güzel.1150 liraya alacağım.

Kadro6061 Al.
MaşaAlu 7005 Rigid Fork
Fren TakımıTektro R-312
Vites KoluShimano 2300
Vites ÖnShimano Sora
Vites ArkaShimano 2300
Ayna KolShimano 2350 50/34
JantTughra Road
Vites Sayısı16
Kadro Ölçüsü53 cm, 56 cm
FurşNeco 142
GidonTughra Road
BoğazTughra Road
Sele BorusuTughra
SeleTughra
LastikSchwalbe Lugano
Fiyat640 USD

• Beğen
Tepkiler: Ahsen Okyay
Scudo

Ahsen Okyay

Forum Bağımlısı
Tepki
588
Bisiklet
Dahon
kararını vermiş almışsın. bence o olsamıydı şurası nasıl vs vs vs kuruntu çıkarma kendi kendine. eline ulaştığında da sürdüğünde de inanılmaz çok seveceksin bence bisikletini. sonuçta sen karar verip aldın onun için için rahat olur:) seçimin çok güzel görünüyor. şimdiden hayırlı olsun. kazasız bol pedallı günler dileklerimle.:in:

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
Yok kuruntu çıkarmıyorum da, aklımda bir kaç soru işareti var?

1. 16 vites olmasının dezavantajı varmıdır,bu fazla hız yapamam anlamına mı geliyor.Çünkü çoğu bisiklet 18-20 vites aralığında
2. ise kadrodaki Üst boru ile o çapraz gelen boru birleşmiyor.Çoğu bisiklette tam birleşiyor?Sedona da niye öyle?

Bir de, forumda bu bisikleti kullanan arkadaş varsa,izlenimlerini yaazabilir mi acaba :)

Ali.K

Forum Bağımlısı
Tepki
488
Bisikletin 16 vites olması hız yapamamanız manasına gelmez,hız aynakol oranlarıyla ilgilidir.Sizin aynakolda 50-34'müş yeni başlayan için daha büyüğüne gerek de yok.

Tepki
27
Hayırlı olsun Nail bey, iyi günlerde kazasız belasız kullanın inşallah. Tercihiniz güzel, bu modeli yakından görme fırsatı bulmuştum, D'ambiez'lerden daha şık durduğunu söyleyebilirim. İlerleyen zamanlarda elinize biraz biraz para geçtikçe önce vites sistemi olmak üzere parça parça bisikletinizi daha iyi hale getirirsiniz. Kadro boyu konusunda sıkıntı yaşamadığınız sürece diğer şeyler problem olmaz.
Boruların birleşmesi konusunda, kesin bilgi sahibi değilim ama, Sedona gibi büyük bir marka dizaynını test etmeden satışa sunacak değildir. Birleşme konusunda sorun çıkmayacağını tahmin ediyorum.
16 vites olması konusunda, yine kesin bilgi sahibi değilim ama dilim döndüğünce izah edeyim, vites çeşitliliğiniz diğerlerine göre biraz daha az. Demek istediğim, 20 vites bir bisiklette dördüncü vites ile beşinci vites arasındaki sertliği, sizin bisikletinizin o vitesler arasındaki sertliğinden biraz daha az olacaktır.
Tekrar kazasız belasız sürüşler dilerim, yanlışım varsa özür dilerim.

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
Teşekkür ederim korkut bey,sizin de 2-3 gün kafanızı ağrıttık zaten :) Sizin sayenizde biraz da olsa bilgi sahibi oldum sayılır.Teşekkür ederim tekrardan.Bisiklet gelsin,fotografları yayınlayacağım.Netteki görüntüsüyle,gerçeği arasında bayağı bir fark oalcağını düşünüyorum.canlı daha güzeldir sanırım :))

Tepki
27
Estağfirullah yardımımız dokunduysa ne mutlu. Gözle görünce gerçekten daha bir farklı oluyor gerçekten. Fotoğrafları sabırsızlıkla bekliyoruz :)

salcano

Aktif Üye
Tepki
24
Bisiklet
Salcano
@Korkut Sert

hocam 16 vitesin tam olarak ne demek olduğunu bilmiyorsunuz galiba :D
bisikletle 80 90 hızları ulaşmak gibi bir amacınız yoksa rahat rahat 16 vites yeter ben şimdi ne desem boş bisiklete binince ne kadar seri olduğunu göreceksiniz

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
:) 80-90 da gözümüz yok hocam ya :) uzun yolda yormasın yeter :)

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@Nail Acun

eğer bacaklarınız sağlamsa 80-90 ı rahatlıkla görebileceğinize emin olabilirsiniz.bisikleti dün inceledim gayet şık bir duruşu var benim çok hoşuma gitti.bence çok iyi bir seçim olmuş hayırlı olsun.bu arada arkadaşıma da bu modelden düşünüyoruz alınca detaylı fotoğraf ve kullanımdan sonra analiz ederseniz çok sevinirm bu başlık altında konuyu takip edeceğim :) tekrar hayırlı olsun..

