Sevmediğiniz bisiklet marka ve türleri

Ali Kılıç 35.5

Çılgın Fixieci (fren yok, vites yok, kural yok)
Tepki
3.916
İsim
Ali Kılıç
Başlangıç
2015—16
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Fixed Gear
Nedensizce kıl olduğum bir firma olmadı. Olmaz. Akıl ve bilim dışı gerekçelerle herhangi bir nesneden soğumam.

Salcano hakkında söylenenlere de inanmayın profil resmimdeki makine ile bir haftada 800 km yaptım bana misin demedi? İki kere 200+ tur yaptım soğuk asfalt zeminde. Kol ve sele ağrısı yaşatmadı.

Özellikle forum içinde yerli firmaları yerin dibine sokan arkadaşlara defalarca söyledim. Tekrar söylüyorum. O anlı şanlı yabancı firmaların bisikletleri ile kaç km yol yaptınız şimdiye kadar? Alın gelin o makineleri. Bi deneyelim Ege'nin soğuk asfaltlı yollarında, haşatınız çıkıyor mu çıkmıyor mu bi bakalım. Market bisikletinden hallice bir Salcano modeli alıyorlar sonra da markaya atıp tutuyorlar.

Scudo

MAERKEK

Forum Bağımlısı
Tepki
2.010
İsim
Mehmet Ali ERKEK
Başlangıç
2013—14
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Diğer
Mondial markasını sevmedim . Daha doğrusu Bisan dede bisikletinin çakmasını yapan hiç bir firmayı sevmedim. Hep bisanla özdeşleştirmişim o market bisikletini . Efsane gider ha

Orkun KnighTR34

Kara atlı prens
Tepki
2.038
İsim
Orkun
Başlangıç
2006—07
Bisiklet
Peugeot
Madem bisiklet harici markalar da geçiyor, ben de rez alayım. Dersane ve temel lisede adı geçtiğinde akan suları durduran, herkesin bildiği markalardan fersah fersah uzak durun. Bu markalar başta Fen Bilimleri ve Final olmak üzere Sınav, Kültür, Birey gibi sokaktan geçen herkesin bildiği markalar olur. Dersane veya özel okul(temel lise) düşünüyorsanız mümkün olduğu kadar butik kurumlara gitmeye çalışın, adı bilinen markalara bulaşmamaya çalışın hatta en başta saydığım 2 markanın tabelasını görürseniz pedallara tüm gücünüzle abanarak bisikleti de en büyük vitese alarak oradan kaçın. Bu arada parayı dert ediyorsanız (butik dersane fiyatları marka dershanelere göre nasıldır hiç fikrim yok açıkçası) ve belediyesi CHP'li olan bir ilçede yaşıyorsanız bu ilçelerin belediye kursları da butik dershaneleri aratmaz ve bedavadır amma ve lakin kayıt yaptırabilmek için o ilçede ikamet şartı var. Bunu 12. sınıfı Fen Bilimleri Temel Lisesi Kadıköy şubesinde okumuş, üniversiteyi kazanamamış, sonraki yıl Kadıköy Belediyesi kursuyla üniversiteyi kazanmış birisi olarak yazıyorum.

Adı marka olmuş kurumların sahipleri özellikle de en başta adını yazdığım 2 tanesinin sahibi para için gerekirse öğrencilerinin organlarını çalıp satabilecek tiynette kişiler olduğundan önüne gelen öğrencinin kaydını alarak kurumlarının içini siz deyin Kadıköy-Pendik minibüsü gibi ben diyeyim 500T gibi doldururlar. Öğretmenleri seçerken gösterdikleri özen bizim pazardan patates seçerken gösterdiğimiz özenden daha yüksek değildir. Öğretmen unvanlı insan görünümlü yaratıklar sınıfta hani şu herkesin nefret ettiği soru sorulur sorulmaz hemen cevabı bilip saniyesinde parmak kaldıran 3-5 öğrenciye ders anlatırlar sadece, diğer öğrenciler umurlarında değildir. Butik kurumlarda veya bunların ayarındaki belediye kurumlarında ise kurumun kapasitesini geçmeyecek şekilde makul sayıda öğrenci alınır ve öğretmenler dersi bu öğrencilerin hepsine anlatır. Ayrıca bu öğretmenlerin yakasına gönlünüzce yapışarak çözemediğiniz sorularla, anlamadığımız yerlerle ilgili esaslı yardım alabilirsiniz. Dillere dolanmış adları batasıca kurumlarda da "soru çözümü" vardır ama öğretmenler resmen "bu soru a şıkkı işte niye yapamadın ki" gibisinden cevaplarla sizi yollarlar.

Bu konuya bu kadar fazla alakasız yazı yazacak zamanı nereden bulduğumu merak edenler için: Hazırlık sınıfındayım ve 1 aylık yarıyıl tatilim daha yeni başladı. Yukarıdaki mesajımdan da anlaşılır ki 2 yıl üst üste bilumum 3 harfli sınavlara hazırlandığımdan yalnızca 1 hafta yarıyıl tatiim olurdu ona da tatil diyebilirsek hani. 1 ay hakikaten büyük bir zaman gibi geliyor.

Boş zamanımı da İngilizce'den uzak kalmamak için burada öldürsem daha iyi olacak aslında: (link)

PeDaLLı-YoRuM

Forum Demirbaşı
Tepki
357
İsim
Tugi
Bisiklet
Sedona
@slckats
Alana şimdiden hayırlı olsun??

