Sedona 331, Ghost 1150, Carraro Force 520

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Eren Çalışkan tarafından paylaşıldı.

1. Eren Çalışkan

Eren Çalışkan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Arkadaşlar yeni başlayacak biri için hangisi daha uygun olur? Ghostun kadrosu sedonanin donanımı iyi kadro mu donanım mi daha önemli?

2. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ghost SE 1150 çok güzel bir bisiklet ancak donanım olarak çok düşük. Tek artısı Kaliteli bir kadroya sahip olması ve hidrolik disk frenleri. Sedona 731 tam bir fiyat X performans bisikleti, orta seviye bir kadro ve iyi bir donanım. Carraro Force 520 bu iki bisiklete'de rakip olamaz bence, Carraro'da bu iki bisikletin rakibi CRP 700 olabilir. Sonuç olarak, eğer ben bisikleti alır ve uzunca bir süre hiçbir yükseltme yapmadan binerim diyorsan Sedona 731 al. Ama ben bisikleti alır bir süre sonra vites sisteminden başlayarak bisikleti yükseltirim diyorsan Ghost al.

aziz otkur bunu beğendi.
    Eren Çalışkan

Eren Çalışkan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Anladım, yükseltmeyi hemen yapamam, ancak ileride olabilir.Peki kadro farkı kendini çok hissettirir mi? Yani yeni başlayan amatör biri bu farkı anlayabilir mi?

4. Gokalp Gokmenler

Gokalp Gokmenler Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kadro farkını hissedemezsin, o öyle hissedilebilecek birşey değil, sadece altındaki kadronun ne kadar sağlam olup olmadığını bilebilirsin. Sağlamlık olarak Ghost Audi ise, Sedona Hyundai'dir. İki aracıda sürerken aracın kasasının ne kadar sağlam olduğunu hissedemezsin ama Audi sürerken kasanın sağlam olduğunu bilirsin gibi. Eğer bisikleti yükseltemem diyorsan benim sana tavsiyem Sedona 731 alman. Tamam Sedona'nın kadrosu Ghost kadar iyi değil ama kesinlikle kötü bir kadroda değil Sedona. En azından ben şimdiye kadar Sedona kullanıpda kadrosunu kırabilen duymadım.

5. jawenk

jawenk Yeni Üye

Seviye:
    carraro tabiki bu iki bisikletin rakibi değil ama sonuçta arada ciddi sayılabilecek bir fiyat farkı var onu da düşünmek lazım sizin bütçeniz ney eren bey

Eren Çalışkan

Eren Çalışkan Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    Gökalp Bey çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz için sedona 731 de karar kıldım.
    @jawenk, kuzen bunu daha önce de konuşmuştuk evet fiyat farkı var başta xc250 diyorduk sedonaya ghosta kadar geldik biliyorsun ne kadar ekmek o kadar köfte.

İlginizi Çekebilir

upload_2016-8-24_11-10-30.png
Sistemli çalışmak, gelişmek ve yarışlarda iddialı olmak isteyenler için akıl dolu bir site var. Adı Xert Online Xert Online | Login Baron firması bu siteyi hazırlarken aynı zamanda Garmin Edge...
4-1484682847522-1r309o1a9ao6r-630-354.jpg
BikeRadar, velodrom testiyle yol bisikleti üzerindeki farklı sürüş pozisyonlarının ne kadar hız ve süre kazandırdığını bulmaya çalışmış :) Link yazının sonunda olacak. Testin en isabetli verileri...
% 8 eğimli bir tırmanış.jpg
Yeni aldığım power meter'i bir kaç ativitede denedim şuan için verilerin yüksek olduğunu düşünüyorum, Bu 135kmlik dünki nabzımın %65'inde yaptığım rahat tempo turumdan değerler [ATTACH] Bu...