sedona 601 kadro kulağı bulunamıyor

Gökhan G.

Aktif Üye
Tepki
118
Sedona 601 yol bisikletimin kadro kulağını kırdım, kulagini yaklasik bir aydir bekliyorum firma temin edemiyor. Eksi sozlukte de karsilastim, bir 611de de ayni sıkıntı olmus. Sonuna kadar beklemeli mi yoksa torna kaynak gibi onerilere yonelmeli miyim?
Aktariciyi direkt kadroya takabilir miyim?
Benzer kadrosu olan benzer sıkıntı yasayanlar neler yaptilar acaba yol gosterebilir misiniz arkadaslar :)

Scudo

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
Takılabilir mi bilmem ama yerinizde olsam kulak olmadan hiçbir şekilde aktarıcıyı kadroya takmam. Ciddi bir gerginlik sonucu kadronuz kırılırsa çöp olur. Garanti kapsamına da girmeyecektir.
En mantıklı iş yenisinin gelmesini beklerken bisikleti yatırmamak için iyi bir usta bulup parçayı birebir yaptırmak diye düşünüyorum.

Benimkisi bir öneri. Uygulayıp uygulamamak size kalmış.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan G.

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
torna kaynak bi şekilde halledebilirsiniz yada bisikleti çöpe atabilirsiniz bende 611 kullandım kulakçıkları çok zayıf ve kadro üretilmediği için kulakçığınıda bulamıyorsunuz 6 ay önce aslı bisiklet ile görüştüğümde 1 aya kadar gelecek demişti ancak halen gelmemiştir.

• Beğen
Tepkiler: Gökhan G.

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.818
Bisiklet
Bianchi
@kerem oktar

Bu da ayrı bir saçmalık. Neden kadro kulakları standart değil diye sorgulatıyor adama...

Gökhan G.

Aktif Üye
Tepki
118
Tesekkurler, Aslı bisiklet ve sedona hakkindaki butun fikrim degisiverdi su bisikleti alaldir kendi basimizin caresine bakacagiz oyleyse. Uzucu cok

kerem oktar

Forum Demirbaşı
Tepki
204
Bisiklet
Bianchi
çünkü kadroların açıları farklı her markanın kendine ait kadrolarının kulakçıkları da birbirine uymaz

Ömer KARAN

Forum Bağımlısı
Tepki
1.688
İsim
Ömer KARAN
Bisiklet
Bisan
Eğer bulamıyorsanız kesinlikle bir tornacıyla görüşün yapıyorlar. Aynı durum bir arkadaşımın başına geldiğinde bu şekilde çözebilmiştik. Normalde hazır kadro kulağı bulmaya gitseniz 20 liraysa tornacı en fazla 30 40 liraya yapar. Hatta birden fazla yaptırırsanız ucuza bile gelebilir.

Ahmet Fidancı

Extrem Yol Grubu - Extrem Dağ Grubu - İZMİR
Tepki
870
İsim
Ahmet Fidancı
Başlangıç
1988—89
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merhaba; kırık parçalar duruyorsa bir atölyede ürettire bilirsiniz.
yoksa kadroyu götürmeni ve remini bastırıp üretim için kolaylık sağlamanız yararınıza olacaktır.
50 Tl gibi bir ücrete yaptırırsınız.
Ama unutmayın normal çelikten yaptırmayın. Alüminyum dahi olur ama çelik kısa sürede paslanacaktır. Kaplama yaptırmanız pas sorununu çözecektir.

Merhaba; kırık parçalar duruyorsa bir atölyede ürettire bilirsiniz.
yoksa kadroyu götürmeni ve remini bastırıp üretim için kolaylık sağlamanız yararınıza olacaktır.
50 Tl gibi bir ücrete yaptırırsınız.
Ama unutmayın normal çelikten yaptırmayın. Alüminyum dahi olur ama çelik kısa sürede paslanacaktır. Kaplama yaptırmanız pas sorununu çözecektir.

Ufuk Bal

Üye
Tepki
48
Bisiklet
Sedona
ekşi sözlük'te meramını anlatan malum şahıs benim. sen bana fotoğrafını at kulağın, ben bulayım sana.

Ozan T

Aktif Üye
Tepki
72
Bisiklet
Giant
@gökhan gündüz

bir ayda temin edemiyorlar şu işe bak. sanki dünya üzerinde hiç bulunmayan bir arabaya ameriakadan parça getirtiyorsunuz, yazıklar olsun böyle satış sonrası desteğe!

Gökhan G.

Aktif Üye
Tepki
118
sorunumu çözdüler arkadaşlar orjinal kulakla, aslı bisikletten direkt bir telefonla arandım bisikletçiden numaramı istemişler. tedarikte sıkıntı çektik gibisinden laflar edildi. tatlıya bağladık yani :)