Seçimlerde oy kullanma !!!ÖNEMLİ!!!!

mutu88

Daimi Üye
Tepki
181
Önümüzde ki seçimlerde benim gibi 18 ini yeni doldurup İLK KEZ oy kullanacak seçmenler mahallelerindeki muhtarlığa giderek form doldurmaları gerekiyor.
yoksa bu seçimlerde OY KULLANAMAZLAR!
Daha önce de oy kullanmış kişiler seçmen kütüğünden adlarını kontrol ettirseler iyi olur. Son gün şubat sonu diye biliyorum
Ama en kısa sürede kontrol ederseniz iyi olur.
İlginize....

Scudo

Selim Çam

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Mutu teşekkürler. Bu arada sen de bizim buradanmışsın. Ben de İntaş'ta oturuyorum.

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Mutu88 duyarlı davranışın için teşekkürler.
Unutmayın arkadaşlar, oy kullanmayanın yönetimden memnun olmama, eleştirme gibi bir hakkı da YOKTUR!.

Murat EVGİN

Forum Bağımlısı
Tepki
955
teşekkürler mutu88, konuyu uygun bölüme taşıdım, konu acarken uygun bölümü secmeye dikkat ediniz.

Fatih Özgenlik

Forum Bağımlısı
Tepki
393
adlarınızla birlikte kimlik numaranızı da kontrol edin arkadaşlar, o da önemliymiş.

bugün nüfus cüzdanını değiştirmek için saat 07:30 da nüfus dairesine gittim, saat 3 te bitti işim. :eek:

mutu88

Daimi Üye
Tepki
181
Zaten nüfus cüzdanında tc kimlik nosu olmak zorunda
Bu arada Seçmen listeleri için son gün 1 MART

• Beğen
Tepkiler: t-genc

t-genc

Forum Bağımlısı
Tepki
430
beni çok alakadar etmiyor ama yine de teşekkürler...

Altan Kalay

Forum Bağımlısı
Tepki
271
oy kullanma hakkına sahip olan arkadaşlar, mutlaka sandık başına gidip oyumuzu kullanalim." nasıl olsa bir şey değişmiyor" deyip gitmemek o seçimde en çok oy alacak olan partiye teknik olarak avantaj sağlıyor.Yani siz oy kullanmasanız da boş da oy verseniz, en çok oy alacak partiyi dolaylı olarak desteklemiş oluyorsunuz.Bu yüzden bir şekilde seçimlerde taraf olmak gerekiyor...

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
burda parti propogandası yapacak deillim amma bir party tum yandaslarının nufus cuzdanlarını yeniletmesi icin tum kol. larında calısmalar baslattı

nufus cuzdanlarının yenilenmesi cok onemli bir mesele unutmayın ...

d.berkay

Forum Bağımlısı
Tepki
3.046
İsim
Demir Berkay
Bisiklet
Marin
bende ilk kez oy kullanıcam bu sene p.tesi müsait olursam muhtara bir uğrayayım...

kcuk_

Forum Bağımlısı
Tepki
180
onun icin sanırsam nufus dairelerine ugruyorsun amma gerekli bilgiyi muhtarlıkta verebilir sanırsam ve zaten artık oss'se ,kps ,lgs ... gibi devlet kurumlarının yaptıgı sınavlara o tc kimlik no lu nufus cuzdanı sart

mutu88

Daimi Üye
Tepki
181
Nüfus Cüzdanı yenilemek için:
Muhtardan ikametkah belgesi alıyorsun 2 adet fotoğraf ile(galiba 2 taneydi siz fazla götürün yinede:))
Sonra bağlı olduğun ilçenin nüfus müdürlüğüne yine 2 adet fotoğrafınla gidiyorsun
Eski nüfus cüzdanınızı götürmenizi tavsiye ederim. Yoksa kayıp cezası ödüyorsunuz.
Sabah erken saatlerde giderseniz öğlene hallolur.