Sedona 410 vs Merida Speeder 200

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Merhaba arkadaşlar ;

İstanbul'dan illallah gelmesi sebebiyle 1-2 günlük kısa turlara çıkmak istiyorum bu nedenle bir tur/fitness bisikleti alacağım fakat yol bisikleti kullanıcısı olarak tur bisikletlerinden pek anlamıyorum ve sizin yardımınıza ihtiyaç duyuyorum.

Nacizane şu bisikletleri beğendim ;

(link) TL)

(link)(2226 TL)

Aralarında 800 TL lik fark var , yol bisikleti kullancısı olarak kilo takıntılı olduğumuz bilinir zaten aldığım bisiklete aynakol, dropbar gidon alacağım belki bir kaç yükseltme daha yaparım . Turlarda arazi yapmayacağım için (Örn; İstanbul-Eskişehir) asfaltta akıcılık benim için önemli . Sizin yorumlarınızı bekliyorum. Aralarındaki fiyat farkını vermeye değer mi bilmiyorum kafam karışık. Ayrıca sizin önerilerinizi bekliyorum. Beklentim(düz maşa,hafiflik,az biraz konfor )

Yardım eden herkese teşekkürler :)

Scudo

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merida ne kadar?

BF Okuru

Üye
Tepki
2
yol bisikleti varsa niye fitness bisikletine ihtiyaç duyuyorsunuz? dropbar gidon da alırsanız pek farkı kalmıyor(lastik falan) ön amortisörlü şehir/tur bisikletlerine bakın isterseniz, konforlu şekilde taş mıcır çukur demeden gezersiniz turunuzda

Taner James

Forum Bağımlısı
Tepki
1.180
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Orbea
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Merida ile Sedona'yı kıyaslamak biraz abes kaçar :)
Üzerinde değişiklik yapacaksanız kadro olarak tabi ki Merida.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@obezkirpi tura çıkacağımı belirttim , yol bisikleti tura uygun değil küçük bagajlar taşıyacağım yol bisikletinde taşıma imkanım yok ve yol bisikletine 25c lastikten kalını takılmadığı için kötü yollarda sürekli akord bozulması gibi korkum var bütün yolu rezil etmek istemem.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Mert-Demir
mossonun cyclocross modellerine de bakın isterseniz o zaman, bagaj deliği yoksa küçük bagajlar için sele borusuna takılan aparat mevcut zaten her bisiklette kullanabilirsiniz

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
hiç kafa yormaya gerek yok. Merida o fiyat farkına değecek aman aman bir bisiklet değil. Bir cube sl road alırsın anlarım bir ghost speedline alırsın anlarım ama merida için o fark değmez. Sedona gayet gözdolduran bir bisiklet alanlar memnun. Belki birde indirime girmiş scott sub 40 lara bakabilirsin. Yakın fiyattalar sedona 410 ile.

Yusuf G.

Forum Demirbaşı
Tepki
715
Bisiklet
Cube
Sedona fazla fazla işinizi görür, donanımı da oldukça yeterli. Aralarında kadro kalitesi olarak biraz fark olabilir ama biraz da firmalar markalarını satıyorlar.

• Beğen
Tepkiler: poet

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@mehmetsunu
biraz cube sl roadı över misiniz, fiyat(erdoğanlar bisiklette 2.619,13 TL havale ile)-ağırlık(hidrolik disc var, 10.7 kg)-aktarıcılar(sora grupset) vs olarak.

mehmetsunu

Kaldato ile sohbeti kestim.
Tepki
13.462
Başlangıç
2010—11
Bisiklet
Cube
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@obezkirpi

(link)