@mariokaldato
Sanırım bendeki önyargı :)

• Beğen
Tepkiler: slckats

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur
FB_IMG_1547317400415.jpg

Salcanoyu beyenmeyen @mariokaldato nun ilk bisikleti :)

Salcano kullanıcisi olark söylüyorum:
  1. Üst segment bisikletleri dahil ayaklik,sele, elcik,pedal,içlastik tırt.
  2. Görmemişin bisiklet markası olmuş her yere salcano yazmış. Aynen katılıyorum.

Boy 1.95 olunca 1 yıl boyunca kendime uygun dag bisiklet aradim ithal bisiklet getiren meşhur bisikletcilerde dahil hiçbirinde 18 inç den yukarı dağ bisikleti bulamadim. Mecburen 21 inc igman deore alip kullanıyorum biraz ufak geliyor ama bir şikayetim yok.

ahmet1914

Forum Bağımlısı
Tepki
1.262
İsim
Ahmet Y
Başlangıç
2017—18
Bisiklet
Bisan
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Sedona,Ümit

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@Atasoy
Kadro boyu kac santim abi o salkanonun alt boru uzunlugu yani ?

Atasoy

Terörü ve destekcilerini Lanetliyorum
Tepki
12.347
İsim
ibrahim
Başlangıç
1977—78
Bisiklet
Corratec
Bisiklet türü
Şehir - Tur

-Skynet-

Forum Bağımlısı
Tepki
2.140
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Giant
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Trek.
Ucuz bisikleti yok,böyle firmaların tr gelmemesi lazım. Moral bozuyor. :)

Cemal Ç.

Sadece sürüyorum. 😒 𐱅𐰇𐰼𐰰- 🚵‍♂️🚴‍♂️
Tepki
20.346
İsim
Cemal ÇELİK
Başlangıç
1992—93
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Diğer
Sebepsiz yere katlanamadığım bisiklet markası yok.
Sebepsiz yere çok hoşlandığım marka CANYON'dur.

• Beğen
Tepkiler: Erhan Ertan
Tepki
64
İsim
Diyar Tunçyüzlü
Başlangıç
2009—10
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Benim en sevmediğim bisiklet türü hibrit bisikletlerdir ne tam dağ odaklı ne de hız arada kaldığı için hiç hoşuma gitmiyor şehir bisikletlerini tercih ederim haa bu arada siz sevmediğin marka varsa onuda yazı

alisirin

Aktif Üye
Tepki
213
İsim
ali
Bisiklet
Scott
Türk markasıyım deyip çuvalla para kazandıkları halde hiçbirşey üretmeden montaja devam eden tüm markalar.

GagarinlerinYuri

Aktif Üye
Tepki
217
İsim
Murat Esen
Bisiklet
Salcano
28 inç tekerlek çapına sahip, dağ bisikleti formlu, disk frenli, "şehir" bisikleti. Bunlari alanlar genelde 30 yaslarinda ilk bisiklet olarak aliyor sonra disk frenden dusuyor satiyor temiz is

Afyon35

Forum Bağımlısı
Tepki
528
İsim
Samet A.
@Knight Rider, buradaki Final ve diğerleri 6 bin TL civarında iken butik dediğimiz kurumlar daha az öğrenci aldığı için maliyeti kurtarmak açısından daha pahalı oluyorlar aynı ilçede ki bir butik kurum ise 21 bin TL arada 3 kattan fazla fark var insanlar ister istemez bilinen kurumlara yöneliyor. Belediye kursları da dershaneler de çok şans işi bence mezuna kalan arkadaşlarımdan belediye kurslarına gitmiş olanları var bizimkiler verim alamadıkları için ayrıldılar kurstan üstelik sizin dediğiniz gibi CHP'li bir ilçede yaşıyorlardı. Aynı şekilde dershanelerden de çok memnun olan kadar olmayıp ayrılan vardı bu nedenle nereye gönderecekseniz gönderin oraya daha önceden gidenlere sorun verdikleri eğitimi sorun kuruma çıkardıkları dereceli öğrencileri sorun bunlar size yol gösterecektir zaten.

mariokaldato

En yeniden bir önce kayit olan adam
Tepki
34.466
İsim
Raşit Cumhur Çakın
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Merida
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bu aralar triwago reklamlarina pis ayar olmaya basladim sanki tek derdimiz tatilmiş gibi.
Garibaniz lan biz

slckats

Forum Bağımlısı
Tepki
1.140
İsim
Selçuk Atış
Başlangıç
1986—87
Bisiklet
Kron
Bisiklet türü
Cyclocross

NS.

Üye
Tepki
6
Başlangıç
2007—08
Bisiklet
Salcano
Alper Bolat, maalesef aynı şeyi yaptım, fiyatlar sağ olsun.

-ümit ve salcano

• Beğen
Tepkiler: Alper Bolat

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Marka ve isimler'den ziyade bazı markaları sanki 'tanrı bizzat eliyle üretmiş' geri kalanı insan yapmış üretenlerin'de bir yerlerini kaldırtanlar mesela bropmton ver mehteri ver çoşkuyu sonra aaa!! ama olmaz bu brompton'da çok pahalı abi yaaa!! diyen güruha ben hazetmiyorum sanırsın f-35 fighter üretiyor adamlar bisiklet kardeşim bu bisiklet bu kadar abartmaya kasmaya gerek yok neyin ezikliğidir ya.

cemkurkcu

Üye
Tepki
136
İsim
Cem Kürkçü
Başlangıç
2018—19
Bisiklet
Sedona
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Kesinlikle. Canyon inanılmaz tatlı geliyor bana da. Belki 2 belki 5 belki de 10 yıl sonra bir Canyon sahibi olmak istiyorum. ?