Sedona 410 hakkında olumsuzluklarım.

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yaklaşık 3 ay olmuş 410 bisikleti alalı,,,
Hafif, zarif bisiklet,,,
Hızda yapabiliyor,,,
ama
bundan önce bTwin 5.0 sag çelik ve yine bTwin 340 kullandım ve şunlar kafama takıldı.

bTwin 2 yılı aşkın işe gidip gelmeli bizim damat kullandı ve ben ondan aldım, deneme amaçlı kullanabilirmiyim diye ve bu sedonayla yapmadığım kadar yol yaptım.
yani
Her 2 akşamda bir Zeytinburnu- Beşiktaş ve Haftasonu kesin Zeytinburnu- Sarıyer. inanılmaz keyifler aldım.
sonradan bazı sebelerden değiştirdim ve yaklaşık o bisikletten 2.5 kat daha pahalı sedonaya geçtim.

şimdi brada sorayım o bTin üzerinde hala orjinal fren papuçları vardı.
evet orjinal papuçları şimdi ise sedona üzerinde gelenleri dün değiştirdim 2 ayda papuçlar eridi gitti:(
Hade erimesini anlarım güçlü papuç materyali hafif alaşımlı jantlara zarar verebilir ama bu jantlar O jant sınıfından değil ki.
2 ayda benim kullanım şartlarımda erimiş olması bana çok ilginç geldi.

Ayrıca daha öncede yazmıştım servis sıkıntılarına açık konu ama şimdi birde arka göbek yani rüble içindeki ne denildiği aklıma gelmeyen yaylu dişli sisteminden kıtır,kıtır fare kemirmesi gibi sesler gelmeye başladı.

Dediğim gibi hem 2.5 kat fazla para vereceğim hemde ufakta olsa yaşanılan olumsuzluklar insanın canını sıkacak.

ŞİMDİ BİRİLERİ BİLMEME NE DİYE FALAN, FİLAN BELKİ YORUMLAR YAZACAKLAR AMA BU ÜRÜN 2 YIL GARANTİLİ. ASLINDA FREN PAPUÇLARINI BİLE DEĞİŞTİRMEYECEKTİM AMA CAN GÜVENLİĞİ İÇİN DEĞİŞTİRDİM.
BEN BÖYLE BİR PAPUÇ KULLANILMIŞ OLMASINI DOĞRU BULMUYORUM.

Yine serviste yapılan hatalar kullanımda çıkacak

Şimdi buradan sormak isterim bu katır,kutur sesler neden çıkar? ( çıkmaması lazım, bu sesli rublelerden değil yani bu ses yoktu ) ilk bakımını yaptım ve şimdi bunu ne diye bakıma götüreceğim. hade götürdüm ve bunu orada söküp bakacak adam işin ehlimi nereden bileceğim. Can sıkıcı sorular hemen gelişmeye başlıyor.

Aslında bu imalatcılar kendi merkez servislerini açsalar ben severek 50km yapar imalatçı servisine
giderim...bilirimki doğru düzgün hizmet alacağım.

Birde burada yaşadığım ve sinek minik ama mide bulandırır konuya şunu eklemek isterim.

1-Bisikleti aldım bisiklet dayama ayağı yok....SIKINTI

2-WELGO Pedal üzerinde yazmıyor,satıcı yüzünden sıkıntı yaşamamdan işkillenit bunun OEM değilde paketli olanını istedim SIKINTI

3-Aylık bakım için gittiğim servis gözucu ile yaptığı bakımdan sonra farkına vardığım tehlikeli durum SIKINTI

4-Aynı markanın eldivenlerini aldım SIKINTIN
giderim

5-DAHA 3 AY BİLE OLMADAN ARKA JANT AKORD PROGLEMİ BELİRMEYE BAŞLADI Kİ TAM SIKINTI.

İki yılı aşkın kullanılan bTwin bisiklet jantından en ufak akort sıkıntısı olmamıştı.

Bana mı denk geliyor yoksa genelin başına gelipte sessiz mi kalıyor bilmek isterim.

Hem para vereceğim, hemde sıkıntı yaşayacağım YOK BÖYLE BİR ŞEY

Scudo

Tuzlu_Fıstık

Kendin ol Sonradan Görme olma
Tepki
1.276
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Mosso
Bisiklet türü
Yol bisikleti
At önemli değil jokeyin nasıl götürüp bindiği önemli bence

• Beğen
Tepkiler: osmancan71

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Bodrumda 5 yıllık HAS ÇELİK bTwin 5.0 var. onu biraz makyajlayıp, yollara koyulacağım.

Ben eski çelik bisikletlede 80-90 km yol yapıyordum.

@tege

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
@Asusmune

Sn Asusmune

Öncelikle; yaşadığınız sorun için üzgünüm.
İnsanın o kadar ücret ve değer verip karşılığını alamaması üzücü.
Arka tekerlekten gelen ses, sanıyorum, göbek ile alakalı.
Konuya daha vakıf bir arkadaşımızın açıklaması bilgilenmek adına daha olumlu olacaktır.
Esen kalın.