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bence o bisikleti alma en az 10 kilodur komponentide iyi görünmüyor. Ben olsam bu forumdan yakın fiyattan bir bisiklet tercih ederim. çok iyi bisikletler ucuza gidiyor.

tunckuyel

Daimi Üye
Tepki
83
Ben ağırlığını merak ediyorum bu canavarın. Gerçekten kadrosu vs çok zevkli dizayn edilmiş çok beğendim

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
Tahminim bisiklet 13-14 kg civarındadır. Görünüşü çok güzel. Başlangıç seviyesinde bir kullanıcı için gayet uygun, fiyat/performans oranı da gayet güzel. Sağlam bacakla 80-90 km hızı rahatlıkla görebilirsiniz demiş fatih arkadaşımız ama altınıza 10.000 dolarlık bir bisikleti de versek o hıza çıkmak düz yolda çok zor. Vites sayısı sizi şöyle etkiler 10 lu sistemde 6. vitesteyken 80 kadans ile ortalama 40 km/h verirseniz. 8 li sistemde 80 kadansla 8. viteste gitmeniz gerek ki 40 km/h ortalama verebilesiniz. Diğer bir etkisi ise 10 lu sistem 90 km/h üstünde boşa dönmeye başlarken 8 li sistem 75 km/h de boşa dönmeye başlar.

DreamMaker

Daimi Üye
Tepki
176
İsim
Tuğrul TIRPAN
Bisiklet
Bianchi
13-14 kilo olması mümkün değil 11 bile değildir diye düşünüyorum... Siparişi verdiyseniz iyi günlerde güle güle kullanın güzel bisiklet. Cayma şansınız varsa aşağıdaki bisiklete bi bakın derim..
(link)

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
düz yol diye bir şey söylemedim ben yaklaşık 20 kg lık bi 2 amörtisörlü mtb ile yaklaşık %5-6 lık bir eğimden aşağı 70 km/h gördüm ama pedal çevirebiliyordum.dediğiniz gibi tabikide düz yolda görmek çok zor bir de tdf de ki sprinterleri o bisikletlerle yaptıkları düşündüğümüzde imkansız da diyebiliriz belki şuan için bu arada ağırlığı da kullanan bir arkadaş 10.5-11 kg olarak söylemişti kendisi tartmış sanırım.
bu arada hamza eğer zahmet olmazsa şu vites sayısı hesabını biraz daha açabilir misin nasıl hesaplandığını falan.daha önce görmemiştim bilgim yok fakat çok yararlı bilgi.zahmet olmazsa tabi :)
şimdiden teşekkürler...

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bence de bisikletin 80 90 ı görmesi mümkün değil. Fiyat performans oranını nasıl değerlendirdiniz açıklarsanız sevinirim

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
hız olarak şunu söyleyebilirim örnek veriyorum bir kartepe inişini düşünün ya da o eğimdeki bir yeri oralarda rahatlıkla görülebilir.daha önce bu forumda videosunu izlemiştim mtb ile 100+ hızlarda süper bir inişte şahinleri falan orta şeride girip sollayan bir arkadaş vardı hatta baya da eleştirilmişti...başka bisikleti bu forumdan tercih ederdim demişsiniz mantıklı fakat ben ilkkez yapılacaksa tavsiye etmiyorum yani yol bisikleti tecrübesi yoksa 2. el almasını tavsiye etmem...

Hamza Hakkı

Forum Demirbaşı
Tepki
303
Bisiklet
Giant
@zekeriya usta

Dik bir inişte elbette görülebilir. Fiyat performans oranı ise şöyle shimano 2300 set şuan 550 tl civarında. Schwalbe Lugano lastikler 100 tl. 6061 Al. Kadro var ve tugra marka diğer parçlar var sele,sele borusu, gidon, gidon boğazı vs.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Teşekkürler. Arkadaşlar hızda söyle bir ayrıntı var. Benim kullandığım saat sigma ve 700 23c lastik için 2133 mm ayar önerilmiş, kendim ölçtüğümde ise 2125mm çıkıyor ona göre ayarladım bende. Konu dışı oldu ama neyse

Nail Acun

Forum Demirbaşı
Tepki
857
Bisiklet
Merida
14 kilo olması imkansız aga,ben 1.5 ay önce salcano 243 sram aldım mtb. o bile 14 kiloydu yani,hidrolik disk frendi hem. 601'in ben maksimum 11 kilo olduğunu düşünüyorum.Sipariş verirken de hiç aklıma gelmedi ağırlığını sormak.Cayma gbi bir şansım da yok arkadaşlar bisiklet bir aksilik olmassa yarın gelicek. Bu bisikleti seçmemin nedeni de,elden taksit yapıyor olması alacağım yer.Ben bisikleti alınca izlenimlerimi yazacağım buradan :) fotograflarını da koyacağım

• Beğen
Tepkiler: fatihaydın