• Beğen
Tepkiler: demir.demiray

Mesut DOĞRU

Forum Demirbaşı
Tepki
986
İsim
Mesut DOĞRU
Bisiklet
Bianchi
Sn Asusmune

Bisikletim Bisan Sırano. Çelik kadro ve düşük komponentlere sahip bu bisikleti 320 TL ücret ödeyerek aldım.
Bu yaz çok kullandım diyebilirim ki, kış olması nedeniyle kapalı balkonumda muhafaza ediyorum.

Tüm ayar ve bakımlarını kendim yapıyorum.

7 Vitesten, 21 vitese doğru giden süreçte son değiştirdiğim (keyfi) parçalar ile, (aynakol,vites kolları,ön aktarıcı,arka aktarıcı toplam 120 tl) bana maliyeti 440 TL oldu. Belki "şans" denilebilir. Ancak şu ana kadar hiç bir sorun yaşamadım. Bisikletime keyifle biniyorum.

Ezcümle; Bisiklette önemli olan (illâ ki X ) marka ve ücretinin yüksekliği değildir. Önemli olan bisikletinizin size verdiği keyif ve dostluktur.

Esen kalın.

özlemalikaan

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
mehmet ali
Bisiklet
Sedona
Firmayada bildirelim bilsinler hatalarını düzeltsinler

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@özlemalikaan Bu ses için firmaya facebook üzerinden yazdım. bakalım dönüşleri nasıl olacak. işin aslı sedona olayı beni kasmaya başladı. daha 2.5 ay oldu. bu 2 yıl garanti boyunca neler göreceğiz.

özlemalikaan

Aktif Üye
Tepki
127
İsim
mehmet ali
Bisiklet
Sedona
Mail yoluylada yazın bence resmi başvuru olur. Böyle böyle düzeltcez bunları napalım

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@Asusmune
Güya forum karamsarı benim :) :)

Bu sorunlar direkt Sedona ile ilgili değil. Kullanılan parçalarla ilgili. Yaşadığınız servis sorununu okumuştum, haklısınız sonuna kadar. Fakat akort bozulması, göbek sorunları donanım ile ilgili. Bu arada ilk akort kolay bozulabilir, olabiliyor zaman zaman. Sonrası önemli :)

Göbeğin, ruble kısmında sorun var gibi görünüyor. Servis halleder bence. Modeli ne göbeğin?
Şu ikisinden Biri sanırım:
(link)
(link)

Almanız için yazmadım, örnek olarak yazdım :) Servis halleder bence.

Sedona için yine birşeyler ekleyeyim :) Gittiğiniz ve sorun yaşadığınız servis hariç, genelde servisi diğer firmalara nazaran çok daha iyi. Forumda Salcano ve diğer firmaların sorunlarına bakarsanız neler neler görürsünüz. Şu ilk dönem yani alışma dönemi geçsin, sonra yargılayın derim ;)

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@BF Okuru Teşekkürler Deniz. Böylesi durumlarda içim sıkılıyor, daha 2.5 ay oldu ve düşünüyorumda 2 yıl garanti içinde daha neler neler çıkar ASLA yükseltme yapmam.
Cevabına çok teşekkür ettim.

BF Okuru

Üye
Tepki
2
@özlemalikaan Resmi,de, gayri resmide başvurulsa tın...Yerli işi muhabbetin sadece ses tonlarında farklılık var, aslında yok bir birlerinden farkları.

@poet

Netice artık Sedona'dan da soğumaya başladım.
Müşteri hizmetleri diye telefona bakan arkadaş çok sohbet biri, sizde sohbet etmek için arayın ama sadece muhabbeti hoş GERİYE KALAN SADECE BOŞŞŞŞ.

bU ARKADAŞA SEDONA ELDİVENLERİN NE KADAR REZİL OLDUĞUNU SÖYLÜYORUM, O FİYATA alınacak eldiven bu kadar diyor, o zaman sedona markasını üstüne vurmayın marka değeriniz düşmesin.

Bu arkadaş 6 ayda bir eldiven değiştiriyormuş ama ben altı ayda bu 2. eldiven ve 3 ayda yada 4 ayda rezil oldu, hemde kendinden sebeple.

Jant ise tilmen aracılıyla aslıya gitti, göbek değişti ( üç ayda göbek nasıl bozuluyorsa, önde ise akort bile kaçmadı, demek üretimsel hata ) adamlara bu arka göbek değişiminden hemen sonra akort kaçtı diyorum. Onlar bana servis diyor....İyide ne diye servise gideceğim. Sadece servis demekle olmuyor. Göbeği değiştiren sen, bunun devamınıda sen getireceksin, 3-5 kuruşunda değilim ama enayi yerine koymayın insanları.

Ön maşayıda sordum :) Onlarda bir şeyler söyledi.

Yani ben artık Sedona diye kimsenin sorumluluğunu almam.

@poet
Neden ???

BF Okuru

Üye
Tepki
2
sedona 410 mu carraro 327 mi diye düşünüyordum cevabımı aldım karar verirsem almaya direk carraro

poet

Daimi Üye
Tepki
167
Barış bence carraroyu hiç alma yabancı bak

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Türka¥

Forum Bağımlısı
Tepki
2.271
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Ghost
3 sene carraro224 kullandım.. nefis bi bisiklet, bi kere bile yolda bırakmadı, tıkırdamadı gıcırdamadı..

Durum
Başlık tartışmaya kapatılmıştır.